نکات طلایی برند سازی در شبکه های اجتماعی

نکات طلایی برند سازی در شبکه های اجتماعی

هر کسب و کاری در کنار بازاریابی و فروش به دنبال برند سازی نیز هست ، در کنار فعالیت های بازاریابی آنلاین باید در نظر گرفت که برندینگ در حوطه ی آنلاین نیز به اندازه ی فروش اهمیت دارد و گامی اساسی برای افزایش فروش است.

بیشتر کسب و کار ها با این هدف شکل می گیرند که بتوانند با جلب نظر مخاطب باعث افزایش فروش و برندینگ خود شوند . وقتی کسب و کار تبدیل به یک برند می شود ،نام برند موجب جلب اعتماد مخاطب می شود و از نظر روانی روی ذهنیت مخاطب تاثیر می گذارد .بنابراین به همان اندازه ای که بازاریابی و فروش اهمیت دارد برندینگ نیز حائز اهمیت است .تبدیل شدن به یک برند در یک صنعت کار چندان ساده ای نیست و به صرف زمان و انرژی فرآوان نیاز دارد . در دنیای امروز که اکثر کسب و کار ها به حوزه ی بازاریابی آنلاین ورود پیدا کرده اند و سعی دارند که با بازاریابی اینترنتی مخاطب مورد نظر را بیابند باید به فکر برند شدن در حوزه ی آنلاین نیز باشند .
 

نکات مهم برندینگ در شبکه های اجتماعی

به دلیل اهمیت شبکه های اجتماعی ، آنها یکی از ابزار هایی هستند که همواره در اولویت کسب و کار ها برای بازاریابی و فروش و برندینگ قرار دارند از این رو برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال در شبکه های اجتماعی رعایت نکات زیر ضروری است .
 

بازاریابی شبکه های اجتماعیاز تبلیغات غافل نشوید!

کمپین های تبلیغاتی صرفا بدین معنی نیست که شما صرفا پستی را که در صفحه ی اختصاصی خود منتشر کرده اید در رسانه ها و سایر شبکه های اجتماعی قرار دهید و از این طریق بازدید محتوا و در نهایت افزایش سرنخ های فروش را افزایش دهید . هر چند که این راه حلی منطقی و ساده است برای اینکه محتوای شما بیشتر دیده شود اما در دنیای پر رقابت امروز شاید تاثیر گذاری خیلی زیادی نداشته باشد . امروزه برای جلب نظر مخاطب باید ایده های خلاقانه داشته باشید . برگذاری مسابقات و اراده ی جوایز ارزنده و دعوت از مخاطبین به شرکت کردن در مسابقه یکی از راه کارهایی است که در ارزان بودن نتیجه یفوق العاده ای برای بازاریابی آنلاین کسب و کار شما خواهد داشت.
 

انتخاب شبکه اجتماعی مناسب با کسب و کار خود

اگر میخواهید برای دیجیتال مارکتینگ خود برنامه ای اصولی داشته باشید باید در قدم اول در انتخاب شبکه ی اجتماعی خود حساسیت به خرج دهید . تعداد بسیار زیادی شبکه ی اجتماعی وجود دارد که در عین داشتن رسالت های مشترک در راستای تعامل افزایش مخاطب ،هر یک برای یک دسته از مخاطبین خاص ساخته شده اند . فیسبوک ، اینستاگرام ، پینترست ، تلگرام ، توییتر و ... از جمله شبکه اجتماعی های محبوب هستند . اما فعالیت در تمامی آنها تقریبا غیر ممکن و بی فایده است . شما باید با شناسایی درست شبکه ی اجتماعی مورد نظر انرژی ، زمان و هزینه خود را صرف فعالیت و برندینگ در آن شبکه ی اجتماعی کنید . برای مثال اگر کسب و کار شما به گونه ای است که به بازاریابی B2B نیاز دارید بهتر است از شبکه اجتماعی لینکدین برای بازاریابی شبکه اجتماعی استفاده کنید.

برندینگ

بازاریابی آنلایناز اهرم های تاثیر گذار استفاده کنید .

گاهی اوقات پیش گرفتن استراتژی که کلیه ی نکات بالا در آن رعایت شده باشد به تنهایی کافی نیست و نیازمند اهرم های اثر گذار هستیم . به دلیل اینکه در شبکه های اجتماعی روزانه پست های زیادی منتشر می شود ممکن است با وجود رعایت کردن فاکتور های بالا محتوا به اندازه ی کافی از اهمیت و جذابیت برخوردار نباشد برای برندینگ باید از اهرام های موثر استفاده کرد . این اهرم ها می توانند کمک گرفتن از وب سایت ها یا بلاگ هایی باشد که به اندازه ی کافی معروف هستند معرفی لینک صفحه ی کسب و کار شما توسط آنها باعث می شود که اعتبار صفحه ی شما افزایش یابد .به علاوه کمک گرفتن از افراد محبوب ، چهره های معروف نیز میتواند تاثیر مطلوبی بر بازاریابی شبکه های اجتماعی داشته باشد .
نتیجه گیری
برای اینکه در بازاریابی شبکه های اجتماعی در برند سازی موفق شوید باید بتوانید محتواهایی را منتشر کنید که به کسب و کار شما هویت بخشیده و افراد را به تعامل با صفحه ی کسب و کار شما مشتاق کند در این صورت میتوان گفت که شما تا حدودی در بازاریابی اینترنتی موفق عمل کرده اید.
393
14 آذر 1396 - 13:43