مراحل ساخت یک پادکست عالی

مراحل ساخت یک پادکست عالی

برای داشتن پادکستی خوب و پرمخاطب نیازمند رعایت نکاتی هرچند ساده اما موثر هستیم

با پیشرفت فناوری،کاربرد پادکست ها نیز دائما در حال افزایش میباشد. مطالعه ای که در می 2014 صورت گرفت ثابت کرد که 1.7 درصد از زمان امریکایی ها صرف پادکست گوش دادن میشود. در ایران  هم عده زیادی به پادکست گوش میدهند،در این مقاله نکاتی می آوریم تا پادکست بهتری ارائه دهید.

 

پیشنهاد برای یک پادکست عالی

موارد زیر راهنمایی مناسبی برای ارئه پادکست برای شما میباشدپادکست

با یک هدف آغاز کنید

دقیقا مانند هر مساله دیگری کسب‌وکار، پادکست شما باید دارای هدف هم باشد.اشتیاق و انگیزه با یک هدف برای شروع بسیار عالی است.هدف مهمترین بخش در تولید یک پادکست است. به عنوان مثال ایتامار زور و ایدان هرشکو، تاسیس کننده های پادکست  Startup Camel پادکست خود را بر این هدف که تکنولوژی های روز را نمایش دهند ایجاد کردند و در میانه راه هدفشان را عوض کردند و هرکدام از پادکست هایشان را به استارت آپی اسرائیلی اختصاص دادند. سعی کنید پادکست هایتان را طور بازاریابی محتوا کنید که نشان دهنده این باشد که تمایل دارید شنیده شوید، اگر چنین احساسی داشتید اطمینان داشته باشید بقیه هم شما را گوش میکنند.  

یک نام هوشمندانه انتخاب کنید

پس از انتخاب کلی ماموریت پادکستتان ، از روابط عمومی خود استفاده کرده و یک طوفان ذهنی برای انتخاب نام مناسب راه اندازی کنید. نام شما باید برای مخاطب جذاب باشد و ارتباطی مستقیم با محتوا و موضوع شما داشته باشد.انتخاب درست به دارای شخصیت شدن پادکست شما کمک میکند.  

 

اجرای مصاحبه

از بهترین راه های جذب مخاطب انجام مصاحبه میباشد. اما پیاده سازی مصاحبه ای با کیفیت کمی دشوار است. مصاحبه حضوری  و با روابط عمومی بسیار تاثیر گذار تر از تلفنی و اینترنتی است. مصاحبه مستقیم دارای کیفیت بسیار بالایی میباشد و به شخص مصاحبه شونده این امکان را میدهد بیشتر با افراد مصاحبه کنند هآشنا شود و حس راحتی بیشتری داشته باشد.  

تولید محتوای دارای صوت کیفیت بالا

از راه های تضمین شده برای اینکه پادکست شما دارای استاندارد های لازمه است کیفیت صدای بالاست.نه تنها خود بازاریابی محتوا برای هر بخش باید برای مخاطب خوب باشد بلکه، جنبه های فنی نیز دارای اهمیت فراوان میباشد. کیفیت فنی نشان از اهمیت دادن شما به مخاطبتان میباشد.  

بازاریابی محتوا

 

حمایت های مالی

بعد از اینکه پادکست شما روی روال افتاد و مرتب آپ لود و دانلود شد و مخاطب خود را پیدا کرد وقت آن رسیده که از آن درآمد کسب کنید. حمایت مالی میتواند به شما کمک کند،شنوندگان بیشتری را جذب و سود زیادی برای طراح پادکست کسب کند.

نتیجه گیری

برای ساخت یک پادسکت عالی علاوه بر بازاریابی محتوا با کیفیت نیازمند نکاتی هستید که در جذب مخاطب برای پادسکت شما تاثیر بسزایی دارد ، و رعایت این نکات میتواند به موفقیت شما کمک کند.

346
13 آذر 1396 - 17:40