نکات طلایی محبوبیت فیسبوک

نکات طلایی محبوبیت فیسبوک

فیسبوک به عنوان محبوب ترین شبکه ی اجتماعی حال حاضر دنیا می باشد ،برای دانستن رازهایی که توانسته اند فیسبوک را به برترین شبکه ی اجتماعی تبدیل کنند با ما همراه باشید.

شبکه ی اجتماعی فیسبوک علی رغم محبوبیت بسیار که در سال های اخیر در کشور ما داشت اکنون و با ظهور اینستاگرام جایگاه خود را در کشور ما به اینستاگرام داد و در اولویت اول کسب و کار ها برای بازاریابی شبکه های اجتماعی قرار ندارد اما اگر دید خود را گسترده تر کنیم و جهانی بنگریم با وجود شبکه های اجتماعی متنوع فیسبوک همچنان محبوب ترین و پرکاربرترین شبکه ی اجتماعی محسوب و جز اولین انتخاب ها برای بازاریابی آنلاین می باشد . اما این موفقیت حاصل عوامل بسیار زیادی است که همگی دست به دست هم داده اند در میان تعداد زیاد سبکه های اجتماعی فیسبوک بتواند جایپاه اول را به خود اختصاص دهد .
 

10 راه کار بازاریابی که موجب محبوبیت فیسبوک شد

اینکه موسسان فیسبوک با چه استراتژی و استفاده از چه راه کارهایی توانستند تا این حد محبوبیت برای فیسبوک در بین عموم مردم ایجاد کنند و آن را به ابزاری قدرتمند در بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار تبدیل کنند رازی است که حتی خیلی از فعالان حوزه دیجیتال نیز از آن آگاهی نداردند در این مقاله میخواهیم شما را با 11 ترفند بازاریابی که فیسبوک به کار برد و موجب موفقیتش شد را معرفی کنیم :
 

حفظ روند و نبود اختلال

بدون شک یکی از عوامل حیاتی که موجب موفقیت فیسبوک شده است این است که سرورهای آن دچار مشکل نمی شوند و همواره از زمان ظهور تا به حال در دسترس مردم بوده است .به علاوه تداوم روندی که فیسبوک در پیش گرفته نیز بسیار حائز اهمیت است محیط کاربری تغییر چندانی نکرده است و به همان صورتی که بود هنوز هم هست . هر چند که هر از چندگاهی تغییر لازم است ولی گاهی اوقات تغییر های ناگهانی و بدون فکر میتواند تلاش های چندین ساله سازمان ها را در عرض چند دقیقه نابود کند . فیسبوک بسیار هوشمندانه و درک خواسته کاربر و راحتی که کاربر با فضای ساده و همیشگی فیسبوک دارد تا به حال تغییرات عظیمی در محیط فیسبوک ایجاد نکرده است.

روابط عمومی

 

بازاریابی شبکه های اجتماعیبرقراری ارتباطات گسترده

مارک زاکربرگ موسس فیسبوک معتقد است که هدف اصلی و علت تاسیس فیسبوک این بوده است که بتواند یک دانشکده را به صورت مجازی همراه خود داشته باشد محیطی که پر از ارتباطات است .در واقع مردمی که در دنیای واقعی با هم در تعامل هستند فیسبوک این امکان را فراهم کرده که در این فضا نیز بتوانند با هم در ارتباط باشند به علاوه ارتباطات فرامرزی نیز در فیسبوک به راحتی امکان پذیر است و پلتفرمی است که به نحو احسن توانسته هدف اصلی از تاسیسش را به تحقق برساند.
 

داشتن موسس جوان

بدون شک تمامی مواردی که باعث موفقیت فیسبوک شده است در سایه ی خوش فکری مارک زاکربرگ اتفاق افتاده است . بنابراین میتوان مارک زاکربرگ را پایه و ستون موفقیت های فیسبوک در نظر گرفت ، اما شاید مهم تر از هر ویژگی دیگری که در مارک زاکربرگ وجود دارد نیروی جوانی او است که اجازه ی تصمیم گیری های منطقی و در عین حال ریسکی را به او میدهد . یک فرد جوان همواره خوش فکر تر بوده و وقت برای آزمون و خطا بیشتر دارد.

همراه شدن با تحولات روز دنیا

تا قبل از اینکه گوشی همراه با سیستم عامل اندروید به بازار ارائه شود فیسبوک تنها از طریق سایت آن قابل دسترس بود بنابراین افراد در بیشتر اوقاتی که به سیستم کامپیوتری خود دسترسی نداشتند نمیتوانستند در این شبکه ی اجتماعی فعالیت کنند ، اما هوشمندی مسئولان فیسبوک در آنجایی بود که بلافاصله پس از عرضه ی گوشی های همراه با سیستم عامل اندروید این شرکت یک نسخه ی اپلیکیشن برای این سیستم عامل آماده و به بازار عرضه کرد که این کار موجب شد علاوه بر اینکه کاربرانش افزایش یابد دسترسی ها نیز ساده تر شده و میزان مراجعه به این شبکه ی اجتماعی افزایش یابد و در نهات با افزایش محبوبیت و کاربران فعالش اهمیتش در میان صاحبان کسب وکار به عنوان ابزاری برای برندینگ و همچنین بازاریابی شبکه های اجتماعی بیش از پیش شود.

بازاریابی آنلاین

 

راهکار های درآمدزایی خلاقانه

وقتی که فیس بوک شکل گرفت هیچ گونه برنامه ریزی برای درآمدزایی فیسبوک از طریق تبلیغات انجام نشده بود و در واقع قصد نداشتند از این طریق کسب درآمد کنند اما با ظهور رقبا این رویکرد تغییر یافت و تبلیغات یکی از پلن های تبلیغاتی فیسبوک شد ، فیسبوک از طریق تبلیغ برای اپلیکیشن ها و بازی ها که خود آنها نیز خاهان تبلیغ در این پلتفرم بودند توانست به درآمد های فوق العاده ای دست یابد .
 

بازاریابی اینترنتی

سرمایه گذاری روی پتانسیل های آینده

یکی از هوشمندی هایی که شرکت فیسبوک انجام داد خریداری واتس اپ و اینستاگرام بود ،وقتی که فیسبوک متوجه شد این دو رسانه به سمت محبوبیت می روند و آینده ی خوبی در انتظار آنها است به این فکر افتاد که با خرید آنها بتواند برند خود را قوی تر کند و چندین پلتفرم قوی را در فضای بازاریابی اینترنتی مالک شود و راه های درآمد زایی را برای خود افزایش دهد .

فعالیت های همه جانبه

فیسبوک صرفا یک شبکه ی اجتماعی برای افزایش ارتباطات و تعامل با افراد نیست ، ارائه ی بازی های آنلاین ، مهیا کردن پلت فرم اشتراک گذاری ویدئو ، بازاریابی اینترنتی برای شرکت ها و کسب و کار ها و موارد دیگر در کنار هم و با بالاترین کیفیت ممکن باعث محبوبیت این شبکه اجتماعی در بین عموم مردم شده است.

داشتن چشم انداز های بزرگ

یکی از عوامل موفقیت تمامی شرکت های بزرگ این است که با هدف بزرگ شدن تاسیس می شوند ، داشتن چشم اندازهای بزرگ و برنامه ریزی ماموریت هایی که بتواند فیسبوک را برزگ کند به سرعت به واقعیت تبدیل شد و این شرکت رشد سریعی را داشت . اگر شرایط متناسب با چشم اندازی که تعیین کرده اید پیش نرفت باید روند را تغییر داده یا کلا مسیر را تغییر دهید. باشید.

از جنگ با رقبا نترسید

فیسبوک زمانی معرفی شد که رقبایی همانند اورکات و مای اسپیس در آن زمان برای خود نام و نشانی داشتند اما فیسبوک میدانست با مزیت رقابتی که دارد میتواند همه ی آنها را پست سر بگذارد ، فضای رقابتی مانع از فعالیت فیسبوک نشد ، در واقع اگر به محصول خود اعتماد داشته باشید و استراتژی مناسب برای رشد آن داشته باشید مطمئن باشید می توانید در فضای رقابت رقبا را پشت سر گذاشته و نگرانی خاصی برای رشد محصولتان نداشته

خلاقیت و نوآوری

بدون شک اگر ایده و خلاقیت پشت یک کسب و کار نباشد نمیتواند موفق شود ، شاید بتوان بزرگترین عامل موفقیت فیسبوک را نوآوری دانست . ایجاد تجربه کاربری متفاوت باعث محبوبیت این شبکه اجتماعی در بین عموم مردم شده است.

دیجیتال مارکتینگ

نتیجه گیری
عامل های بسیاری وجود دارد که موجب موفقیت کسب و کار ها می شود ، فیسبوک با به کارگیری نکات طلایی توانسته این محبوبیت و موفقیت را کسب کند و به یکی از بزرگترین ابزار های برندینگ و دیجیتال مارکتینگ تبدیل شود . اگر شما نیز قصد ایجاد کسب و کاری را دارید بهتر است به این نکات توجه ویژه کنید.
430
1 آذر 1396 - 13:52