راه کارهای کلیدی برای افزایش تعامل در اینستاگرام

راه کارهای کلیدی برای افزایش تعامل در اینستاگرام

افزایش تعامل مخاطب در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای کسب و کارها بسیار مهم است ، چرا که هر اندازه تعامل مخاطب بیشتر شود احتمال فروش نیز افزایش می یابد و کسب و کار ها همواره به دنبال راه کارهایی برای این افزایش تعامل هستند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی از نظر برخی از کسب و کار ها بسیار دشوار است . شاید کسب و کار های زیادی باشند که در این شبکه اجتماعی دنبال کنندگان فراوانی دارند اما باز رضایت کافی ندارند و دنبال کنندگانشان آن طور که باید و شاید در صفحه ی آنها فعالیت نمی کنند . در واقع داشتن مخاطبین فعال در شبکه های اجتماعی کار چندان دشواری نیست و نیازمند این است که شما مخاطبین خود را بشناسید و اهداف بازاریابی آنلاین خود را برای جلب نظر آنها تدوین کنید . در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا نکات طلایی داشتن تعامل موثر را فرا بگیرید .
 

نکات طلایی بهبود شبکه های اجتماعی و افزایش تعامل در آنها

غالبا افراد و کسب و کارها پیش از ورود به حوزه بازاریابی شبکه های اجتماعی و فعالیت در این رسانه از خود نمیپرسن که با این کار چه اهدافی را دنبال می کنند و نتیجه ی این فعالیت چه خواهد بود . از آنجایی که اهداف کلی مشخصی برای بازاریابی اینترنتی ندارند سیاست های متناسب با آن هدف را نیز نمیدانند اما در حالت کلی چندین مورد وجود دارد که در صورت رعایت کردن آنها میتوانید مخاطبانتان را به داشتن تعامل بیشتر در صفحه ی اختصاصی خود ترغیب کنید .

مخاطب را به چالش دعوت کنید .

پایه ی اینستاگرام عکس می باشد بنابراین اگر میخواهید بهترین نتیجه را از بازاریابی دیجیتال داشته باشید باید دقت کنید که این تصاویر به گونه ای باشند مه در قدم اول توجه مخاطب را جلب نموده و در قدم دوم او را تشویق به اشتراک گذاری ، لایک و درج کامنت کند . برای این کار باید با نیاز ها و روحیه ی مخاطبانتان آشنا باشید و خود را جای مخاطب قرار دهید و این سوال را از خود بپرسید که آیا محتوا منتشر شده به گونه ای است که مخاطب را جذب کند . برای جذب مخاطب میتوانید مسابقاتی را برگزار کنید . مثلا از آنها بخواهید که با محصولاتی که از شما خریده اند عکس گرفته و تحت هشتک های خاصی آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند . یا اینکه در زیر عکس به اشتراک گذاشته شده دوستان خود را تگ کنند این کار باعث می شود هم سایر مخاطبین به شما بیشتر اعتماد کنند و هم اینکه با دعوت از دوست افراد بیشتری به چالش دعوت شوند و این به نفع کسب و کار شما می باشد . به طور کلی تصویری که توسط مشتری شما به اشتراک گذاشته می شود نفوذ بیشتری در ذهن مخاطبانتان دارد چون افراد به او به چشم یک فرد قراردادی نگاه نمی کنند و به گفته هایش بیشتر توجه می کنند چنانچه این تصویر منتشر شده همراه با یک کامنت نیز باشد قدرت نفوذ بیشتری خواهد داشت .


بازاریابی شبکه های اجتماعی

دیجیتال مارکتینگ

برای معرفی محصولاتتان از تصویر استفاده کنید

ارائه تصویر از محصولاتان به مخاطب یک خاطر جمعی می دهد که آیا کیفیت محصول مناسب است ؟ ، آیا میان قیمت و ظاهر و کیفیت محصول تناسب بر قرار است ؟ در واقع شما به عنوان یک کسب و کار این طریق شکل ظاهری محصول خود را در معرض دید مخاطب قرار می دهید . اما باید دقت کنید که تصاویر منتشر شده باید به خوبی بیانگر محصولی باشد که شما عرضه می کنید مثلا اگر فروشنده دوربین های عکاسی هستید باید به این نکته توجه کنید که کسی دوربین عکاسی را به خاطر ظاهر آن خریداری نمی کند و آنچیزی که برای افراد در اولویت قرار دارد نوع تصاویر و کیفیت آنها است بنابراین برای ترغیب مخاطب به خرید دوربین عکاسی قرار دادن عکس از خود دوربین چندان مخاطب را جذب نمیکند و بهتر است عکسی که بیانگر کیفیت عکاسی است به اشتراک گذارده شود . یا اینکه محصولتان اگر به گونه ای است که با یک عکس به خوبی قابل معرفی نیست میتوانید از اشتراک گذاری ویدئو استفاده کنید .

به وجد آوردن مخاطب

برای کسب و کارهایی که قصد دارند از دیجیتال مارکتینگ برای فروش محصولاتشان استفاده کنند باید در نظر بگیرند که مشتری که به دنبال خرید محصولی است ، به خصوص در فضای آنلاین در صورت دیدن تصویر کالا بیشتر تهیج می شود . اما اینکه صرفا یک تصویر ساده از محصول گرفته شده و اشتراک گذاری شود از نظر مخاطب جالب نیست . بهتر است که تصاویر از یک روند یکسانی پیروی کنند . دارای لوگو باشند و به صورت حرفه ای عکاسی شده باشند بیشتر در ذهن مخاطب اثر می گذارند . اینستاگرام با داشتن پس زمینه سفید جلوه ی عکس ها را بیشتر می کند . اما صاحبان کسب و کار نیز می توانند در زمینه ی عکاسی خلاقیت داشته باشند و با انتخاب رنگی که نشان دهنده هویت برند است و انتخاب لوگوی مناسب تاثیر مضاغفی بر روی مخاطب داشته باشند . برای مثال یک فروشگاه اینترنتی پوشاک در صورتی که صرفا عکس از لباس بگذارد انقدر مخاطب را جذب نمی کند ولی اگر همین تصویر در یک فضای باز و تن شخص باشد قطعا در ذهنیت مخاطب بیشتر نفوذ کرده و او را بیشتر به خرید ترغیب می کند. عکس‌برداری از محصولات برای معرفی آن‌ها در قالب یک تصویر در شبکه‌های اجتماعی کار بس مهم و پیچیده است، خصوصاً برای سایت‌های تجارت الکترونیک که از این طریق باید مخاطب را به‌دقت و توجه بیشتر و نیز مطالعه ویژگی‌های محصول ترغیب کند، چراکه در غیر این صورت مخاطب خیلی راحت این صفحه را ترک می‌کند.
 
نتیجه گیری
شبکه ی اجتماعی اینستاگرام یکی از ابزار های قوی در حوزه بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد .لیکن برای موفق شدن کسب و کار ها در آن باید به یک سری نکات ریز توجه کنند . ممکن است برخی از کسب و کار ها از این نکات غافل شوند و اینستاگرام را بی فایده بدانند ولی نکته ی مهم این است که در صورت رعایت شدن این نکات بسیار نتایج قابل توجهی در بازاریابی آنلاین کسب خواهد شد .
384
11 آذر 1396 - 14:31