ارتباط خدمات با حفظ رضایت مشتری

ارتباط خدمات با حفظ رضایت مشتری

در بازار رقابتی امروزی برای حفظ کسب و کارمان نیاز داریم نظر مشتری هایمان را جلب کنیم و برای اینکار باید نکاتی را رعایت کنیم.

نکاتی برای حفظ وفاداری مشتری

از نظر مشاوره کسب و کار ارایه خدمات امری حیاتی در بیزینس ما است. حتی اگر دید کارمند شما با دید شما نسبت به مشتری متفاوت باشد، مشتری رفتار کارمندان شما را  به نوعی رفتار شما میبینند. برای دادن خدمات مناسب به مشتری وسواس بخرج دهید و افرادی را استخدام کنید که در روابط عمومی قوی باشند.

روابط عمومی

برای حفظ جایگاه و برندینگ در این بازار رقابتی باید اعتماد مشتری را کسب کرد.اگر کسب و کار شما دربین مشتریان از نظر ارایه خدمات به مشتری ضعیف باشد قطعا در آینده با شکست مواجه خواهید شد.افرادی که در ارایه خدمات به مشتری بصورت پخته و کارآمد عمل کنند و تصویری خوب از خود به مشتری ارائه دهند باعث افزایش تعهد مشتری میشود. افرادی هم که نمیتوانند خشم خود را کنترل کنند وجه ای غیر حرفه ای از خود برای مشتری باقی میگذارند.  customer-service_1.jpg

 

Customer-Service-Challenges.jpg

رضایت مشتری

هنگامی‌که مشتریان یک محصول یا خدمت را خریداری می‌کنند، آن ها میخواهند از خرید خود احساس رضایت کنند . رضایت در واقع حس خوبی است که در مشتری پس از خرید محصول ایجاد میشوئ. نمایندگان خوش‌بین، با رفتار خوب حشن نیت خود را نشان میدهند و به عبارتی دیگر باعث رضایتمندی مشتری میگردند. کارمندان خشن باعث میشوند مشتری احساس کند که برای کسب و کار شما بی ارزش میباشد.  

وفاداری

هدف از ارایه خدمات مناسب به مشتریان حفظ مشتری و برندینگ است. با این کار حتی اگر گاهی اوقات مشکلی با محصول شما برای مشتری وجود داشته باشد شما همچنان وفاداری آن ها را خواهید داشت، داشت هوش هیجانی و روابط عمومی قوی میتواند وفاداری آن ها را برای بلند مدت حفظ کند. مشتری نیاز دارد که از او مراقبت کنید. ارزیابی احساسات مشتری و در خواست نظرات و پیشنهادات آن ها ثابت میکند که اثبات میکند شما به کسب و کارتان نسبت به مشتری تعهد دارید، به همین دلیل باعث میشود وفاداری آن ها را داشته باشید. عدم توجه به مشتری و خواسته هایشان باعث میشود شما خیلی زود کسب و کار خود را از دست بدهید.  

customerservice-thumb620x465.jpg

مسائل داخلی

اثر منفی عواطف به ارتباطات بیرونی محدود نیست و نیروهایی که اثر منفی بر کسب و کار دارند، شایعات بی‌اساس می‌پراکنند و یا در شرکت غیبت میکنند نیز بخشی از این عامل های منفی میباشند. این گونه عوامل منفی بتدریج به کسب و کار نفوذ کرده باعث میشود کسب و کار ما بهم بریزد و محیطی تهدید آمیز برای بیزینس شما بوجود می آورد. این روش های منفی این حس آشفتگی را به مشتری شما نیز منتقل میکند و سرانجام باعث جدی شدن مشکل میگردد.با کارکنان خود روابط احساسی نزدیک ایجاد کنید. اگر این احساس بوجود بیاید که میتوانند مشکلاتشان را با شما درمیان بگذارند انگیزه بیشتری برای انجام کار و ماندن در شرکت شما پیدا میکنند.

نتیجه گیری

دنیای امروزی ، دنیای رقابت است و باید برای حفظ جایگاه خود در محیط کسب و کار ، هنگام برنامه ریزی برای بازاریابی و فروش جهت حفظ رضایت مشتری با سایر افراد رقابت کنیم.

344
22 آبان 1396 - 10:49