لینکدین و تاثیر آن بر کسب و کار ما

لینکدین و تاثیر آن بر کسب و کار ما

لینکیدن ابزاری دقیق برایی بر قرار روابط عمومی و ایجاد ارتباط با افراد در راه ارتقای کسب و کار ماست ولی باید برای استفاده از آن نکاتی را رعایت کنیم

با توجه به اینکه لینکدین 200 میلیون کاربر دارد ،ساخت یک صفجه در آن برای معرفی کسب و کار شما میتواند بسیار مفید باشد. اگر میخواهید نتایج عالی از صفحه لینکدین خود بگیرید، نکات زیادی را مد نظر قرار دهید. در ادامه سوالاتی را می آوریم که قبل از ایجاد صفحه شما اگر به آن ها جواب دهید بهتر نتیجه میگیرید.  

چه کسی قرار است صفحه را ایجاد کند

اگر تعداد کارمندانتان کم است ، اینکار را به عهده کسی قرار دهید قبلا در پروژه های لینکدین کار کرده و بهتر است دانشی در زمینه بازاریابی است. اگر شرکتی بزرگ است این کار را به عهده یکی از اعضای تیم بازاریابی و فروش قرار دهید.    روابط عمومی

چه توضیحاتی برای شرکتم بیاورم

در هر صحفه لینکدین بخشی برای توضیح کسب‌وکارشما وجود دارد. این بخش در مورد فعالیت های کسب و کار شما اطلاعاتی در اختیار مخاطب قرار میدهد. این شرح دقیقا همان چیزی است که شرکت شما به انجام می‌رساند، به عبارتی ماموریت کلی شما را بیان می‌کند. شما هم‌چنین می‌توانید در این محل برخی از اطلاعات مانند آدرس وب‌سایت، وضعیت عمومی و یا خصوصی شرکت، تاریخ تاسیس و تعدادی از کارکنان را نام ببرید.  

چه عکس پروفایلی قرار دهیم

خاوینسون می‌گوید تصویر پروفایل اولین موردی است که شخص در صفحه شما آن را میبیند. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که تصویر برند پروفایل شما برند شما باشد.    

آیا داشتن ویدیو در صفحه اهمیت دارد

خاوینسون و بودنار هر دو اضافه کردن فیلم را  در زمینه برندینگ و بازاریابی و فروش بسیار با اهمیت میدانند. در بازاریابی محتوا برای تولید ویدئوها از عقیده مشتری نسبت به دیگران ، بخش هایی از صحبت های مدیرعامل  شرکت شما در وبینارها و کنفرانس‌ها و پشت‌صحنه‌هایی نشان دهنده فرهنگ برند شما میباشد استفاده کنید. تایم ویدیو ها را کوتاه کنید و تا جایی که ممکن است در همان ثانیه های اول مخاطب را جذب کنید.

 

چه چیزی باید در بخش محصولات و خدمات فهرست کرد

این شبکه مثل یک ویترین است و را ارتباط با مشتری، برای معرفی کردن خدمات و محصولات شرکت است. هر چیزی که میتواند جلب توجه کند به صورت لیست ایجاد کنید.  

چه مطالبی باید پست کرد

به روز رسانی منظم این امکان را به شما میدهد که با اعضای لینکدین که شما را دنبال میکنند ارتباط برقرار کنید، یادداشت های جدید مانند نیوزفید فیسبوک در صفحه اصلی نمایش داده میشود. در بهترین حالت  بین سه تا پنج دفعه از رویدادها‌ی شرکت، دستاوردها و محصولات تازه انجام دهید. حتی گاهی میتوانید مواردی به بلاگ خودتان لینک دهید و آن ها را به یک مکالمه دو سویه تشویق کنید از طریق بخش نظرات وبلاگ. اینکار به ارتقای برندینگ شما کمک میکند. 

چگونه میشود محصولات را به اعضا توصیه کرد

در بخشی از سایت از مشتری های راضی خودتان در خواست کنید تا محصول شما را به بقیه افراد توصیه کنند، این کار را از طریق لینک دادن به پیج لینکدین خودتان انجام دهید. خاوینسون می‌گوید: توصیه های مخاطبان برندینگ  شما را معتبرتر میکند.  بازاریابی محتوا

 

چطور صفحه خودمان را ارتقا دهیم

به سایتتان یک گزینه فالو اضافه کنید، از کارکنانتان بخواهید در لینکدین عضو شوند و آپ دیت های خود را با دوستانتان شریک شوید.  

چگونه از صفحه ام بازخورد بگیرم

لینکدین سیستمی مشابه آنالیز گوگل ایجاد کرده و فقط مدیر پیج میتواند آن را مشاهده کند.لینکدین از این تجزیه و تحلیل استفاده میکند تا تعداد بازدید ها از صفحه  شما را بررسی  و اینکه مخاطب بر روی چه محتوا هایی کلیک می‌کند. با از این آمار میفهمید چه کسانی شما را دنبال میکنند، چگونه در حال افزایش هستند و مخاطبان شما چه کسانی هستند.  

چگونه افراد را استخدام کنم

افراد زیادی که در جستجوی کار هستند هر روز از لینکدین بازدید میکنند. امکان منتشر شدن برگه های مختلف در صفحه شما موجود است. مثلا از روابط عمومی  با صفحه ای به نام استخدام در جستجوی استخدام افراد مستعد برای شرکت باشید. غیر گروه هایی که در آن عضو هستید  ،  گروهی دیگر ایجاد و به صفحه شرکت لینک دهید.

نتیجه گیری

لینکدین ابزاری عالی برای پیدا کردن افراد با استعداد و همچنین رونق دادن کسب و کار ما میباشد و برای اینکه بتوانیم نهایت بهره را از آن ببریم نیاز دارم نکاتی را در مورد آن رعایت کنیم.

449
5 آذر 1396 - 13:05