تاثیر رویدادها بر افزایش مخاطب

تاثیر رویدادها بر افزایش مخاطب

حضور فعال در رویدادها این امکان را بوجود می آورد که بهتر بتوانیم خود را به مشتری و بازدیدکننده نشان دهیم

بدون شک شما هم تا امروز در نمایشگاه ها و رویدادهایی که برای در زمینه صنعتی که در آن فعالیت میکنید برگزار شده شرکت نموده اید. ممکن است در این رویدادها حتی برنامه هایی فرعی در زمینه روابط عمومی برای جلب توجه مخاطب برنامه ریزی شده باشد که فرصتی را فراهم میکند تا بصورت حضوری با مخاطب برخورد و او را جذب کنید.

چهار ترفند برای حضور در نمایشگاه ها

ممکن است بعنوان مخاطب در این رویدادها حضور بعمل آورده باشید که ببینید در صورت شرکت در رویداد بعدی چه تدابیری داشته باشید تا از سرمایه گذاری خود در بازاریابی و فروش حداکثر استفاده را ببرید. در دنباله 4 روش را برای این کار بیان میکنیم  
از استند ها برای نمایش پیام استفاده کنید

وقتی در رویدادی حضور میابید، به احتمال زیاد فقط فضایی در حد قرار دادن یک میز یا کمی بیشتر در اختیار شما میباشد. بیان دیگرفضایی که به اندازه یک استند ساده و کوچک است و باید از آن بهترین استفاده را ببرید. دقت کنید تا جای ممکن ارتفاع استند را بالا ببرید، زیرا هرچه ارتفاع آن بیشتر باشد واضح تر به چشم می آید شما در نظر مخاطبین و بازدیدکننده گان شما می‌شود. همینطور رنگ استفاده شده روی این استندها بهتر به چشم بیاید بازدیدکننده برداشت بهتری از خدمات و کالاهای مربوط به برند ما خواهد داشت. از دیگر مزیت استفاده از استند حمل و نقل ساده و همچنین باز کردن ساده آن میباشد.  

 

 

enterprise-events-1500x1000.jpg

 

جلب مخاطب به ویدئو های تبلیغاتی

در مجموع ویدئو ها و تصاویر متحرک اثر گذاری مطلوبی در جلب مخاطب در جایگاه ابزاری کاربردی دارند. فراموش نکنید همیشه چیزهای متحرک باعث جلب توجه میشود. به عنوان مثال، به وجود یک خرس در جنگل توجه کنید. هنگامی که کوچکترین حرکتی حس میکند، حضور هر موجود زنده ای را تشخیص میدهد. دقت کنید مردم علاقه ای به جلب توجه یک خرس ندارند، اما در رابطه با شرکت‌کنندگان در یک کنفرانس، بکاربردن تصویر متحرک در اکثر اوقات نتیجه مطلوبی به همراه داشته است.    

نمایش نسخه آزمایشی محصول روی نمایشگر

دقت کنید دراینگونه رویدادها اینترنت وای فای رایگان معمولا از طرف برگزار کننده وجود ندارد یا اگر هم داشته باشد بسیار محدود است. پس قبل از برگزاری رویداد فراهم کردن محدود آن در غرفه خود را در برنامه قرار دهید و تدابیر مناسب آن را فراهم کنید.   ایجاد دسترسی اینترنت در غرفه در زمینه بازاریابی آنلاین باعث میشود که بصورت آنلاین و همزمان امکان نمایش محصول و امکاناتش را بصورت هم زمان برای مشتری و بازدیدکننده را داشت باشید و مشتری را برای خرید بشدت تحت تاثیر قرار دهید.

هشتگ مناسب رویداد در رسانه اجتماعی

همینطور که قبل از این در مطلب دیگری گفته شد بکار بردن شبکه اجتماعی در زمینه بازاریابی و فروش  سبب جذب بازدید کننده بیشتری در رویداد میگردد.دقت کنید اغلب هر رویدادی هشتگ مخصوص خود را در شبکه های اجتماعی دارد. متاسفانه در ایران اهمیت شبکه های اجتماعی فراموش شده . اگر طرفداران زیادی در شبکه اجتماعی دارید، چند روز پیش از رویداد اقدام به بازاریابی محتوا مناسب با رویداد اقدام کنید و فعالیت های خود را شرح دهید. فراموش نشود منظور از شبکه های اجتماعی فقط فیسبوک و توییتر نیست. بسیاری از شبکه های دیگر اجتماعی در ایران بدون محدودیت در ایران در دسترس هستند، از جمله اینستاگرام و تلگرام و . . .

نتیجه گیری

حضور در رویدادها اهمیت ویژه ای برای ما و آینده کسب و کار ما داراست و ما باید بتوانیم بخوبی از رویدادها برای معرفی خود و محصول خود با بهره بهینه از منابع تلاش کنیم.

351
25 آذر 1396 - 16:12