سینما و کارآفرینی

سینما و کارآفرینی

سینما همواره الهام بخش بوده و بعض اوقات در برخی فیلم ها شاهد داستان هایی غنی و پرمفهوم هستند که میتوان به جرات گفت تاثیر بسیاری در زندگی میگذارند.

برای اینکه کارآفرینی موفق تبدیل شوید باید مسیری پر از دشواری طی کنید. برای اینکه بر مشکلاتتان پیروز شوید باید سعی کنید خلاقیت بالایی داشته باشید و دائما از اشتباهات خود برای پیشرفت کسب و کار درس بگیرید.

فیلم های دارای نکات آموزنده کار آفرینی

درس گرفتن از  اشتباهات دیگران در زمینه روابط عمومی کمک میکند دیگر آن ها را تکرار نکنید . دیدن فیلم ها یکی از راه های درس عبرت گرفتن از خطاهای دیگران است و کمک میکند از آن ها دوری کنیم.در زمان استراحت فیلم هایی که در دنباله نام میبریم را ببینید.  

 

11557-forrestgump2.1200w.tn.jpg فارست گامپ

فارسپ گامپ ساخته رابرت زمه کیس نشان دهنده این است که انسان تحت هر شرایطی میتواند به موفقیت برسد، فقط باید در زمان مناسب تصمیم درست بگیرد. برای رسیدن به هدفتان فقط لزوما نیاز نیست نابغه باشید فقط باید به هدف خود ایمان داشته باشید و از فرصت های موجود درست استفاده کنید. چیزهایی که برایتان خوب است را درست ببینید و سرنوشتتان را تعریف کنید. به دیگران اجازه ندهید در سرنوشت شما دخالت کنند.  

 


 شبکه اجتماعی

این فیلم محصول 2010 و ساخته دیوید فینچر است که درباره بوجود آمدن فیس بوک است. این فیلم میاموزد ایده باید بتواند تبدیل به چیزی شود که برای افراد ارزش خلق کند. به یاد داشته باشید هرکس میتواند ایده شما را در ذهنش داشته باشد ولی هرکس نمیتواند آن را به یک محصول دارای ارزش تبدیل کند. توجه کنید ایده تنها برای کسب و کار فایده چندانی ندارد. لازم است که بتوانید ایده را حداقل به یک محصول قابل اعتماد تبدیل کنید. نکته دیگری که در این فیلم دیده میشود دوستی است و نشان میدهد دوستی گرانبهسات و نباید در آن خیانت کرد.  

the-social-network-524faf7013ed4.jpg

 

8a2OOW7eaMVHXhocwCW6YQhNffP.jpg استارت‌آپ دات کام

انتظار نکشید تا محصول کامل شود و بعد آن را عرضه کنید. یک محصول نسبتا با دوام بسازید و بعد از آن با بازخوردهایی که در روابط عمومی از مشتری میگیرید آن را کامل کنید.از قابلیت هایی  که به آن نیاز است شروع کنید و بعد آن اگر مشتری موارد دیگری خواست به آن بیفزایید. همینطور سعی کنید هزینه هایتان را مدیریت کنید، بیاموزید در کسب و کار درست بودجه خود را تعیین کنید.  

 


فیلم سرآشپز

این امکان وجود دارد که زندگی شما متحول شود، اگر همیشه دنبال علاقه خود بروید. از شکست نا امید نشوید و درس بگیرید. همواره به دنبال رویاهایتان بروید.همینطور توانایی رسانه ها را نادیده نگیرید و برای نشان دادن کسب و کار از بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنید.درس دیگری که از این فیلم میگیریم انتخاب درست شریک در کسب و کار است. او باید شخص قابل اعتمادی باشد و دائما دنبال ایجاد چالش باشد. از همه مهمتر باید هدف مشترکی در راه کسب و کار خود داشته باشید.

chef-movie.jpg

 

نتیجه گیری

سینما همواره به عنوان جادویی الهام بخش بوده و هست ، بخصوص در دهه های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته ، در برخی فیلم ها ما شاهد داستان هایی غنی و پرمفهوم هستیم که میتواند چه در کسب و کار چه در زندگی روزمره راهنمای ما باشد.

325
18 آذر 1396 - 16:41