راهنمایی برگزاری کمپین موفق

راهنمایی برگزاری کمپین موفق

برای برگزاری کمپینی موفق همواره باید نکاتی را رعایت کرد.

با برگزاری رویداد هایی که به صورت بومی برنامه ریزی شده است، نیرویی چند برابر  به کسب‌وکار انتقال بدهید. به عبارت دیگر استفاده از رویداد بهترین کاری است که میشود انجام داد که کسب و کار را زنده کنید. دقت کنید زمان زیادی میباشد که مردم از کنار محل کسب‌ و کار یا غرفه شما میگذرند و شاید برای شما سوال باشد که در اصل چه کاری انجام میدهید؟ به مین دلیل آن ها به شوکی کوچک نیاز دارند تا تشویق شوند به کسب و کار شما سر بزنند و ارتباط بر قرار کنند. چطور میشود محل کسب و کارتان را از مشتری بالقوه پرکنید، از تبلیغات دهان به دهان  سود ببرید و ذهنیتی خوب از خود به جا گذارید.

روش های براگزاری کمپین موفق

میزبانی از یک رویداد در محل کسب‌ و کار بهترین شیوه بهره مند شدن از این موارد است. همینطور توجه کنید که اغلب مردم به رویداد های خاص توجه میکنند مانند یک مهمانی، کنسرت یا جشن می‌شوند، از رویداد ها نباید به عنوان یک فرصت فروش طلایی یاد کرد، بلکه باید دقت خود را روی تبلیغات دهان به دهان و خاطراتی که باعث یاد آوری شما میشود و کسب و کار شما را در ذهن ها یادآوری میکند  ومشتری ها را به آن جا دوباره جذب میکند متمرکز کنید.  

 

campaign.png

 با استفاده از جو محلی به سرعت رشد کنید

موقع برگزاری یک رویداد در شهر، می‌توانید بخشی از این انرژی مثبت به سمت کسب‌وکار خودتان هدایت کنید.   مثلا، هنگام برگزاری مسابقه قایق رانی مانند Sydney-Hobart که در شهر شما اجرا میشود، کسب‌وکار شما می‌تواند یک مهمانی ای در مرتبط با این رویداد اجرا کنید. برای این منظور روابط عمومی  با بستن یک قرار داد با یک شرکت تهیه و چاپ تبلیغات محیطی به شما در پیاده سازی یک کمپین تبلیغاتی حرفه ای کمک میکند – زیرا آن ها دقیقا شما را درک میکنند و میدانند چه لازم دارید. در این راه میتوانید از علامت های مختلف با یک معنی خاص استفاده کنید و تبلیغ خود را بر اساس آن اجرا کنید و بوسیله آن حتی همسایه های خود را جذب خودتان کنید و از انرژی جو موجود در کسب و کار خود بهره مند شوید.  

 

ارتباط قوی داشته باشید

نشر اخبار جشن میتواند بسیار هیجان انگیز  و لذت‌بخش باشد. میتوانید پیامتان را با موج رادیویی محلی و عامه پسند پخش کنید. روزنامه های محلی هم راهی آسان برای یافتن مخاطب است. دو روش مهم برای ارتباط گرفتن با مشتریان محلی را می‌شناسید؟از بنرهایی که پیام شما را بصورت رنگی در سطح شهر پخش میکنند استفاده کنید.   با نشر اطلاعات اساسی در مورد رویداد از قبیل تاریخ، زمان، موقعیت فیزیکی و حوزه تخصصی فعالیت شما، کسب‌ و کار شما جایگاه خاص خود را در ذهن مخاطب باز میکند و درون آن پایدار میشود. بعد فقط از راه رجوع دوباره به آن ها میتوانید آنهارا ساده کرده طوری که در جشن ظاهر شوند. استفاده درست از رنگ ها وطرح ها باعث میشود کسانی که بنر شما بهشان رسیده جذب شوند و همینطور اشخاصی که از کنارتان میگذرند راهم تحت تاثیر میگذارد، تا دلیل تجمع اطراف کسب و کار شما ر ا بفهمند.  

Current-Events.jpg

 

با افتخار تبلیغ کنید

موفقیت کمپین شما نتیجه برنامه ریزی همراه با دسترسی و بیان رویدادها و برنامه‌های شماست! اگر صدای شما به مخاطب نرسد، مردم از حضورتان بی خبر میمانند.  در طرح اعلان ها و نوشته هایتان نهایت دقت و حوصله را بکارببرید، اخبار خودتان را در خیابان پخش کنید و ....! مشخصا به مردم بگویید، از کارکنانتان بخواهید که به دوستان، همسایگان و افراد خانواده خود بگویند. نهایت دقت را در کمپینتان داشته باشید، تا انتظارات مخاطبین را برآورده کند و از حضور داشتن این افراد در برنامه خود آگاه شوید. فراموش نکنید افراد راضی رویدادتان را فراموش نمیکنند و هنگام یاد آوری شما حس خوبی دارند و همین باعث میشود از شما صحبت کنند.  

نتیجه گیری

کمپین ها از عوامل مهم بازاریابی و فروش میباشند که نیاز دارند بطور دقیق برنامه ریزی شوند تا بتوانند به موفقیت برسند ، برای کسب موفقیت در اخبار رویدادهای مهم از جایگاه خاصی برخوردارند.

429
27 آذر 1396 - 14:42