تکنیک هایی برای افزایش بازخورد تبلیغات فیسبوک

تکنیک هایی برای افزایش بازخورد تبلیغات فیسبوک

شبکه ی اجتماعی فیسبوک به عنوان یکی از محبوب ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال است و برای اثر بخشی بیشتر تبلیغات در آن باید تکنیک های آن را بیاموزید و پیاده سازی کنید .

استفاده ی هدفمند از شبکه های اجتماعی و رعایت قوانین فعالیت در آنها می تواند آنها را به یک ابزار قدرتمند در بازاریابی آنلاین تبدیل کند . از بین شبکه های اجتماعی موجود ، در حال حاضر فیسبوک محبوب تریت شبکه ی اجتماعی در سراسر دنیا است و یکی از ابزارهای فوق العاده قوی در حوزه ی بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد . در ادامه ی این مقاله میخواهیم به برخی از تکنیک هایی که موجب موفقیت کسب و کار شما در بازاریابی دیجیتال در فیسبوک می شود بپردازیم.
 

نکات طلایی تکنیک های تبلیغات موثر در فیسبوک

فعالیت در هر کدام از شبکه های اجتماعی تکنیک و قوانین خاص خود را می طلبد ، برای اینکه شبکه های اجتماعی بتوانند در پیشبرد اهداف بازاریابی کسب و کار شما تاثیر مستقیم داشته باشند باید بدانید که اولا در شبکه ی اجتماعی درست زمان و هزینه صرف میکنید ،ثانیا تکنیک های موفقیت در آن را به درستی میدانید و آنها را اجرا می کنید . در غیر این صورت بازاریابی شبکه ی اجتماعی شما با شکست مواجه خواهد شد . برخی از این تکنیک ها در زیر آورده شده است :
 


بازاریابی شبکه های اجتماعی

هشتک های مناسب با متن انتخاب کنید .

در برخی از شبکه های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام باعث می شود که پست شما بر اساس جستجو واژگانی که استفاده کرده اید دیده شود و این به نفع یک کسب و کار است که در بازاریابی اینترنتی از هشتک های مناسب همراه پست های خود استفاده کند . اما در شبکه ی اجتماعی فیسبوک قضیه یک مقدار متفاوت است و محتوایی که بدون هشتک منتشر می شود تاثیر بیشتری بر مخاطب می گذارد . در واقع در این شبکه ی اجتماعی زیاد از هشتک استفاده نکنید .

عکس های اینستاگرام را در فیسبوک نیز منتشر کنید .

یکی از امکاناتی که فیسبوک در اختیار کاربرانش قرار داده است امکان پست کردن تصاویری است که توسط کسب و کار در صفحه ی اینستاگرامش منتشر می شود . به کمک این قابلیت میتوان تمامی پست های منتشر شده در اینستاگرام را در شبکه ی اجتماعی فیسبوک نیز منتشر کرد . نتایج حاصل از تحلیل پست هایی که بدین گونه در فیسبوک منتشر می شود نشان میدهد که این پست ها تعامل بیشتری با مخاطب برقرار می کنند و این عمل یکی از ترفند هایی است که برای اثر بخشی بیشتر دیجیتال مارکتینگ میتواند مورد استفاده قرار گیرد .
 

انتشار پست در زمان مناسب

شبکه های اجتماعی جزئی جدایی ناپذیر از زندگی افراد شده است و آنها بخش عظیمی از زمان خود را در این شبکه ها میگذرانند بنابراین رصد زمانی که یک شبکه ی اجتماعی بیشترین میزان بازدید را دارد میتواند به بازاریابی و فروش کسب و کار ها کمک کند . به خاطر داشته باشید اگر زمان بیشترین بازدید از شبکه های اجتماعی و صفحه ی خود را بدانید میتوانید در آن موقع به انتشار پست هایتان بپردازید و بازدید بیشتری را بگیرید و این در طولانی مدت به افزایش فروش و برندینگ شما کمک خواهد کرد .

از ویدئو در محتواهای خود استفاده کنید

همانطور که میدانید یکی از آیتم های مهم در بازاریابی محتوا بازاریابی ویدئویی می باشد . ویدئو یکی از تاثیر گذارترین ابزار برای بازاریابی و فروش می باشد . بهتر است ویدئو ی شما از محصولی که عرضه می کنید تهیه شود و انتشار ویدئو یوتیوبی هیچ تاثیر مثبتی برای کسب و کار شما نخواد داشت .

بازاریابی اینترنتی

 

بازاریابی آنلاین

به ویژگی های مخاطبانتان توجه کنید .

یکی از روش هایی که موجب محبوبیت شما و برندینگ شما در میان مخاطبانتان می شود این است که نیاز های آنها را به طور دقیق بشناسید و متناسب با سلایق و ویژگی های آنها پست هایتان را منتشر کنید . توجه به ویژگی هایی از قبیل سن ، جنسیت ، سطح تسهیلات و ... میتواند به انتخاب مخاطب هدف کمک فراوانی بکند . هر چند ممکن است در ابتدا با شنیدن گروه‌های فیس‌بوکی فکر کنید که این موضوع در عصر ارتباطات قدیمی و پیش پا افتاده است. اما جالب است بدانید که گروه‌ها بخش اساسی هر کسب و کاری هستند. زیرا فعالیت گروه‌ها می‌تواند به تقویت ارتباط کسب و کار با مخاطبان خود بپردازد و در مرحله‌ی بالاتر سبب ایجاد ارتباطات جدید شود. ارتباطات جدید می‌تواند دید بهتری از رقبای هر کسب و کاری را به صاحبان کسب و کار دهد. و در نهایت ارزش ایجاد شده توسط هر کسب و کاری را بهبود می‌بخشد. بنابراین ایجاد گروه‌هایی با اعضای هدفمند می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر جذب مشتری کسب و کارها داشته باشد

استفاده از صفحاتی برای تماشا

یکی از قابلیت های جالب که فیسبوک دارد این است که شما میتوانید آلبومی از عکس هایی که به آنها علاقه داشته اید را یک جا داشته باشید و در صورت مراجعه مجدد بتوانید همه ی آنها را یکجا ببینید این کار باعث می شود تا همه ی عکس هایی که توسط کسب و کار شما منتشر شده و مورد پسند مخاطب بوده است در هر زمانی در دسترس او باشد این یکی از ابزارهای حمایتی فیسبوک برای تبلیغات می باشد .
نتیجه‌گیری 
با توجه به نقش قابل توجه شبکه های اجتماعی در بازاریابی دیجیتال کسب و کار ها ، توجه به نکاتی که میتواند اثر بخشی تبلیغات در این رسانه ها را افزایش دهد بسیار مهم است . فیسبوک یکی از رسانه های مهم در این زمینه است که در صورت بازاریابی درست میتواند تاثیر مستقیم بر روی برندینگ و فروش کسب و کار داشته باشد بنابراین بهتر است قبل از شروع فعالیت در آن با نکات و تکنیک های تبلیغات در فیسبوک آشنا شوید .
339
20 آذر 1396 - 15:52