حمایت برند و طرفدارن آن

حمایت برند و طرفدارن آن

حداقل 7 نوع طرفداری وجود دارد، که در اینجا هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم

 

من خودم طرفدار نوع "افراد مشتاق" یک شرکت نرم افزار بازاریابی هستم. اما حداقل 6 نوع طرفداری دیگر وجود دارد. من در اینجا به ترسیم اینکه دیگر برندها چگونه باید طرفداران خود را بشناسند و چرا این امر مهم است، می پردازم. چرا که اگر شرکتی به طور فعال طرفداران خود را گروه بندی و تشویق نکند تا درگیر فعالیت های هدف دار فروش شوند، پول زیادی هدر میدهد.

انواع طررفداری برند 

زمانی که حمام شما نیاز به تامیر داشته باشد شما از یک برند خوب درخواست می کنید که حمام شما را تامیر کند . از آنجا که آنها در از مهارت بسیار عالی بهره مند بودند بودند از آن ها برای تعمیر آشپزخانه و دستشویی نیز کمک می گیریم و به رقبای آنها مراجعه نکردیم. سپس این برند را به دوستانم نیز معرفی کردم. به این ترتیب بدون اینکه این برند بداند، من در نقش یک حامی یا طرفدار برای آنها ظاهر شده بودم.

افراد میلیونر پر حرف و پر صدا

این نوع از طرفداران برند شامل ستاره های موسیقی، بازیگران، کارآفرینان، نویسندگان، کمدین ها، رهبران سیاسی و .... می شود که به دلیل شهرت شان، طرفداران زیادی دارند و می توانند با صدای بلند و موثری، پیام های برند را به اشتراک گذارند. البته باید این گونه طرفداران را عاقلانه انتخاب کنید به نحوی که با ارزش های برند شما همخوان باشند.

طرفدارانی در نقش معلم

این نوع از طرفداران برند بسیار مایلند تا اطلاعات گوناگونی از محصولات و خدمات را برای دوستان یا خانواده ایمیل کنند. در واقع آنها عاشق کمک کردن هستند، بنابر این به آنها یاری دهید تا اطلاعات درستی را به اشتراک بگذارند.

افراد مشتاق

این نوع از طرفداران برند ، شخص عاشق برند است و بسیار وفادار و متعهد به برند باقی می ماند. یعنی به طور طولانی از یک برند استفاده می کند و سالها با آن است . در نتیجه، این زائران با کمال مسرت برند شما را گسترش می دهند. تنها خطر این نوع طرفداری این است که ممکن است آنها شبکه خود را با مطالب زیاد و سرسام آور، آزار دهند. بنابراین، باید به این زائران نقشه راهی داده شود تا به آنها کمک کند تا پیام های برند را به صورت منظم و درست (و نه بیش از حد) انعکاس دهند.

Titanic Tweeter

این نوع از طرفداران برند ، در اشتراک گذاری خیلی مشتاق هستند . آنها اغلب یک کشتی مملو از مسافران مشتاق را هدایت می کنند. ترفندشان این است که به مسافران مطالب جالب، سرگرم کننده و قابل درکی را عرضه می کنند. آنها همه چیزهای ممکن را برایشان میفرستند، سپس از آنها سوال می کنند. آنها را با دانش، مطالب پر محتوا و امنیت بالا، با خود همراه نگه می دارند.


افراد خاص

این نوع از طرفداران برند ، شخص در جستجوی محصولات و خدماتی است که وی را نسبت به بقیه برجسته کند. این طرفدار می خواهد همچون یک قهرمان در صف اول برند شما قرار گیرد و نسبت به بقیه، از برند شما بیشتر اطلاعات داشته باشد. در غیر اینصورت کمتر خود را وابسته به برند می داند.


افراد کنجکاو

این نوع از طرفداران برند علاقه فراوانی برای داده های دقیق و اطلاعات تحلیلی دارد. آنها لینک های مختلف را به منظور جمع آوری بهترین منابع در مورد یک موضوع جستجو می کنند. سپس این منابع را به طور خلاصه و تجزیه و تحلیل یافته برای دوستان خود، اعضای خانواده و همکاران شان به اشتراک می گذارید. به این طرفدار، اطلاعات فکری و تاریخی به همراه جزئیات بدهید چرا که با لذتی که از خواندن این مطالب می برند هم آنها را با دیگران به اشتراک می گذارند و هم طرفدار برند شما می شوند.

طرفداران نا محسوس

تصور کنید اگر شما قادر به شناسایی و تعامل با افرادی شوید که به صورت رایگان حاضرند به شما کمک کنند، آن هم تنها به این دلیل که به برند شما علاقه مند هستند، چقدر می توانید از آنها برای موفقیت بیشتر برندتان کمک بخواهید. این انجام نخواهد شد مگر اینکه با روی باز آنها را بپذیرید و با تشویق آنها و هدف دار کردن فعالیتهاشان، از کمک آنها بهره ببرید.
این نوع از طرفداران برند به صورت یواشکی از برند شما حمایت می کند. این خوانندگان ناشناس ممکن است یافته های خود را در وبلاگ ها به اشتراک گذارند یا آموزه های خود را به صورت حضوری در اختیار بقیه قرار دهند. سعی نکنید آنها را آشکار کنید چرا که دوست دارند در سایه باقی بمانند. در عوض، به آنها مثلا کدهایی برای تخفیف یا چیزهای دیگری بدهید تا متمایل به اشتراک گذاشتن شوند.

نتیجه گیری
مشکل مشترکی که بسیاری از سازمانها با آن مواجهند این است که طرفداران خود را نمی شناسند. برای داشتن طرفدار باید انواع طرفدارن خود را که به طور مختلف از شما حمایت و طرف داری می کنند بشناسید و آن ها را حمایت کنید.

طرفداریبرند

340
19 آذر 1396 - 13:00