چگونه معرف های برندتان را افزایش دهید ؟

چگونه معرف های برندتان را افزایش دهید ؟

در بازاریابی چریکی با ارائه یک طرح بازاریابی پویا برای کمک به صاحبان کسب و کار برای جذب مشتریان بیشتر و افزایش سود، می پردازند.

در بازاریابی چریکی با ارائه یک طرح بازاریابی پویا برای کمک به صاحبان کسب و کار برای جذب مشتریان بیشتر و افزایش سود، می پردازند. در این مقاله، نویسنده چند نکته برای افزایش ارجاعات مشتریان تان که از کالا یا خدمات شما رضایت دارند، ارائه می دهد.

روش های افزایش مشتریانی که معرف برند شما اند 

بیشتر مدیران کسب و کارهای کوچک به این اعتقاد دارند که معرف ها یا ارجاعات مشتریان از عوامل تاثیرگذار در کسب و کار آنهاست. این معرفی ها در واقع، توصیه های دیگران برای خرید از برند شما است. ارجاعات می توانند بسیار تصادفی اتفاق بیافتند ولی اگر آنرا به صورت یک فرآیند برنامه ریزی شده تدوین کنید، فروش ناشی از معرفی های چهره به چهره را افزایش می دهید. دانستن اینکه چگونه این فرآیند را ممکن کنید، بسیار شبیه بازاریابی چریکی است.
اولین گام ساده در این راستا این است که از مشتریان خود بخواهید که به شما ارجاع دهند. برای این کار سوالاتی همانند آنچه در ذیل می آید می تواند مفید باشد:
آیا می خواهید یکی هم برای دوست تان با تخفیف بخرید؟
آیا می خواهید ثبت نام کنید تا برای شما، دوستان و خانواده تان پیشنهاد های ویژه ای بفرستیم؟
به طور کلی اکثر مردم دوست دارند برندی را معرفی کنند. در واقع آنرا نوعی کمک به دیگران تلقی می کنن
آیا این خرید برای همین هفته است یا برای کل ماه؟
آیا همین خرید را به عنوان هدیه برای دوستان و خانواده تان نیز در نظر می گیرید؟
یکی از نکته های مهم و اساسی دیگر که مرتطبت اب معرفی های بازاریابی چریکی است، این است که مخاطبان تان را محدود و خاص کنید. یعنی به جای اینکه از مشتری تان پرسشهایی چون "چه کس دیگری را میشناسید که می توانند از محصولات و خدمات ما بهره مند شوند؟" بپرسید، باید سوالتان را مشخص تر و محدودتر مطرح کنید تا مطمئن شوید یادشان می ماند که شما را معرفی کنند. مثلا بپرسید: "با کسی که روز یکشنبه گلف می روید آیا به محصولات یا خدمات ما علاقه مند است؟"

در زمان منساب درخواست کنید

در بهترین زمانی که هستید از میشتری تان بخواهید شما را معرفی کنید، هنگامی که آنها از خریدی که داشته اند راضی هستند و سر ذوق آمده اند و دید مثبتی نسبت به شما دارند. به طور واضح تر یعنی اگر شما فراتر از انتظارات مشتری درخواست کنید یا ظاحر شوید ، در این صورت او را هیرت زده کنید، این لحظه را نباید از دست دهید و از او در خواست کنید که معرف شما به دیگران افراد بشود. همچنین در این مواقع می توانید در فرم های نظرسنجی رضایت مشتریان، در آخرین سوال از آنها درخواست کنید که معرف باشند.
با این حال فراموش نکنید که داشتن یک برنامه منسجم برای داشتن معرف ها تنها نصفی از فرآیند کار است. نصف دیگر این است که معرفهایی با کیفیت بالا داشته باشید.

نتیجه گیری

اگر شما به بازاریابی چریکی آشنایی کامل داشته باشید به راحتی این فرایند افزایش را درک کنید و از آن استفاده کنید.، فروش ناشی از معرفی های چهره به چهره را افزایش می دهید.

229
14 آذر 1396 - 12:52