شخصیت برند چیست

شخصیت برند چیست

بی شخصیت بد ترین چیزی است که می توان به یک فرد گفت. آیا شما مایلید که با یک فرده خسته‌کننده وقت بگذرانید؟ اگر برندها را شبیه انسان ها ببینیم، می توانیم برای آن‌ها هویت و ویژگی هایی بسازیم کنیم.

بی شخصیت بد ترین چیزی است که می توان به یک فرد گفت. آیا شما مایلید که با یک فرده خسته‌کننده وقت بگذرانید؟ اگر برندها را شبیه انسان ها ببینیم، می توانیم برای آن‌ها هویت و ویژگی هایی بسازیم کنیم.

شخصیت برند

انسان ها هر کدام دارای خصوصیت خاصی هستند که توسط همین خصوصیات ها در جامعه شناخته می شوند و این ویژگی ها انسان ها را از هم متمایز و از یکدیگر جدا می کند. حال همین مبحث در مورد برندها نیز مطرح می شود. اگر برندها را همانند انسان ها در نظر بگیریم، می توانیم برای آن‌ها هویت و ویژگی هایی ایجاد کنیم. در دنیای بازاریابی  امروز شخصیت برند مفهوم جذاب و گیرایی دارد. آکر شخصیت برند را هسته مرکزی و نزدیک¬ترین متغیر در تصمیم گیری مشتری در هنگام خرید میداند.

سه مدل از چگونگی اثر شخصیت برند

مدل بیان شخصیت خود

مردم خودشان و یا شخصیتشان را در بخشی از برندهایی که می‌خرند و یا استفاده می‌کنند، نشان می‌دهند. به طور مثال نایک برای یک شخص هیجان‌انگیز، پرشور، نوآور و تهاجمی است و به سلامتی و تناسب اندام فکر می‌کند.
مدل پایه‌ای ارتباط
حس اعتماد و محافظه کاری ممکن است خسته‌کننده باشد اما ویژگی ارزشمندی برای یک برند مانند ولوو را منعکس می‌کنند. رابطه‌ی بین یک برند و یک فرد مشابه رابطه‌ی بین دو نفر است.
یک رئیسی که تمرین قدرت می‌دهد یا یکی از بستگان ثروتمند: پرمدعا، ثروتمند، شخصیت مودب و فروتن، منعکس کننده شخصیت مرسدس بنز، لکسوس و یا BMV.
یک همراه برای ماجراجویی: شخصیت‌های ورزشی، نیرومند مانند نایک و ولزفارگو.
یک عضو خوب و مورد احترام در خانواده: گرم، احساساتی، خانواده‌گرا . از برندها مانند هالمارک، کداک و حتی کک.

مدل بازنمایی امتیازات کاربردی

شخصیت برند همچنین می‌تواند در مورد مزایای کاربردی و ویژگی‌های برند باشد.
هارلی دیویدسون یک شخص نیرومند، آزادی‌خواه، عاشق که مایل به شکستن هنجارهای جامعه و رفتار است که قدرت محصول را نشان می‌دهد. هارلی دیویدسون نام تجاری نوعی موتورسیکلت است که در آمریکا تولید می‌شود.
هال مارک برای فردی صادق، احساساتی، گرم، صالح و تخیلی است و این در مورد عرضه‌های هالمارک چیزهای زیادی می‌گوید.
بنتون برای یک فرد جسور، شیک، هیجان‌برانگیز، پرشور و تخیلی است و این برداشت‌های افراد از بنتون و فروشگاه‌های آن است.
میچلین برای یک انسان قوی، مشتاق، پرانرژی است که یک تایر باقدرت و انرژی را نشان می‌دهد.
شخصیت برند می‌تواند وسیله‌ای برای بیان خود فرد، نشان دهنده‌ی روابط و یا ویژگی‌های برند باشد.

نتیجه گیری 

همه‌ی برندها از شخصیت بهرمند نیستند و یا همه‌ی برنده دارای ا شخصیت قوی و متفاوت نیستند. شخصیت یک امر مهم از برند است زیرا مثل شخصیت انسانی، آن را متفاوت و پایدار می‌کند.

 

شخیت

471
27 آذر 1396 - 12:20