اهمیت و جایگاه ایمیل در بازار یابی آنلاین و روابط عمومی

اهمیت و جایگاه ایمیل در بازار یابی آنلاین و روابط عمومی

با وجود پیشرفت فناوری و ظهور پیام رسان ها همچنان ایمیل ها بخش جدایی ناپذیر ارتباط با مشتری و بازاریابی آنلاین میباشد که نیاز به توجه ویژه دارد

سه نکته به کار آفرین استرس منتقل میکند؛

  •  مدیریت کردن جریان مالی،
  • یافتن شرکای خوب/ استخدام درست افراد،
  •  ارسال ایمیل مناسب در کمپین ایمیل.

ایمیل ظاهرا ساده است اما، اما به این دلیل است که خود مردم میخواهند پیام های شما را بخوانند(شما از یک لیست ایمیل opt-in استفاده می‌کنید درست است؟ ) این خود امتیاز بزرگی به حساب می آید و شما باید از فرصتی که به شما داده شده است بخوبی استفاده کنید.ایمیل عاملی بسیار مهم در بازاریابی آنلاین محسوب میشود.

نکاتی که باعث موثر شدن ایمیل میشود

در این‌جا فهرستی وجود دارد فهرستی از نکاتی که باعث موثر شدن ایمیل میشود را میآوریم marketing-online-strategy.jpg

گذاشتن زمان زیاد برای انتخاب موضوع

موضوع به اندازه یک وبلاگ در روابط عمومی  اهمیت دارد، پس باید کاملا آشکار و واضح باشد.از عناوین تکراری بپرهیزید. کلید اصلی مطلب شما در موضوع میباشد، سعی کنید تا حد ممکن آن را با دقت انتخاب کنید.

کوتاه کردن موضوع

سعی کنید خط موضوع حداقل 6 و حداکثر 10 کلمه باشد. تلاش کنید با کلمات کمتر جملات تاثیر گذارتری بنویسید. خیلی مهم است که در ایمیل مارکتینگ که خود بخشی از بازاریابی آنلاین است سعی کنید سازگار با گوشی هوشمند خود بنویسید هرچیزی که میخواهید در ایمیل بیاورید ساختار ریسپانسیو داشته باشد.

از عنوان فرعی مناسب استفاده کنید

هفت تا ده کلمه در پنجره پیش‌نمایش یک ایمیل به جزو اولین مواردی است که بیننده خواهد دید. این بخش را از دست ندهید! این بخش مثل متاتگ موتورهای جستجو میباشد و از این قسمت برای تقویت عنوان خود استفاده کنید.southern-maryland_Internet_marketing.jpg

 

 شخصیتی حقیقی باشید

در روابط عمومی ارسال باید از دیدگاه شخص به شخص باشد. حتی اگر ایمیل از سوی شخص شما باشدباید این حس را به طرف منتقل کند از طرف شخصی حقیقی ایمیل دریافت کرده و با با شخصی حقیقی در ارتباط است. با زبانی کاملا معمولی با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

در خواست هایی معین ارسال کنید

فراخوان یعنی از شخص برای انجام کار خاصی دعوت کنید. بیشتر فراخوان ها اغلب نتیجه ای به همراه ندارند. در بازاریابی محتوا فراخوان ها باید نحوی باشد که بر مخاطب تاثیر بگذارد وعامل انگیزه دهنده باشد.

از تصویرهای راضی کننده استفاده کنید

در بازاریابی محتوا تصویر خوب روی خواننده اندازه هزار هزاران کلمه موثر است،ولی در انتخاب تصویر بسیار دقت کنید. از تصویرهای تکراری، کسل کننده استفاده نکنید.omni-channel-marketing.jpg

از تصویر متحرک یا ویدیو کوتاه استفاده کنید

با فرض اینکه تصویر مثل هزار کلمه موثر است، تصاویر متحرک و یا فیلم‌ها خیلی بیشتر اهمیت دارند. میتوانید یک GIF ایجاد وآن را در ایمیل قرار دهید و مستقیما ارسال کنید و یا می‌توانید و یا در صفحه فرود خود ویدیو ثبت کنید و لینک آن را در ایمیل قرار دهید.

ضمیمه ای اضافه کنید

افزودن یک یادداشت آخر ایمیل میتواند منظور شما را قابل فهم تر کند، یک حس ضرورت خلق کند و یا امتیازی بیفزاید. وجود فراخوان‌ها در ضمیمهدر بیشتر مواقع مفید تر است.

تلاش برای گرفتن بازخورد و حرکت رو به جلو

راهی برای مشترکان برای به اشتراک گذاشتن  و یا ارسال آن به دوستانشان، نظر دادن در وبلاگ و یا دادن جوابی ساده بدهید.

>

سعی کنید مطمئن شوید در سطح درک مخاطب حرف میزنید

بعضی از افراد ماهر در زمینه بازاریابی آنلاین ارائه دهنده ایمیل یک درجه بندی دارند و یا گزینه ای در نظر میگیرند تا سطح نوشته و اینکه چه تعدادی جمله مجهول در آن است.

لینک هایتان را بررسی کنید

روی لینک‌هایی که قرار داده‌اید کلیک کنید تا مطمئن شوید آن‌ها به درستی کار می‌کنند و آدرس آن‌ها را درست وارد کرده‌اید.

پیش از ارسال ایمیل نسخه ای برای خودتان نگه دارید

این کار باید از بخش های مهم ایمیل شما باشد. برای حداقل کردن اشتباهات املایی و غلط های نگارشی این کار را حتما انجام دهید. در تمام مراحل از کار خود مطمئن باشید.

نتیجه گیری

ایمیل بعنوان بخش مهمی از بازاریابی آنلاین برای حفظ روابط عمومی با مخاطبین دارای اهمیت بالایی میباشد با رعایت نکاتی میتوانیم این ارتباط را قوی تر کنیم.

388
7 آذر 1396 - 13:51