به روز کردن بازاریابی شبکه های اجتماعی

به روز کردن بازاریابی شبکه های اجتماعی

همسو شدن با تغییرات در انواع بازاریابی دیجیتال ، به خصوص بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین استراتژِی های کسب و کار ها برای موفقیت در بازایابی می باشد .

امروزه سرعت تغییرات بسیار بالا است و این تغییرات به همه ی جنبه های زندگی بشریت تاثیر گذاشته است . یکی از این جوانب بازاریابی دیجیتال است که باید با تغییرات امروزی هم سو شده تا به رشد بیشتر کسب و کار کمک کند . با توجه به اهمیتی که دیجیتال مارکتینگ در سال های اخیر پیدا کرده است ،شبکه های اجتماعی یکی از ابزارهای قوی در بازاریابی آنلاین می باشد . با توجه به قابلیت بالای شبکه های اجتماعی ،بازاریابی شبکه های اجتماعی همواره نیازمند تغییرات و ایده های به روز است . در ادامه ی مقاله به برخی از مهم ترین تغییرات بازاریابی شبکه های اجتماعی در سال 2017 می پردازیم.
 

مهم ترین تغییرات بازاریابی شبکه های اجتماعی

به روز شدن یکی از رموز موفقیت کسب و کار ها در عصر حاضر است. کسب و کار هایی بوده اند که در گذشته بسیار موفق بوده اند ، اما به دلیل هم گام نشدن با تغییرات تکنولوژی به تدریج محبوبیت و سهم بازار خود را از دست داده اند . برای برندینگ و موفقیت یک کسب و کار باید همواره در تغییرات پیشگام باشد و ایده های جدید و به روز دنیا را دنبال کند . برخی از تغییراتی که امروزه در بازاریابی شبکه های اجتماعی رخ داده است و کسب و کار ها برای بازاریابی و فروش محصولات و خدمات خود نیازمند هستند با این تغییرات همسو شوند در زیر اشاره شده است.


به کارگیری محتوای تعاملی

امروزه محتوای ساده کارایی خود را از دست داده اند و همه ی بازاریابان به خوبی می دانند که دوره ی محتوای معمولی به سر آمده است و باید با محتوای تعاملی مخاطب را دعوت به چالش کنند . تعامل با مخاطب در شبکه های اجتماعی از طریق کامنت ، شرکت در مسابقات ،نظرسنجی و ... اتفاق می افتد . بنابراین تولید محتوا یکی از بخش هایی است که باید در مورد آن بسیار فراوان فکر کرد و با داشتن ایده های جدید ، مسابقات و جوایز جذاب ، مخاطب را به تعامل با برند خود دعوت کرد . در واقع محتوای مناسب یکی از مهم ترین عوامل موفقیت بازاریابی اینترنتی در عصر حاضر است .

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

دیجیتال مارکتینگ


استفاده از بازاریابی ویدئوئی در شبکه های اجتماعی

ویدئو به سبب جذابیتی که در بین افراد دارد یکی از ابزارهای مهم در بازاریابی است . در شبکه های اجتماعی نیز از این ابزار مهم نباید غافل شد . همین امر باعث شده است که اکثر شبکه های اجتماعی در بروز رسانی های اخیر خود قابلیت بارگذاری ویدئو را نیز فراهم کنند . قرار دادن ویدئو ی زنده معمولا تاثیر دو چندان نسبت به ویدئو های دیگر دارد بنابراین اگر صاحب یک کسب و کار از این طریق به معرفی محصول و خدمات خود بپردازند میتواند در دیجیتال مارکتینگ موفق باشند . و همچنین محتوای ویدئویی زنده باعث می شود تا برند ما در ذهن مخاطب جا بیوفتد و اعتماد مشتری جلب شود . افزودن ویدئو زنده در بازاریابی شبکه های اجتماعی مهم ترین تغییر در استراتژی بازاریابی آنلاین کسب و کار ها می باشد .
 


استفاده از بات ها برای ارتباط بیشتر با مخاطب

از آنجایی که امروزه افراد زمان خالی زیادی برای پاسخ دادن به همه ی کامنت ها و پرس های های مخاطبان ندارند و به علاوه اگر صاحب یک کسب و کار بخواهد این کار را انجام دهد مطمئنا نمیتواند به خوبی کسب و کار خود را اداره کند بنابراین بات ها به کمک بازاریابی دیجیتال آمده اند و به صاحبان کسب و کار کمک کرده اند تا بتواند با مخاطب تعامل مداومی را برقرار کنند . در حقیقت در این مرحله هوش مصنوعی به کمک برند ها می آید . از مهم ترین بات های موجود در فضای مجازی میتوان به بات تلگرام ، مسنجر فیسبوک و واتس آپ اشاره کرد .

بازاریابی آنلاین

استفاده از کارمندان داخلی

افرادی که در یک موسسه یا شرکت کار می کنند نزدیک ترین افراد به آن شرکت هستند و اگر کامنت های واقعی منتشر کنند می تواند بسیار بر روی مخاطب اثر بگذارند . بنابراین توصیه ی این افراد در بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار مهم است و معمولا افراد توجه بسیاری به این توصیه ها می کنند . بنابراین کارمندان شما می توانن بهترین اعتبار دهندگان و تبلیغ کنندگان برای برند شما باشند .
نتیجه گیری
برای موفقیت در بازاریابی و برندینگ باید با تحولات به روز دنیا در فضاهای مجازی آشنا بوده و آنها را برای کسب و کار خود پیاده سازی کنیم در غیر این صورت در بازاریابی اینترنتی با شکست مواجه می شویم .
341
26 آذر 1396 - 12:55