برکینگ بد و درس های درمورد مدریت برند

برکینگ بد و درس های درمورد مدریت برند

درس هایی تاثیر گذار از برکینگ بد در مرود مدریت برند نگهداری برند


سریال موفق و تاثیر گذار برکینگ بد مدتی است آخرین فصل خود را منتشر کرده است ولی هر روز اخبار جدیدی از جوایز مهمی که دریافت می کند، منتشر می شود. این بار دریافت 5 جایزه مهم از جشنواره سالانه Emmy بهانه ای شده است که به درس های این سریال در مدیریت برند بپردازیم.

درس هایی درمورد مدریت برند

داستان درمورد معلم شیمی نخبه ای است که فرمول طلایی را صمیمی ترین دوست دوران جوانی اش دزدیده و از زندگی چیزی جز یک کلاس ساده درس، خانواده ای معمولی و پسری معلول برایش باقی نمانده است. شرایط والتر وایت، ستاره برکینگ بد، با مطلع شدن از بیماری سرطان خود وخیم تر می شود. او تدریس در مدرسه را کنار می گذارد و با استفاده از مهارت فوق العاده اش در علم شیمی شروع به تولید مواد مخدر (کریستال) می کند. حال او وارد تجارت بزرگ و خطرناکی شده است. تجارتی که داستان آن لحظه به لحظه ما را همراه خود نگه می دارد و سریال سراسر هیجان و درس را برای ما رقم می زند.

 ما سه نمونه از مهمترین درس های او را برای شما آورده ایم:

>

درس های مدریت برند

داشتن تصویری که قابل تمییز دادن از بقیه باشد

فارغ از بحث های اخلاقی این موضوع، والتر وایت محصولی تولید می کرد که به شکل کریستال شفاف آبی بود. این در حالی بود که تمامی محصولات موجود در بازار رنگ کریستال مه گرفته بودند. این کار محصولات را متمایز کرده بود تا جایی که واژه BLUE به شهرت زیادی در بین بازار هدفش تبدیل شده بود.
داشتن تصویری از خود که قابل تمییز دادن از بقیه باشد، از مهمترین بخش های ساخت یک برند است و والتر وایت این موضوع را به خوبی می دانست. با این وجود او می دانست که نام یک محصول نمی تواند سازنده برند شخصی برای او باشد و مجبور بود که یک نام مستعار نیز برای خود انتخاب کند. او از واژه -هایزنبزگ- برای این کار استفاده کرد، واژه ای که به خوبی شخصیت او و تفکرش را در تولید محصول تعریف می کرد
محصولی ایده آل، نام جذاب و مناسب و همینطور ظاهری خاص دست به دست هم دادند تا برند شخصی والتر وایت در بهترین شکل ممکن ایجاد شود..
همچنین زمانی که به خاطر شیمی درمانی موهای او ریزش کردند، هایزنبرگ داستان ما به عمد تمامی موهایش را تراشید و با یک کلاه لبه دار سیاه رنگ، به کاراکتری بی بدیل تبدیل شد.

 مدریت برند

در همه جا حضور داشته باشید 

تولید یک محصول فوق العاده بدون طراحی سیستمی برای توزیع آن بی فایده است. والتر به خوبی متوجه این موضوع شد و همین امر بود که به تدریج او را به توزیع کننده بزرگی تبدیل کرد تا صرفا یک تولید کننده. او زنجیره های توزیع را شناخت و جریان توزیع محصول خود را به دست گرفت.

کیفیت خود را حفظ کنید

نکته مهم بعدی اینکه کیفیت محصول هیچ وقت تغییر نمی کرد. او تحت هیچ شرایطی حاضر نمی شد که محصولی با خلوص پایین تر تولید کند. یک موضوع کلیدی که بسیاری از برندها آن را از یاد می برند.
ارائه متداوم یک محصول با کیفیت، یک اصل کلیدی است. والتر وایت بهترین محصول موجود در بازار را تولید می کرد ولی مطمئن بود که اگر روند تولید خود را متوقف کند بسیاری از مشتریان اش را از دست خواهد داد پس برای همین هم که شده از هیچ روشی برای ادامه روند تولید خود، نمی کاست.

 

نتیجه گیری 

فارغ از همه درس هایی که در تجارت می توان از والتر وایت آموخت، او درس های خاصی در زمینه برندسازی نیز برای ما دارد. ما سه نمونه از مهمترین درس های او را برای شما در مطب بالا بیان کردیم ، هر کدام از به نوعی مهم و تاثیر گذار است.

 

 

382
1 آذر 1396 - 12:20