چگونه در بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق شویم ؟

چگونه در بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق شویم ؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی از اولویت های همه ی کسب و کار ها برای بازاریابی محصولات و خدمات می باشد و برای موفقیت در این حوزه دانستن باید ها و نباید های شبکه های اجتماعی های اجتماعی ضروری است .

طبق آخرین آماری که منتشر شد در ایران از هر 10 نفر 6 نفر در شبکه های اجتماعی مختلف عضو هستند این آمار در جهان بسیار جالب توجه تر است و تعداد افراد فعال در شبکه های اجتماعی بسیار زیاد هستند . این امر موجب اهمیت بسیار شبکه های اجتماعی در نزد صاحبان کسب و کار شده و با وجود اینکه رسالت اصلی از شکل گیری شبکه های اجتماعی افزایش تعامل بین مخاطبان بوده است این روز ها به سبب حضور زیاد مخاطب در آنها تبدیل به اولویت کسب و کار ها برای بازاریابی آنلاین شده است .
 

نکات مهم برای موفقیت در شبکه های اجتماعی

اما به سبب محبوبیت شبکه های اجتماعی برای تبلیغات دیجیتال همه ی کسب و کار ها سعی دارند که در شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشند .اما اینکه بتوان در میان تعداد زیاد فعالان در حوزه ی بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق شد نیازمندن دانستن باید ها و نباید ها ی فعالیت در شبکه های اجتماعی است و باید بتوان در این رقابت شدید میان کسب و کار ها با ترفند هایی مخاطب را به بازار خود مشتاق کرد. در ادامه ی این مقاله به برخی از ترفند های موفقیت در شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت:
 

How-to-Create-a-Brand-Identity-Using-Social-Media-04.jpg

بازاریابی موبایلی را فراموش نکنید .

در گذشته بیشتر فعالان حوزه ی دیجیتال از طریق لپ تاب در این فضا فعالیت میکردند اما به تذریج با روی کار آمدن گوشی های هوشمند تلفن همراه کم کم کاربران تمامی فعالیت های آنلاین خود را از طریق تلفن های همراهشان انجام میدهند . به همین سبب افرادی که قصد دارند دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند نباید از موبایل ها غافل شوند . بنابراین کسب و کار ها همواره باید با شناسایی مخاطب هدف و آنالیز شبکه های اجتماعی مناسب فعالیت های مستمر خود را در این شبکه ها ادامه دهند . اما نکته ای که در بازاریابی شبکه های اجتماعی قابل تامل است این است که شبکه های اجتماعی روز به روز نزد افراد محبوب تر می شوند و بازاریابی اینترنتی در آنها آینده ی روشنی دارد و در عین حال برای موفقیت در آنها باید صب و حوصله به خرج داد و استراتژی بلند مدت برای برندینگ و بازاریابی و فروش در آنها در نظر گرفت .
 

از تصاویر جذاب در کنار محتوایتان استفاده کنید . اول اینکه شبکه های اجتماعی را متناسب

با شغل خود و مخاطبی که در آنها حضور فعال دارند انتخاب کنید برخی از کسب و کار ها همانند مزون ها ، آرایشگاه ها ، فست فود ها و رستوران ها نیازمند این هستند که با انتشار عکس از محصولاتشان مخاطب را ترغیب به خرید کنند .برای مثال ممکن است پوشاکی که در تن یک شخص باشد جلوه و زیبایی بیشتری نسبت به زمانی که در تن فرد نیست داشته باشد بنابراین برای این مشاغل با انتخا کپشن ها و هشتک های مناسب عکس های از محصول را در معرض دید مخاطب قرار داد . این موضوع که 65 تا 85 % افراد از حافظه تصویری بهتری برخوردار هستند موید این موضوع می تواند باشد بنابراین با انتشار تصاویر حرفه ای و زیبا از محصولات خود ضمن نفوذ بیشتر میتوانید مدت طولانی تری در ذهن مخاطبانتان بمانید .

photodune-3940954-social-media-m-1.jpg

با برگذاری مسابقات و فراخوان های مختلف مخاطب را به تعامل بیشتر با کسب و کار خود دعوت کنید.

گاهی اوقات ممکن است پیچ شما فالوور های بسیار زیادی داشته باشد اما آنها حتی پست های به اشتراک گذاشته شده از جانب شما را نمی بینند . با ایجاد یک ارزش افزوده برای مخاطب میتوانید توجه او را به سمت خود جلب کنید . برای مثال میتوانید با برگذاری یک مسابقه هم مخاطبان فعلی را به چالش دعوت کنید و هم اینکه آنها را تشویق کنید به سایر دوستان و آشنایانشان نیز اطلاع دهند که در مسابقه شرکت کنند . در هنگام برگزاری مسابقه باید به موارد زیر توجه کنید
  • به درخواست های مخاطب به سرعت پاسخ دهید .
  • گزینه های پیش روی مخاطب را محدود کنید برای مثال میتوانید از محدودیت زمانی برای ترغیب کردن آنها به خرید محصول استفاده کنید .
  • سعی کنید به ساده ترین شکل ممکن منظور خود را به مخاطب منتقل کنید .
  • آفر های جداب برای مخاطب در نظر بگیرید .
 
نتیجه گیری
کسب و کار ها برای بازاریابی دیجیتال موفق باید نکات موفقیت در هر شبکه ی اجتماعی را بررسی کنند و سپس اقدام به فعالیت در آنها نمایند در غیر این صورت فعالیت آنها نتیجه بخش نخواهد بود و فقط زمان و هزینه ی خود را از دست خواهند داد . اما در صورت رعایت فاکتور های ضروری قطعا بازاریابی آنلاین موفقی خواهند داشت .
354
13 آذر 1396 - 17:31