راه کار های داشتن تبلیغات اثر بخش در فیسبوک

راه کار های داشتن تبلیغات اثر بخش در فیسبوک

فیسبوک به عنوان محبوب ترین شبکه ی اجتماعی می باشد که برای بازاریابی موفق در آن باید یک سری فاکتور ها رعایت شود .

اگر شما نیز به عنوان کارشناس دیجیتال یک شرکت وظیفه ی رصد کردن و انتشار پست های آنها را در شبکه ی اجتماعی فیسبوک بر عهده دارید برای اثر بخشی و گرفتن بازخورد از میزان اثر بخشی بازاریابی شبکه اجتماعی باید همواره میزان بازدید مطالب و محتوایی که از جانب خود منتشر میکنید را اندازهگیری کنید . شاید بارها برای شما سوال پیش آمده باشد چرا محتوایی که بابت آن پولی به فیسبوک پرداخته نکرده اید به خوبی نمایش داده نمیشود . آیا فیسبوک به دنبال ترغیب شما به پرداخت پول برای نمایش بهتر محتوایتان است یا دلیل دیگری پشت این ماجرا نهفته است ؟
 

نکات طلایی اثر بخش کردن تبلیغات فیسبوک

اگر شما نیز فیسبوک را برای بازاریابی آنلاین محصولات و خدمات خود در نظر گرفته اید باید با یک سری از حقایق و پشت پرده هایی که باعث می شود محتوای شما از نظر فیسبوک اثر بخش بوده و به تعدا بیشتری مخاطب نشان داده شود را بدانید . به یاد داشته باشید که تنها راه اثر بخش کردن بازاریابی اینترنتی پرداخت پول نمی باشد .در زیر به برخی از نکاتی که موجب می شود محتوای منتشر شده توسط شما از نظر فیسبوک ارزشمند بوده و به مخاطب بیشتری نمایش داده .شود اشاره می کنیم


پرداخت پول به فیسبوک

اولین دلیلی که به ذهن هر کسی برای عدم نمایش منایب محتوا در فیسبوک می رسد این است که آنها دارند به صورت رایگان تبلیغ می کنند و قطعا اگر مبلغی پرداخت نکنند تبلیغ آنها به درستی نمایش داده نخواهد شد .آیا واقعا تصور این افراد درست است ؟ در پاسخ این سوال باید گفت که فیسبوک نیز همانند هر شبکه ی اجتماعی دیگر از طریق تبلیغات و بازاریابی دیجیتال در آمد زایی می کند و این موضوع آنقدر عجیب و غریب نیست ، اما آنچه که اهمیت دارد این است که این کل ماجرا نیست و دلایل خیلی با اهمیت تری وجود دارد که در صورت رعایت شدن فیسبوک برای آنها به پلتفرمی بسیار عالی برای بازاریابی اینترنتی تبدیل می شود .

بازاریابی آنلاین

بازاریابی شبکه اجتماعی


ارزش محتوای منتشر شده توسط کاربر

از آنجایی که به گفته مارک زاکربرگ هدف اصلی از به وجود آمدن شبکه ی اجتماعی فیسبوک برقراری تعامل بن مخاطبان بوده است ، بنابراین سیاستی که فیسبوک در مقابل کسب و کار ها برای نمایش محتوای منتشر شده توسط آنها در نظر گرفته است در راستای این هدف بوده ،بدین صورت که فیسبوک محتوای منتشر شده را ارزش گذاری کرده و هرچقدر که این محتوا ارزشمند باشد برندینگ و بازاریابی دیجیتال بهتر اتفاق می افتد و کاربر بیشتری پست منتشر شده را خواهند دید.و در عوض محتوایی که به اندازه کافی مناسب نباشد از این چرخه خارج می شود به آن الگوریتم خوراک خبری می گویند :

الگوریتم خوراک خبری به چه صورت کار میکند

وقتی که محتوایی از جانب شما در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر می شود اولین کاری که فیسبوک انجام میدهد این است که آن را برای تعدادی از مخاطبین که پیش از این تعامل بیشتری با پست های شما داشته اند یا در واقع بخش کوچکی از خوراک خبری شما هستند نمایش می دهد ( این میزان تقریبا 1% از کل مخاطبان شما را تشکیل می دهد ) در واقع این به خاطر هوشمندی فیسبوک است که در ابتدا مخاطب را گلچین کرده و آنهایی که قبلا به این نوع پست علاقه نشان داده اند را انتخاب می کند تا بدین ترتیب بیشترین میزان تعامل ایجاد شود .
 

Untitled-3.fw.pngگام دوم الگوریتم خوراک خبری

اگر آن دسته از افرادی که در گام اول توسط فیسبوک شناسایی شده و انتخاب شده بودند تعامل قابل قبولی با پست شما داشته باشند ، فیسبوک محتوای شما را به 2 تا 4 % دیگر از مخاطبانتان نیز نمایش خواهد داد ، و این روند اگر ادامه دار باشد و مخاطب با محتوای شما تعامل خوب برقرار کند با گذشت زمان فیسبوک محدودیت هایی که برای کسب و کار شما گذاشته بود را برخواهد داشت و بدین ترتیب میزان دیده شدن و اثر بخشی دیجیتال مارکتینگ شما بیشتر خواهد بود . دقیقا برعکس این موضوع نیز محتمل است اگر محتوای منتشر شده توسط شما در گام اول مورد استقبال مخاطبانتان نباشد محدودیت های بیشتری اعمال شده و محتوای شما به سایر مخاطبانتان نشان داده نخواد شد.

چرا فیسبوک برای نمایش محتوا محدودیت اعمال می کند ؟

همه ی کاربران فیسبوک تعداد زیادی افراد و کسب و کار را در صفحه اجتماعی خود دنبال می کنند . از طرفی هر یک از این دنبال کنندگان روزانه هزاران محتوا منتشر می کنند . اگر قرار باشد تمامی محتواهای منتشر شده توسط نمایش داده شوند باعث می شود تمامی محتواهای با ارزش و بی ارزش به مخاطب نمایش داده شود که این هم به ضرر خود فیسبوک بوده و بازاریابی اینترنتی شرکت ها را نیز با مشکل مواجه می سازد و محتواهای مناسب در بین محتواهای مناسب گم می شوند بنابراین برای جلوگیری از وقوع این اتفاق فیسبوک تصمیم به پیاده سازی الگوریتم خوراک خبری گرفت که کسب و کار بتواند بیشترین بازخورد را از بازاریابی شبکه ی اجتماعی خود داشته باشد .
نتیجه گیری
اگر شما نیز قصد برندینگ و دیجیتال مارکتینگ از طریق فیسبوک را دارید باید این واقعیت را در نظر بگیرید . بنابراین اگر تا به حال محتواهای مناسب برای کاربرانتان منتشر نکرده اید و نتوانسته اید تعامل خوبی با آنها برقرار کنید فیسبوک طبق شناختی از سابقه ی شما دارد ، با اعمال محدودیت پست شما را به رنج کمی از مخاطبانتان نمایش می دهد . بنابراین اگر به این نکته ظریف توجه نشود ممکن است صدمات غیر قابل جبرانی به برند خود وارد کند . اگر طبق الگوریتم پیش بروید محتوای شما به تعداد زیادی از مخاطبین نمایش داده می شود . با این وجود بخش عظیمی از درآمد فیسبوک از طریق تبلیغات است و اگر میخواهید که به همه ی مخازبانتان نشان داده شوید باید هزینه پرداخت کنید.
395
4 آذر 1396 - 13:34