نکاتی در زمینه بازاریابی دیجیتال

نکاتی در زمینه بازاریابی دیجیتال

در زمینه بازاریابی دیجیتال همواره نکاتی وجود دارد که اگر رعایت نشود تمام فعالیت های مارا از بین میبرد

بعضی ترفندها برای بازاریابی آنلاین هر روز از تیم های مختلف بازاریابی میبینیم که همین برای نابود کردن تلاش ها برای آسیب زدن به بازاریابی دیجیتال کافیست. هر روز اخبار زیادی را میشنویم ، گوگل الگوریتمش را تغییر اساسی داد، فلیکر از کانال های دیگری استفاده میکند. فیس بوک آموزش های جدید و سرور های جدید راه اندازی کرد. عامل اصلی همه رقابت شدید در بازاریابی آنلاین و دیجیتال میباشد.

کارهای اشتباه در بازاریابی دیجیتال

در اینجا 5 حرکتی که واقعا باید از آن ها دوری کنید لیست میکنیم.

دستری به سایت فقط با کامپیوتر

این روزها هماهنگی صفحه وبسایت با موبایل یک تنظیم پیش فرض و عاملی بسیار مهم در بازاریابی موتورهای جستجو است. گوگل برای ارائه خدمات بهتر، گوگل اعتبار بیشتری برای سایت های سازگار با موبایل در نتیجه جستجو قائل میشود.

وبسایت علاوه بر کاربری ساده برای مخاطب باید برای افراد صاحب کسب و کار هم قابل استفاده باشد. نداشتن قابلیت دیده شدن بوسیله موبایل بدون شک رتبه آن را پایین میاورد. استفاده از فونت کوچک  و نزدیک نزدیک نیز میتواند در این امتیاز دهی اثر منفی همراه داشته باشد.

بروز نکردن سایت

گوگل همیشه کلیک کاربر را بررسی میکند. بررسی ها نشان دهنده این است که افراد دائما برای دیدن خدمات و محصولات سایت را بررسی میکند. گوگل همواره این اقدام مخاطب را مهم میداند و میخواهد که سایت ها هم به این تقاضای کاربر واکنش مناسب نشان دهند.

داشتن یک بروشور دیجیتالی رتبه چندان جالبی از گوگل دریافت نمیکند. سایت باید جذابیت داشته باشد، راحت برای پیمایش باشد، و دائما بروز شود. گوگل سرعت خارج شدن کاربر از بی ربطی کلمه جستجو شده را هم در نظر میگیرد. برای پیروزی در بازاریابی دیجیتال، باید اطمینان حاصل کنید وبسایت نیازی را بخوبی رفع میکند. و این کار را با صرفه جویی در زمانی که صرف میکنید و محتوای مناسب انجام دهید.
بازاریابی آنلاین

 اسپم

 لینک های اسپم

یکی از معیارهای اساسی گوگل در مورد سایت ها، مقدار لینک هایی است که از سایت های دیگر میگیرد. در واقع گرفتن بازخورد از یک سایت دیگر اثر مهمی در رتبه دادن به یک سایت بوسیله گوگل میگردد. متاسفانه بعضی صاحبان کسب و کار و مسئولین جستجو لینک های برگشتی تقلبی از سایت های هوشمند سازی شده دریافت میکنند. با این روش الگوریتم گوگل را هم فریب میدهند. جهت جلوگیری از این ترفند هکری گوگل از Penguin Update آستفاده می کند. روش بررسی لینک بازخوردی روشی موثر است و باعث این شده که افراد که در سئو فعالیت میکنند دست به بازاریابی محتوا تخصصی بزنند.  

شبکه اجتماعی ضعیف

با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی با سرعت غیر قابل باوری رشد میکنند شرکت مجبور است جهت اثبات وجودش فعالیت جدی در آن ها داشته باشد. بررسی ها نشان داده شبکه اجتماعی بعد ایمیل و تلفن از عوامل اصلی پشتیبانی است و مکشتری وقتی از طریق شبکه های اجتماعی اقدام میکند توقع پاسخ در کم تر از یک ساعت دارد. دوره دوری از شبکه های اجتماعی بخاطر کامنت های شکایت آمیز به پایان رسیده.   شرکت ها آموخته اند از کامنت های منفی درس بگیرند.

 

تبلیغات در فیسبوک و تک بعدی بودن

براساس تجربه بخش بازاریابی و فروش  پیش از قطعی شدن یک فروش 7تا 9 بار باید با سایت تماس برقرار شود. میشود اینکار را با یک مرتبه نیز انجامش دهد. گوگل و فیسبوک راهی را ایجاد کرده اند که با آن بتوان مخاطب را با یک پیمایش دوباره هدف قرار داد. وقتی سایتی یک مرتبه مشاهده شد در مرورگر او یک کوکی جاگذاری می شود، این کوکی یک تبلیغ در سایت بعدی که به آن میروید نشان میدهد. علت اینکه وقتی یک سایت را میبینیم و در سایت دیگر تبلیغ همان را میبینیم همین است. بعضی سایت ها مثل فیسبوک هربار که واردشان شوید صفحه یکسانی نمیبینید. حتی اگر url یکسانی داشته باشند. تبلیغ شما براساس فعالیت شما با فرد دیگری فرق دارد. تبلیغ رفتار فرد را رهگیری و تکرار میشود.

نتیجه گیری

امروزه برای اینکه در زمینه بازاریابی آنلاین و دیجیتال مارکتینگ موفق عمل کنیم نکاتی را بیاموزیم و آن را بخوبی در عملیات خود به اجرا در آوریم.    

272
26 آذر 1396 - 15:51