مزایای ملاقات حضوری نسبت به گفتگوی آنلاین

مزایای ملاقات حضوری نسبت به گفتگوی آنلاین

گفتگوی آنلاین با وجود اینکه محدودیت زمان و مکان را از بین برده اما همچنان دارای ضعف های بزرگی نسبت به ملاقات های حضوری است

امروزه برای ارتباط برقرار کردن با دیگران کافی است پشت لپتاپ یا کامپیوتر بنشینی ، پست ها را لایک و یا در چت ها شرکت کنی و حتی دوستان تازه پیدا کنی، توئیت کنی و یا عکس ها را در اینستاگرام لایک کنی، وایبر را باز کنی و یا حتی در یک چت گروهی شرکت کنی..  

نکات قابل توجه در ملاقات های حضوری

تمام موارد بالا ابزارهایی هستند برای برقراری ارتباط آنلاین هستند با این وجود این ابزار با اینکه سرعت بالایی دارند ولی ایراداتی نیز دارند، از بزرگترین ایرادات عدم انتقال احساس و عواطف است این در زمینه روابط عمومی بسیار مشکل بزرگی محسوب میشود.در این مقاله میخواهیم درباره این مشکلات صحبت کنیم، هدف این نوشته ها ارایه توصیه بهتر برای برقراری ارتباط است. میخواهیم شما را برانگیزیم که سعی کنید ارتباطات و قرارهایتان به صورت حضوری انجام دهید و متوجه شوید چقدر ارتباط حضوری موثرتر است. در برنامه ریزی بازاریابی و فروش ارتباطات از اهمیت ویژه ای برخوردار است پس شیوه های ارتباط خود را با وسواس انتخاب کنید و سعی کنید بهترین روش ها را با توجه به شرایطتان انتخاب کنید

طی ملاقات تمرکز کامل داشته باشید

 طبق مهرات های بر قراری روابط عمومی وقتی با فردی ملاقات دارید تمام  وقت و تمرکزتان را روی او بگذارید، اجازه دهید فرد این حس را داشته باشد در وقتی که برای او قرار داده اید تمام تمرکزتان روی او است.دنبال نتیجه معین هستید که تا اهدافتان را پیش ببرید وملاقات هایتان برای هردو طرف نتایج مثبت د اشته.

سینرژی داشته باشید

افراد دارای روابط عمومی قوی به این نکته واقف هستند که حضور فیزیکی شما سر قرار ، ارتباط چشمی و صمیمیتی  که باعث افزایش بازدهی هردو میشود، همین عاملی میشود برای پیشرفت بهتر کارهای شما.

Blog-PR.jpg

PR-PIC-shutterstock-171952883.jpg

سعی کنید داستان طرف مقابل را بفهمید

در زندگی هر فردی داستانی وجود دارد،داستان فرد که چطور از زمان کودکی تا زمان حال رسیده حس مشترک و صمیمیتی بین هردو طرف ایجاد میکند، سعی کنید داستان طرف مقابل را بدانید و در ذهن نگه دارید و در ملاقات های بعدی دوبارهخ به آن ها اشاره کنید و روند مکالمه را تسهیل کنید. این قضیه  بخصوص هنگامی که میخواهید در زمینه کسب و کار بسیار موثر واقع میشود

سعی کنید حرف هایتان جذاب باشد

 در روابط عمومی برای شروع مکالمه تلاش کنید از موارد مورد علاقه طرف مقابل شروع کنید، مثلا در مورد کارهایی که در هفته گذشته چه کارهایی انجام داده است؟ و یا در مورد صنعت از او سوال کنید، از این طریق میتوانید ارزش های ذهنی طرف مقابل را درک کنید و گفتگو را برای طرف مقابل جذاب کنید.

افراد را با یکدیگر آشنا کنید

در جمع هایی که برای کسب و کار حضور دارید سعی کنید این امکان را فراهم کنید که افراد باهم آشنا شوند،با توجه به علایق مشترک بین افراد  آن ها را با یکدیگر آشنا کنید، این نکات مشترک می تواند شامل مشترکات شغلی، علاقه های فرد و یا هر چیز دیگری باشد.

در جزییات کاری صحبت کنید

 متخصصین روابط عمومی  میدانند معمولا در گفتگوهای آنلاین حس اعتماد منتقل نمیشود، ولی این ویژگی در صحبت های حضوری ممکن نیست،و معمولا اعتماد در ملاقات های حضوری بیشتر است، پس بهترین موقعیت برای بحث های کاری گفتگوهای حضوری میباشد، پس میخواهید با فردی در مورد یک قرار داد مهم صحبت کنید گفتگو را حضوری ترتیب دهید.

PR-PIC-shutterstock-171952883.jpg

public-relations-101-intro-to-public-relations-220144_large.jpg

برای گسترش رابطه تلاش کنید

 دسعی کنید حتی یک آشنایی معمولی را آسان از دست ندهید، یک قرار ملاقات دیگر تعیین کنید یا بصورت آنلاین ارتباطات خود را گسترش دهید،طبق روش های برقراری روابط عمومی در آشنایی اولیه توقع اتفاق خاص را نداشته باشید،اغلب اتفاقات مهم در زمینه کسب و کار مدتی بعد از آشنایی و جلب اعتماد بین دو طرف بوجود می آید،پس اگر میخواهید ارتباطات شغلی پیشرفته ای داشته باشید سعی کنید به حفظ روابط کمک کنید.

برای مشکل دیگران ایده ارایه دهید

در جلسات ایده پردازی برای مسائل مختلف شرکت کنید و درباره موارد مختلفی که ارایه میشود ایده دهید و به آنها کمک کنید،این عمل اثر زیادی در محکم شدن روابط عمومی شما با طرف مقابل میگذارد  و میبینید وقتی شما نیز به کمک نیاز داشتید آن ها نیز به کمک شما می آیند.

صمیمی باشید

هنگام ملاقات سعی کنید سرزنده باشید، محکم و با انرژی و به گرمی و با لبخند برخورد کنید،سوالی جالب و سرگرم کننده میتواند یخ را بین شما بشکند و صمیمیت ایجاد کند، تعریف کردن یک لطیفه هم میتواند این یخ را بشکند، یخ شکنی و ایجاد حس صمیمیت روش های خاص خودش را دارد که سعی کنید با یادگیری آنها تاثیر ارتباطات خود را ارتقا دهید.

Public-Relations-Billboard.jpg

نتیجه گیری

امروزه دستگاه های ارتباطی امکان برقراری ارتباط را به صورت نامحدود و در هرجای دنیا بوجود آورده اما این نوع ارتباط ایراد بزرگی نیز دارد و آن هم عدم امکان انتقال عواطف و احساسات است به همین دلیل این روش ارتباط هیچگاه تاثیر ارتباطات حضوری را نخواهد گذاشت.  

497
23 آبان 1396 - 12:47