زبان مهم ترین هویت کلام یک برند

زبان مهم ترین هویت کلام یک برند

زبان از مهم ترین بخش هویت کلامی یک برند است.ایجاد زبان برند، بدون طی کردن مسیر صحیح و برداشتن گام های هدفمند و مناسب برندینگ، ممکن نیست.

زبان مسئولیت ها و وظیفه هایی دارد زبان مسئول ابراز و متقاعدکردن، اطلاع‌رسانی، ایجاد ارتباط، اعلان، توصیف و داستان‌سرایی است. برای برندهایی که به دنبال پیشرفت و توسعه‌ خود هستند هویت کلامی به اندازه‌ی هویت بصری باید برای ان ها مهم باشد. واژه‌ها در واقع قوی‌ترین داروی مورد استفاده‌ی بشر هستند.

زبان برند چیست

زبان

برای نوشتن زبان برند باید درک خوبی از مکانیسم و ساختار برند داشته باشیم. لحن بیان دستورالعمل، شیوه و سبک آن باید همه چیز را به خوبی پوشش دهد. زبان برند در حقیقیت به این معناس ، عبارات و اصطلاحاتی هستند که یک شرکت برای توضیح و توصیف خود یا محصولاتش از آن‌ها استفاده می‌کند. با ساخت یک زبان برای یک برند، توصیف یک شرکت از خودش و آنچه برای فروش و عرضه کردن دارد، درذهن مخاطبان آن برند شکل می‌گیرد.

پیدا کردن یک لحن ارتباطی پایه و به وجود آوردن مجموعه از رهنمودها و اجرای این زبان ارتباطی در کانال‌های مختلف مهم است. سبک راهنمای قواعد دستوری شرکت‌های بزرگ، چگونگی نوشتن را به آن‌ها می‌آموزد. لحن بیان، ذات و ماهیت زبان است که باید مورد استفاده قرار گیرد.
لحن بیان معمولا یک چک‌لیست از ویژگی‌هایی است که باید انجام شوند. بهترین دستورالعمل کلامی برند، ویژگی های اصلی استراتژی برند و همچنین چگونگی اعمال مداوم آن به روح برند را بیان می‌کند.داشتن یک لحن ارتباطی واحد و یکپارچه در تمام کانال‌های ارتباطی، مشتریان را قادر می‌سازد تا درک مناسبی از شرکت شما داشته باشند. در واقع برند نیازمند یک اکوسیستم کلامی سازگار با اطرافش است که به حمایت و تقویت هویت کلامی بپردازد و برای انجام این کار نیازمند سه گروه مهم است:
کمیسیون: این گروه مختصر کار می‌کنند و واژه‌هایی را تعریف می‌کنند که در هر شرایطی باید دستیابی شوند.
نویسندگان: افرادی که زبان برند را تعریف و ایجاد می‌کنند و لحن و شیوه زبان را از طریق ارتباطاتی که در کارشان دارند می‌آورند.
ارزیاب‌ها: کسانی که مسئول ارزیابی کار و تائید آن هستند، البته فقط شامل بازاریابان نمی‌شوند، شامل مدیران محصول(دقت فنی)، تیم حقوقی(ریسک و پذیرش)، صاحبان برند و مدیریت ارتباطات است.

 

نتیجه گیری

زبان از مهم ترین بخش هویت کلامی یک برند است. زبان برند واضح و خوب اتفاقی رخ نمی‌دهد بلکه ساخته می‌شود. ایجاد زبان برند، بدون طی کردن مسیر صحیح و برداشتن گام های هدفمند و مناسب برندینگ، ممکن نیست. برندها باید بسیار سخت بر روی هویت کلامی خود کار کنند زیرا آن‌ها می‌دانند که از این طریق قضاوت می‌شوند.

 

243
26 آذر 1396 - 12:23