نکات کلیدی موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی

نکات کلیدی موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی

وقتی بحث از شبکه‌های اجتماعی به میان می آید بسیاری تصور می کنند که مدیریت شبکه های اجتماعی کار راحتی است و خودشان به تنهایی قادر به انجام آن هستند.

تکنیک های موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی

وقتی بحث از شبکه های اجتماعی به میان می آید بسیاری تصور می کنند که مدیریت شبکه های اجتماعی کار راحتی است و خودشان به تنهایی قادر به انجام آن هستند. ولی سرعت رشد بازاریابی  شبکه های اجتماعی و اضافه شدن روز به روز امکانات بیشتر به این شبکه ها به قدری زیاد است که هرکسی چنین ادعایی دارد، مطمئنا در اشتباه است. بسیاری از مدیران زمانی که صحبت از شبکه های اجتماعی میشود تصور می کنند مدیریت شبکه های اجتماعی کار بسیار راحتی است و خودشان به تنهایی قادر به انجام آن می باشند با توجه به سرعت روز افزون شبکه های اجتماعی و همچنین اضافه شدن امکانات بیشتر این شبکه ها به میزانی زیاد است که مدیرانی که ادعا می کنند که خودشان می توانند به راحتی می توانند انجام دهند سخت در اشتباه می باشند برای اثبات این موضوع کافی است نگاهی به سرعت رشد شبکه های اجتماعی در گوشی های همراه بیاندازید و به تعداد برنامه های شبکه های اجتماعی روی گوشی های موبایل بنگرید.
شبکه اجتماعی

از علوم شناختی و فیزیولژیکی برای کسب اعتماد مشتری استفاده کنید

صرفاً به چیزی که مشتری می‌خواهد وابسته نباشید. دانشمندان به تازگی در یک شرکت تحقیقاتی/تجاری در حوزه عصب شناسی به هورمون اعتماد دست یافته اند. این هورمون که oxytocin نام دارد، افزایش دهنده اعتماد در افراد است. در واقع ایجاد این هورمون به بهتر شدن تشخیص و تمایز میان فرد با دیگران می شود وارزیابی مثبت نسبت به دیگران را در شخص تقویت می کند در نتیجه هورمون اعتماد منجر به تغییر ادراک مغز از افراد و موقعیت‌های مختلف میشود. به هر میزان که اعتمادسازی بهتر و بیشتر میان مشتری و برند شکل گیرد، شانس موفقیت در بازاریابی و فروش افزایش پیدا خواهد کرد. فعالیتهایی مانند ارتباطات شفاف، سرموقع بودن، خوش‌قول بودن و انجام تعهدات قراردادی از مجموعه‌ کارهایی هستند که منجر به فعالیت این هورمون می‌شوند، ولی یک بازاریاب‌ شبکه‌های اجتماعی می‌تواند با مطالعه دقیق تر این هورمون به فعالیت‌هایی که در شبکه های اجتماعی منجر به ایجاد آن در بدن می شود بپردازد.

تحلیل داده ها

به جای ارتباطات خشک و سرد، یک بازاریاب می تواند با استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی ارتباط با مشتری را به نقطه ی گرمی برساند و سپس اولین تماس را با او بگیرد. با استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین میتوانید با افراددر ارتباط باشند که مخاطبین هدف باشند همچنین با استفاده از google analyitcs می توانید میزان زمانی که کاربران وارد شده از لینکدین در وب سایت تان صرف کرده اند را بررسی کنید. هر مقدار زمان بیشتری را در سایت گذرانده باشد ، به این معناست که ارتباط معنادارتری بین شما و مخاطبانتان در شبکه‌ های اجتماعی به وجود آمده است . زمانی که مشتریان هدف خود را در شبکه های اجتماعی یافتید، از طریق ایمیل به راحتی می توانند ارتباط برقرار کنند یا در توییتر و فیس بوک برای برقراری ارتباط پیام ارسال نمایند .این روش برای کسانی که پستهای شما را در شبکه های اجتماعی لایک کرده یا به اشتراک گذاشته اند بهتر عمل خواهد کرد
اشتراک هوشمندانه
تعداد دنبال کنندگان در شبکه های اجتماعی ارتباط کمی با کسانی دارد که پستهای شما را می بینند. فقط کسانی که در لحظه ی انتشار آنلاین باشند و یا نامشان تگ شده باشد، مطلب شما را خواهند دید. پس برای دریافت نتیجه بهتر و بیشتر دیده شدن مطلب یا تبلیغ  از طریق بازاریابی موتورهای جستجو خود یک مطلب را چند بار و با لحنهای مختلف با استفاده از ابزارهایی مانند hootsuit یا توسط خودتان به اشتراک بگذارید. البته برای جذاب تر شدن صفحه های اجتماعی خود بهتر است میان هر بار تکرار مطلب دیگری نیز پاپلیش شود
بازاریابی آفلاین
علی رغم پیشرفتهای بسیار زیاد دنیای دیجیتال و بازاریابی آنلاین هنوز هم برخی روش های آفلاین از اهمیت ویژه ای برخوردارند. یک تحقیق جدید توسط Search Engine Land نشان می دهد که ۸۵ درصد از مشتریان برای پیدا کردن یک کسب و کار محلی از اینترنت استفاده می کنند. استفاده از تلویزیون، رادیو و تبلیغات چاپی منجر به دسترسی به بازه متفاوتی از کاربران می شود. پس در بین دوستان خود سکوت نکنید و شبکه های اجتماعی تان را معرفی کنید.
 
 

 

298
20 آذر 1396 - 17:25