راهنمایی بالا بردن خلاقیت به عنوان یک طراح وب سایت

راهنمایی بالا بردن خلاقیت به عنوان یک طراح وب سایت

یکی از مهمترین جنبه های چالش برانگیز برای یک طرح در طراحی سایت، به روز بودن و خلاق بودن است. پس از مدتی تمام پروژه های شما، با هم ترکیب می شوند و سبک منحصر به فرد خود را از دست می دهند.

یکی از مهمترین جنبه های چالش برانگیز برای یک طرح در طراحی سایت، به روز بودن و خلاق بودن است. پس از مدتی تمام پروژه های شما، با هم ترکیب می شوند و سبک منحصر به فرد خود را از دست می دهند. چگونه می توان از مبتذل شدن و آسیب های حرفه ای طراح ها دوری کرد؟
با هم چند نکته در مورد این گونه مشکلات بررسی می کنیم:
• مشارکت با سایر طراحان
مطمئنا به تنهایی نمیتوانیم بدون اینکه سبک سایرین را تقلید کنیم آثار خلاقانه بسیاری خلق کنید، ساده ترین راه این است: به راحتی از اطرافیان خود با ذهن های متفاوت و خلاق سود ببرید.
مشارکت و مشورت با سایر طراحان و هنرمندان، چشمان شما را به جنبه ها و ویژگی های جدیدی از یک مطلب یا پروژه با ز می کند و همچنین به شما اجازه می دهد مسائل را در سبک جدیدی پیاده کنید و حتی یک سبک جدید بوجود اورید
گرچه طراحان با یکدیگر متفاوت اند، همیشه برای کمک به هم صنفان خود آماده اند، این همان نسبت احترام متقابل جامعه با همه رسانه های هندی است. افشای ایده شخصی در جلسه ای گروهی، می تواند باعث تشویق و انگیزه بخشی در حرفه تخصصی شما، و نیروی هندی جمع و فرد شود.
• منبع الهام آفلاین بیابید
اغلب هنگامی که با جمع کثیری از طراحان مواجهیم، با مقدار قابل توجهی گالری آنلاین و نمونه کار ها و طراحی های آنلاین روبه روییم. در حالی که هیچ چیز اشتباهی در روند کنونی وجود ندارد، اما همیشه این راه حل تاثیر گزاری نیست. ممکن است جستجوی آنلاین برای شما اثر بخش تر باشد.
طراح معروف " استیون اسنل " دفتری را پیشنهاد می کند که به عنوان منبع الهام آنلاین همیشه در کنار خود داشته باشید. این دفتر به شما کمک می کند تا زمانی که برای پروژه وقت کافی برای ایده پردازی ندارید، ایده های قبلی که در این دفتر به ثبت رسانده اید را مرور و استفاده کنند او اضافه می کند این دفتر شما را مجبور به استفاده از ایده ها و برداشت های شخصی و ترکیب آنها با یکدیگر می کند و اتکا به نظرات سایرین و رسانه های هنری عمومی را به حداقل می رساند.
• اجازه دهید موسیقی شما را راهنما می کند
در دهه اخیر، محققان و روانشناسان تحقیقات و مباحثی در مورد رابطه موسیقی و تاثیر آن در خلق آثار خلاقانه مطرح کرده اند. در حالیکه اختلاف بین نظرات متفاوت دیده می شود، اما نتیجه همه تئوری ها یکسان است: موسیقی از مهم ترین ارکان الهام بخش خلاقیت در مغز انسان است.
نکات طراحی سایت
موسیقی یکی از اثر بخش ترین منابعی است که به ذهن شما کمک می کند به متفاوت ترین شکل ممکن فکر و فعالیت کنید.
نوع موسیقی که به آن گوش می دهید کاملا بستگی به شما دارد مثال با پاپ یا هر آنچه با آن احساس نشاط بیشتری می کنید. در این مبحث میزان صدا و زمان گوش دادن اولویت و اهمیت بیشتری نسبت به نوع استایل موسیقی دارد. موسیقی درست، موسیقی است که در زمان مشخص و به طورمنظم گو داده شود زیرا ذهن شما را به سمتی هدایت می کند که طوفان تفکر و ایده را در بهترین زمان ممکن داشته باشید.

در این زمینه بخوانید :

راه اندازی سایت جدید

بازاریابی اینترنتی

• محیط خود را تغییر دهید
برخی چیزها مانند محیط قدیمی و تکراری می توانند یک طرح را در ایده پردازی محدود کنند.
تا حد ممکن اطراف خود را تغییر دهید. این تغییر می تواند تغییر چیدمان محل کار شما، گذراندن روزی در طبیعت، تغییر مکان شرکت و یا حتی سپری کردن زمان کار در یک کافی شاپ باشد.
یکی از ایده های منحصر به فرد و شاید غیر ممکن تغییر مکان به یک به یک هتل شیک و گرانقیمت است. برخی از نویسندگان، طراحان و هنرمندان بداین باورند که اگر شما با محیط ها و لوازم شیک و گران احاطه شوید قطعا کار بهتری ارائه خواهید داد. ممکن است این نظریه در مورد شما صدق کند و ممکن هم هست که این اتفاق نیفتد نکته مهم این اتفاق این است که شما با این کار حداقل تجربه ای جدید به دست میآورید. تغییر محیط اطراف می تواند تغییر بزرگی در افکار شما بوجود آورد.
• در زمان های مختلفی از روز کار کنید
انسان ها با هم متفاوتند و این تفاوت زمان های مختلفی از روز را برای کار کردن بوجود می آورد. به عنوان مثال: بهترین زمان کار برای برخی صبح است. آنها بیدار می شوند، یک فنجان قهوه می نوشند و ناگهان شیرجه می زنند روی کار. برای شما شاید این غیر ممکن باشد و صبح بدترین زمان ممکن برای کارکردن باشد در حالیکه شب می تواند بهترین موقیعت برای آغاز کار باشد. وقتی همه خوابند! شما نمی توانید بفهمید کدام زمان برای شما بهترین زمان ممکن برای آغاز کار است. مگر اینکه برنامه های زمانی مختلفی را امتحان کنید. هیچ گاه بدون امتحان و سرخود نگویید من ادم صبح کار کردن نیستم و یا ادعا نکنید که فقط شب ها می توانید کار کنید. حتی ساعت درونی شما می تواند براساس تغییرات فعلی، عوض شود. اگر در زمان های خاصی فقط کار می کنید، ساعات و حتی روزها را تغییر دهید.
• بیشتر استراحت کنید
اگر می خواهید بهترین اثر را با تمرکز هرچه تمام تر و خلاقانه تر از پیش خلق کنید، نیاز دارید برای دقایقی میز کار خود را رها کنید و کمی قدم بزنید. چنانچه زمان کافی برای پیاده روی در اطراف محل کار خود ندارید، حداقل از استراحت های منظم و کوتاه در حین کار کردن استفاده کنید. بر هم ریختن مسئولیت های کاری به وسیله استراحت ذهن و ریلکس کردن می تواند مشوق خوبی جهت تمرکز و ارائه خلاقیت بیشتر باشد.
• کانال کودک درون خود را فعال کنید
کودکان سوالات زیادی می پرسند: سوالات ابتدایی، احمقانه، جذاب، منحصر به فرد و هر سوالی که ممکن است. وقتی با جریان بی پایانی از سوالات آزاردهنده روبهرو می شود، نکته ای هست که می تواند از این طرز فکر بچه گانه به آن رسید: پرسیدن و بوجود آمدن سوالات مختلف ، شما را مجبور می کند تا پاسخ های متفاوتی برای آنها پیدا کنید. اهمیتی ندارند که سوالات شما چقدر ابتدایی باشد به این نکته توجه کنید که پاسخ ها شما را به کدام سمت راهنمایی می کنند. با دیدن نتیجه ای که از پاسخ ها به آن می رسید حما شگفت زده خواهید شد.
خلاقیت طراح سایت
با اینکه طراحان مختلف، انسان های کاملا متفاوت از یکدیگر هستند اما در مجموع همه آنها پس از مدتی به دنبال راهی برای تشویق و یا به کار انداختن مجدد خلاقیت خود هستند.
کدام یک از راه حل های بالا برای شما مناسب تر است؟

1003
25 مهر 1394 - 13:31