داستان سه برند ایرانی

داستان سه برند ایرانی

هر برندی یک روال منحصر به فردی را از زمان شروع تا اوج و سقوط طی می‌کند و این روال منحصر به فرد در نهایت داستان برند را شکل می‌دهد،

هر برندی یک روال منحصر به فردی را از زمان شروع تا اوج و سقوط طی می‌کند و این روال منحصر به فرد در نهایت داستان برند را شکل می‌دهد،این داستان به قدری اهمیت دارد که طرز بیان حرفه‌ای آن به یکی از ابزارهای ترویج برند تبدیل می‌شود ، ذهنیت مخاطبان در محوریت داستان برند شکل می‌گیرد.

 


داستان برند اکبر جوجه، پشمک حاج عبدالله، سس بهروزدر برند هایی برندهایی که نقش موسس برند در آنها پررنگ است اکثرا داستان های شیرینی دارند و اگر مدیریت داستان، خوب انجام شده باشد، داستان موفقیت این برندها زبان به زبان بین مردم می پیچید و به عنوان نمونه‌های موفقیت در حوزه کسب وکار و کارآفرینی نیز در کتاب ها و رسانه های مختلف از آنها یاد می‌شود، همین نقل داستان به تنهایی می تواند ضامن بقای یک کسب وکار در آینده باشد.

مثال ‌های خارجی این نوع برند‌ها خیلی زیاد است: داستان آکیو موریتا، اپل و داستان استیو جابز ، مایکروسافت و داستان بیل گیتس، خودروسازی فورد و داستان هنری فورد، سونی و دوو و داستان آقای کیم وو جونگ و....
نمونه های خارجی بسیار زیادی وجود دارد که بسیاری از ما داستان آنها را بهتر از برندهای داخلی خودمان می‌دانیم. علت این ناآگاهی از داستان برندهای داخلی شاید به بعضی عوامل محیطی بستگی داشته باشد ولی خود برندها نیز در این ناآگاهی جامعه سهیم هستند و معمولا به اهمیت داستان گویی پی نبرده اند.

به عنوان یک خواننده این مطلب لطفا نظر خود را در مورد برندهایی که میشناسید و داستان آنها را می دانید بیان کنید یا برای ما ارسال کنید ؟ آیا از داستان برندهایی که بر اساس اسم بنیانگذاران آنها نامگذاری شده اند اطلاعی دارید؟ آیا میدانید اکبر جوجه چگونه شکل گرفته و یا حاج عبدالله که پشمک حاج عبدالله را تولید می‌کند چه کسی بوده؟ آیا از داستان بهروز فروتن خبر دارید؟.

نتیجه گیری

داستان برند بر اساس روندی که طی کرده می‌ تواند داستانی قوی و یا ضعیف باشد اما نحوه برخورد خود برند با داستانش از همه مهمتر است و گاهی یک برند با داستان بسیار قوی می‌تواند نقل بسیار ضعیفی از خودش داشته باشد.

رستورانسس

324
22 آذر 1396 - 14:05