تاثیر روابط عمومی بر بازاریابی و فروش

تاثیر روابط عمومی بر بازاریابی و فروش

در عصر حاضر بهینه سازی موتور جستجو در بازاریابی و فروش به سوی روابط عمومی گرایش دارد

÷روابط عمومی آنلاینبهینه سازی موتور جستجو در بازاریابی و فروش به سوی روابط عمومی گرایش دارد و در آینده نزدیک بحث بمیزان تاثیر روابط عمومی بر بهبنه سازی کاملا محسوس خواهد بود با این حال، نظر من این است که اگر چه بهینه سازی موتور جستجو ماندنی است، اما تکامل آن بیشتر به سوی روش های سنتی روابط عمومی (PR) در سالهای آینده گرایش خواهد داشت.
 

روابط عمومی آنلاین چیست ؟

هدف گوگل از روبات هایش هنگام نمایش نتایج جستجو این است که به صورت انسان عمل کند از این رو کارشناسان معتقد هستند که عوامل موثری مانند لینک های ورودی و تاثیر گوگل پلاس و فیسبوک بیشترین فراکانس را ایجاد می کند به صورت کلی، مدیران وب سایت می توانند با ایجاد سایت های با کیفیتی که کاربران مایل به استفاده از آنها و به اشتراک گذاری آنها باشند، رتبه های سایت خود را ارتقا وبهبود و این دقیقاً همان است که روابط عمومی در آن نقش تاثیرگذارتری دارد. زمانی که عوامل فنی فعالیت های فنی در مورد بهینه سازی سایت در بازاریابی موتورهای جستجو تاثیرشان کمتر شود ، تمرکز به طور مداوم روی تولید محتوای ارزشمند و قابل اشتراک گذاری خواهد بود که برای جامعه هدف و مخاطبان شما جذاب باشد وظیفه ای که متخصصان روابط عمومی سنتی، تجارب زیادی در آن دارند. در کشورهای دیگر مدیران بازاریابی از منابع متفاوت وگوناگونی برای تقویت کردن شرایط آنلاین برندهای خود از طریق روابط عمومی، استفاده می کنند.
 

آشنایی با پرطرفدارترین خدمات وب سایت

پرطرفدارترین خدمات بهینه سازی وب سایت شامل تامین محتوا، دسترسی و برقراری تعامل با مخاطبان وفعالان در شبکه های اجتماعی بود. بیش از ۶۰ درصد از کسب و کار ها بودجه دیجیتال مارکتینگ خود را با تمرکز در بهینه سازی موتور جستجو، ایجاد محتوا و تبلیغات در موتوروهای جستجو یا تبلیغات آنلاین مانند بازاریابی شبکه های اجتماعی ، بازاریابی موتورهای جستجوگر و ... افزایش داده اند.

بهترین روش بازاریابی آنلاین

حالا که در مورد کمکی که روابط عمومی می تواند به بازاریابی اینترنتی کند صحبت کردیم، سوال این است که بهترین روش ها برای بازاریابان برای استفاده از روشهای روابط عمومی در عرصه آنلاین چیست؟
فعالیتهای آنلاین و آفلاین مکمل یکدیگر هستند تامین محتوا کردن یکی از مشکلات در برابر گسترش کسب و کارها د ارد نیای اینترنت می باشد با این وجود کسب اطمینان از این که فعالیت های آنلاین و آفلاین مکمل یکدیگر می باشند بایدتوجه داشته باشیم برند مورد نظر در هر دو عرصه دارای ویژگی های قابل قبول برای ارائه داشته باشد توئیت کردن های زنده در توییتر و به اشتراک گذاری اتفاقات مرتبط با رویدادهای شبکه های اینترنتی، کنفرانس های صنعتی، و فرصتهای سخنرانی باید رویکرد اصلی شما برای بهبود موقعیت کاری شما در جامعه تان باشد، و همچنین به شما کمک کند که طوری به نظر برسید که شما نبض بازار خودتان را دست دارید. 
از طرف دیگر، اگر فرصتی برای حضور در مطبوعات، تلویزیون، برنامه رادیویی، یا سخنرانی پیدا کرده اید، حتماً از طریق داشته های آنلاین خود بر روی آن سرمایه گذاری کنید.
تقویت روابط رسانه ای
روابط عمومی بیشتر در مورد کیفیت بوده است تا کمیت آن . سازمانها و افراد اغلب استخدام ها و اخراج ها را بر اساس دسترسی به محافل مطبوعاتی مربوط انجام داده اند. بازاریابان اینترنتی باید تلاش کنند روش های روابط عمومی با استراتژی های بلند مدت و هدفمند برنامه ریزی کنند با انتشارات آفلاین و آنلاین، وبلاگ نویسان و روزنامه نگارانی سرمشق قرار دهند که می توانند منابع با ارزشی برای پوشش خبری باشند.
چگونه از وب سایت بهینه استفاده کنیم
استفاده بهینه از مطالب از بستر وب سایت خود به عنوان مرکزی برای محتواهای ارزشمند و با کیفیت در زمینه صنعت خود استفاده بهینه کرد و ارائه نظرات خردمندانه در مورد مسائل مهم، پتانسیل جذب سهم بیشتر در شبکه های اجتماعی و فرصت ارسال (پُست) مهمان را در سایت های مرتبط که پیوندهای ورودی ارزشمند بسیاری تولید خواهند کرد را خواهید داشت. اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود. ارتقاء کیفیت محتوای سایت تان می تواند توجه افرادی را که برایتان دارای اهمیت هستند به شما جلب کند، که منجر به افزایش احتمال پوشش خبری شما در منابع چاپی و شرکت در مصاحبه ها، سرمقاله ها و رویدادهای دنیای واقعی شود، و همچنین باعث دریافت دورنمای کسب و کار جدید از گروه هایی می شود که از طریق وبلاگ ها، فیلم ها و مانند آن به سمت شما جذب می شوند.
 
به انجمن ها و مباحثه های صنعت مربوطه خود بپیوندید و اگر هنوز به وجود نیامده اند، شما آنها را شروع کنید. پایگاههایی مانند LinkedIn و + Google جزو بهترین ابزارهای یافتن و ایجاد انجمن های مرتبط هستند. این پایگاهها همچنین فرصت به نمایش گذاشتن مهارت های شما را به کسانی که به دنبال مشاوره کسب و کار  یا راهنمایی هستند ارائه می دهند.
روابط عمومی
 

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که روابط عمومی به هیچ وجه تیر خلاصی به مشکلات شما در بهینه سازی موتور جستجو و یا عدم فعالیت شما در رسانه های اجتماعی نیست، زیرا همانند تلاش های بازاریابی دیگر، کار سخت، همکاری، و بررسی منظم برای تحقق بخشیدن به یک کمپین روابط عمومی موفق لازم هستند. با این حال، دربازاریابی اینترنتی، بازاریابان دانایی که از روش های روابط عمومی به شیوه ای پایدار و استراتژیک در تمام سطوح استفاده می کنند می توانند دنیایی از مزایای بالقوه را به دست آورند.
232
22 آبان 1396 - 15:00