نکات طلایی تولید محتوای جذاب در شبکه های اجتماعی

نکات طلایی تولید محتوای جذاب در شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین ابزار ها برای پیشبرد اهداف بازاریابی آنلاین کسب و کار ها است

امروزه شبکه های اجتماعی با نفوذ فراوانی که در بین افراد جامعه پیدا کرده اند و محبوبیتی که در نزد آنها دارند به یکی از ابزار های غیر قابل چشم پوشی برای بازاریابی آنلاین کسب و کار ها تبدیل شده اند و به عنوان ابزار هایی قدرتمند تاثیر بسازایی در پیشبرد اهداف بازاریابی و فروش شرکت ها و کسب و کار ها دارند . همانند سایر رویکرد هایی که برای بازاریابی دیجیتال کسب و کار ها در نظر گرفته می شود برای بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز باید ایده ، خلاقیت و استراتژی خاصی داشت که در نهایت بتوان موفق بود . در این نوع از بازاریابی بایستی علاوه بر توجه به خلاقیت باید به افزایش تعامل با مخاطب نیز توجه کرد .در ادامه ی این مقاله به نکات کلیدی که موجب موفقیت استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی می شود اشاره میکنیم .
 

ایده های ناب برای جذابیت پست های منتشر شده در شبکه های اجتماعی

شاید بتوان گفت که بازاریابی آنلاین یکی از سخت ترین نوع بازاریابی است و باید توجه داشته باشید مخاطبانی از مطالب شما بازدید کنند و با شما در تعامل باشند که بتوانند بعد ها تبدیل به مشتری شما شوند . بنابراین اینکه چگونه بتوانید مخاطب هدفی را که در نظر دارید به سمت خود بکشید و از آنها مشتری بسازید بسیار مهم است . این کار شاید در گام اول ساده به نظر برسد ، اما کسب و کار های بسیاری بوده اند که فریب همین ساده به نظر رسیدن را خورده و وارد این بازی شده اند و در نهایت پس از صرف زمان و هزینه ی فراوانی پاسخ مناسبی از فعالیت هایشان دریافت نکرده و دلسر شده اند . برای این که این اتفاق برای شما تکرار نشود بهتر است قبل از شروع هر نوع فعالیت حرفه ای در شبکه های اجتماعی این مقاله را تا پایان بخوانید .
 

مخاطب را به چالش دعوت کنید .

در پست گذاری های شبکه های اجتماعی همواره به این نکته ی بسیار مهم توجه کنید که هدف اصلی از فعالیت در شبکه های اجتماعی افزایش تعامل با مخاطب است بنابراین تلاش کنید با طرح سوالاتی مخاطب را به چالش دعوت کنید . سوالاتی از قبیل اینکه نظرشان را در خصوص محصول ، ویژگی های فیزیکی آن ، قیمت گذاری ها و ... بپرسیم تا ضمن در گیر کردن آنها از خواسته های آنها نیز آگاه شویم و بتوانیم محصولی با سلیقه و رضایت آنها ارائه دهیم

از مناسب ها غافل نشوید .

در بازاریابی اینترنتی توجه داشته باشید که هرگز نباید به طور کامل آرایش فروش به خود بگیرید ، توجه به مناسبت های مختلف و انتشار پست هایی در خصوص این مناسبت ها می تواند در این امر به شما کمک کند و ضمن ماندگاری نام برند شما در ذهن مخاطب بعد ها موجب افزایش فروش شما شود . بهتر است علاوه بر توجه به مناسبت های داخلی ، برخی از مناسبت های جهانی را نیز حتما به یاد داشته باشید تا بدین صورت بتوانید طیف گسترده ای از مخاطب را برای خود نگه دارید .

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی آنلاین

برای پست گذاری استراتژی داشته باشید .

امروزه دیگر انتشار پست هایی همراه با یک کپشن ساده پاسخ گو نیست سعی کنید برای دیجیتال مارکتینگ مجموعه خود استراتژی پست گذاری مشخص کنید . رنگ سازمانی ، داشتن لوگوی مناسب و داشتن زمان هایی از پیش تعیین شده که زمان های اوج بازدید نیز باشد بیشتر بر روی مخاطب تاثیر می گذارد و همچنین موجب اعتماد بیشتر او به کسب و کار و برند شما می شود .

انتشار عکس از کسب و کار و کارمندانتان

اگر خودتان تولید کننده ی محصولی هستید بهتر است ویدئو یا تصاویری از مراحل ساخت محصول و مواد اولیه ی آن به اشتراک بگذارید . این کار باعث می شود که مشتری کامل در جریان کار ها قرار بگیرید و با اعتماد بیشتری از شما خرید کند و همچنین گذاشتن عکس هایی از کارمندانتان باعث می شود که شما پشت پرده ی کارتان را در معرض دید مخاطب قرار دهید و بدین گونه نیز اعتماد بیشتری جلب کنید این کار در دراز مدت موجب می شود شما در ذهن مخاطب ماندگار شوید و مسیر برندینگ شما هموار تر شود .

برای تولید محتوا از مخاطبانتان کمک بگیرید .

یکی از مدرن ترین روش های بازاریابی اینترنتی استفاده از مخاطبان و دعوت از آنها برای انتشار محتوا است . از مخاطبانتان بخواهید که مطالبی را با هشتک های مناسب در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنند برای تشویق مخاطبان به این کار می توانید از برگزاری مسابقه در شبکه های اجتماعی استفاده کنید . میتوانید از مخاطب بخواهید تجربه ی خود را از محصول شما منتشر کند یا با محصولی که از شما خریداری کرده اند عکس هایی را منتشر کنند .
نتیجه گیری
شبکه های اجتماعی در پیشبرد اهداف بازاریابی کسب و کار ها بسیار مهم هستند و یکی از ابزار های قوی در بازاریابی اینترنتی  هستند اما برای دریافت بیشترین بازده از بازاریابی شبکه های اجتماعی بایستی برنامه ای مدون و از پیش تعیین شده وجود داشته باشد و طبق آن برنامه پیش برود .
331
18 آذر 1396 - 14:37