چگونگی نوشتن کپشن قدرتمند در اینستاگرام

چگونگی نوشتن کپشن قدرتمند در اینستاگرام

شبکه ی اجتماعی اینستاگرام یک رسانه ی عکس محور است که داشتن کپشن مناسب همراه با عکس های با کیفیت از مهم ترین عوامل موفقیت بازاریابی در این رسانه می باشد .

در بین تمامی شبکه های اجتماعی موجود ، شبکه ی اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه ها می باشد . این رسانه بر پایه ی عکس هست و اغلب کسب و کارهایی که میتوانند با عکس های جذاب بازاریابی آنلاین کنند میتوانند به راحتی از این شبکه ی اجتماعی محبوب برای بازاریابی شبکه های اجتماعی خود استفاده کنند . اما صرفا انتشار عکس نمیتواند در این رسانه منجر به موفقیت شود و بایستی محتوا و کپشن های مناسب همراه با عکس منتشر شود . به نوعی زمانی بازاریابی دیجیتال در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام بازدهی خواهد داشت که این دو مورد را همزمان با هم داشته باشید و تعامل مخاطب با شما افزایش پیدا خواهد کرد . در واقع در دنیای امروز میتوان گفت آنچه که موجب مزیت رقابتی برند ها می شود همین کپشن های مناسب است . در ادامه ی این مقاله شما را با برخی از نکاتی که به کپشن نویسی مناسب کمک می کند آشنا می کنیم .
 

نکات طلایی نوشتن کپشن مناسب در اینستاگرام

رعایت چندین نکته در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام برای داشتن بازاریابی دیجیتال بسیار اهمیت دارد . از جمله ی آنها داشتن تصاویر با کیفیت بالا ، داشتن لوگوی مناسب بر روی پست ها و انتخاب کپشن مناسب برای هر پست است . مهم ترین نکات طلایی کپشن نویسی قدرتمند را در اینجا به شما معرفی می کنیم .

سعی کنید کپشن های مختصر و جذاب بنویسید

فراموش نکنید با توجه به عکس محور بودن شبکه ی اجتماعی اینستاکرام اکثر افرادی که در آن فعالیت می کنند به دنبال دیدن تصاویر هستند و از خواندن متن های طولانی لذت نمی برند . بنابراین اگر میخواهید کپشنی که مینویسید به تعامل بیشتر مخاطب با پست شما کمک کند باید سعی کنید کپشن های کوتاه اما جذا بنویسید ، اکثر افراد تمایلی به خواندن متن های بلند ندارند و استفاده از واژه ی ادامه ی مطلب در لینک زیر چندان کارآمد نمی باشد ،چرا که اکثر افراد هرگز برای مطالعه ادامه ی مطلب روی لینک کلیک نمی کنند مگر آنکه محتوا بسیار جذاب یا مورد نیاز کاربر باشد .

به کمک شعار تبلیغاتی برند سازی کنید .

شعار تبلیغاتی در تمامی تبلیغات اعم از تبلیغات آنلاین موجب می شود که یک برند در ذهنیت ها بماند برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ و برندینگ بهتر است از شعاری که برای کسب و کار خود تعیین کرده اید در داخل کپشن ها نیز استفاده کنید . این کار علاوه بر کمک به شکل گیری بهتر برند شما در ذهن مردم موجب بازاریابی و فروش شما نیز می شود . بهتر است شعار تبلیغاتی خود را در انتهای پست هایتان قرار دهید .بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی آنلاین

از کلمات کلیدی در کپشن استفاده کنید .

قرار دادن کلمات کلیدی که بیشترین میزان جستجو را در بین کاربران دارد میتواند به بیشتر دیده شدن پست شما کمک کند . قرار گرفتن کلمات کلیدی در خطوط اولیه ی کپشن میتواند تاثیر بیشتری داشته باشد . برای بهتر انجام دادن این کار میتوانید از صفحات برند های محبوب و برتر کمک بگیرید و از کلمات کلیدی که آنها استفاده کرده اند استفاده کنید . بدین ترتین می توانید با الگو قرار دادن آنها بازاریابی شبکه اجتماعی موفقی داشته باشید .

از هشتک های مناسب استفاده کنید .

هشتک ها ی مناسب میتوانند باعث شوند محتوای شما بهتر دیده شود . باید متناسب با فعالیتی که در اینستاگرام انجام میدهید ترند های برتر را شناسایی کنید و از کلماتی که بیشتر توسط افراد جستجو می شود داخل متن خود استفاده کنید . فراموش نکنید که استفاده ی بیش از حد از هشتک ها در داخل متن سبب می شود متن خوانایی خودش را از دست بدهد و تاثیر سو بر روی محتوای شما خواهد داشت .
 

دعوت به تعامل بیشتر با طرح سوال

با طرح سوالات نظر سنجی در داخل کپشن می توانید با مخاطب تعامل بیشتری ایجاد کنید . توجه داشته باشید سوالاتی که طراحی می کنید به اندازه ی کافی مشوق و چالش بر انگیز باشد برای ایجاد شوق بیشتر در بین مخاطبان میتوانید برای برندگان نظر شنجی جوایزی را اهدا کنید این جوایز اگر از محصولات و خدمات شما باشد می تواند به برند شما بسیار کمک کند .

کپشن های قدیمی را ویرایش کنید

گاهی اوقات شما از همان ابتدا بازاریابی اینترنتی را به طور حرفه ای انجام نداده اید و از اواسط کار تصمیم به انتشار پست های مطلوب با کپشن های مناسب گرفته اید . اما فراموش نکنید که کاربری که در اینستاگرام برای اولین بار با صفحه ی کسب و کار شما آشنا می شود معمولا از همه ی پست های شما بازدید می کند بنابراین سر فرصت تمامی پست های قدیمیتان را ویرایش کرده و از کپشن های مناسب استفاده کنید .

بازاریابی دیجیتال

نتیجه گیری
هر شبکه ی اجتماعی تکنیک های خاص خود را دارد و برای داشتن بازاریابی شبکه ی اجتماعی موفق در هر یک از آنها باید با تکنیک های خاص هر یک را به درستی پیاده سازی کنیم .یکی از این رسانه های مهم اینستاگرام است که در این مقاله به نکات کپشن نویسی مناسب در آن پرداختیم .
482
21 آذر 1396 - 12:37