روش هایی برای ساخت شبکه های ارتباطی مثر

روش هایی برای ساخت شبکه های ارتباطی مثر

برای اینکه شبکه ارتباطی کار آمد و موثری خلق کنیم نیاز داریم تا مهارت هایی را تمرین و کسب کنیم

ایجاد شبکه در روابط عمومی یک مهارت مهم است، پس باید تلاش کنیم تا آن را گسترش دهیم. ایجاد یک شبکه مهارتی است که با تلاش میتوان آن را ارتقا داد. اگر شما جزو افراد درونگرا هستید،زیاد نگرانی نداشته باشید از دستور العمل های زیر میتوانید مهارت ایجاد شبکه خود را گسترش دهید.

مهارت هایی جهت ایجاد شبکه

برای اینکه با دیگران ارتباطات قوی تری داشته باشیم نکات زیر میتواند موثر باشد.

با دقت گوش دهید

آیا پیش آمده که در یک ملاقات بارها عبارات خود را تکرار کنید؟ فقط بخاطر اینکه طرف مقابل حرف های شما را گوش نمیدهد؟ در روابط عمومی این مساله بسیار مهم است که طرف مقابل با احترام با شما برخورد کند و یه طور عمیق کلمات شما را گوش کند. وقتی با دقت گوش کنید باعث شگفتی شما میشود جایی که دائما فکر کنید که دفعه بعدی چه چیزهایی بیان کنید. وقتی روی عبارات یا موارد دیگر تمرکز کنید افراد متوجه میشوند، بنابراین ارتباطات شما به خوبی پیش نمیرود. خودتان ملزم به گوش دادن با دقت کنید، مخصوصا وقتی احساس ناآرامی میکنید. اگر پریشانی شما بیش از اندازه بود، میتوانید از این وضعیت برای بالا بردن تعاملات خود در روابط عمومی استفاده کنید و بیان کنید که در مورد موضوع بیشتر میخواهید با طرف مقابل صحبت کنید، یا بگویید میتوانم کارت شما را داشته باشم و بعدا با شما تماس بگیرم تا صحبت را ادامه دهم؟ حال شما یک فرصت برای اقدامات آتی ایجاد کرده‌اید.

c756e6d8-edcb-4d3b-a3ac-00a350b27603.jpg

 

پرسش های مهم بپرسید

از مهمترین مهارت های برقراری ارتباط و روابط عموی این است که کاری کنید مخاطب مجبور شود متن را بیشتر باز کند. پیدا کردن سوال‌هایی برای تعامل از سطوح مختلف صحبت‌های کوتاه است. سوال خوب میتواند باعث ایجاد فکر در ذهن یک فرد برای یک موضوع در مسیری جدید شود.

 

به هم کمک کنید

اگر نگران گروهی از مردم هستید، آن ها را کمک کنید. اگر به افراد کمک کنید بدون شک آن ها نیز در موقع لزوم به شما کمک خواهند کرد، این باعث قوی تر شدن ارتباطات شما میشود. مثل موقعی که شما برای ایجاد جامعه برنامه ریزی میکنید(donate) در این مسیر توانمندی های خود را گسترش میدهید. این فرصتی عالی برای افراد درونگرا است که در مسائل درگیر شوند.

 

photo-2017-04-18_12-04-58.jpg
اعتماد بنفس داشته باشید

اعتماد بنفس باعث بالارفتن راحتی در انسان میشود. درباره سوال هایی که بعد ها ممکن است بشنوید فکرکنید، این امکان برقراری ارتباط با افراد را برای شما بیشتر میکند، سریع تدبیر کنید تابتوانید پاسخ کوتاه اما موثر ارایه دهید. ایجاد شبکه برای  بازاریابی و فروش نیست ، آن ارتبقاط هایی است که در گذر زمان طولانی میسازید. اگر آن به خوبی انجام شود باعث انجام بهتر کسب‌وکار شما خواهد شد.

 

نتیجه گیری 

برقراری ارتباط یک مهارت اکتسابی است که با تمرین میتوانیم آن را گسترش دهیم و برای گسترش این مهارت ها نیاز داریم و برای اینکه بتوانیم این مهارت را تمرین کنیم نیاز داریم چیزهایی باید نکاتی را رعایت کنیم تا بتوانیم شبکه های ارتباطی موثری ایجاد و حفظ کنیم.

417
27 آبان 1396 - 11:45