مدیریت زمان در شبکه های اجتماعی

مدیریت زمان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی به سبب محبوبیتی که در نزد کاربران دارند یکی از ابزار های قوی در حوزه ی بازاریابی آنلاین به شمار می آیند و فعالیت در آنها نیازمند مدیریت زمان می باشد.

از آنجایی که کسب و کار برای موفقیت باید به صورت 360 درجه در همه ی رسانه های محبوب فعالیت داشته باشد و با توجه به اینکه فعالیت صرف در رسانه ها به خودی خود نمیتواند عامل موفقیت یک کسب و کار باشد لذا باید برای صرف زمان در شبکه های اجتماعی برنامه ی زمانی مشخصی را داشته باشند تا بتوانند در بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشترین بازده را داشته باشند . راه کار های زیادی برای مدیریت زمان فعالیت در شبکه های اجتماعی وجود دارد اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که به کارگیری این روش ها نیازمند خلاقیت ، استفاده از ابزار های مدیریتی شبکه های اجتماعی و متخصصان این حوزه است . در این مقاله به برخی از این راه کار ها اشاره می کنیم:

راهکار های مدیریت زمان در شبکه های اجتماعی

امروزه با توجه به پیشرفت بازاریابی شبکه های اجتماعی نیاز است با فرآیند مدیریت زمان در این شبکه های اجتماعی آشنا شویم. در ادامه می خواهیم به نکاتی که به شما در مدیریت زمان هنگام فعالیت در شبکه های اجتماعی کمک می کند اشاره کنیم

محدود کردن فعالیت خود در شبکه های اجتماعی محبوب و جدید

امروزه سرعت معرفی شبکه های اجتماعی جدید بسیار زیاد شده و روند بسیار سریعی را طی می کند و این موضوع دیجیتال مارکتینگ را سخت تر میکند در حین اینکه شبکه های جدید معرفی میشوند مخاطبین از بعضی از شبکه های اجتماعی که قبلا در آنها فعالیت میکردند جدا شده و ترجیح می دهند در شبکه ی اجتماعی محبوب تر و به روزتری فعالیت کنند .بنابریان شناسایی این روند ها و آشنا بودن به شبکه های اجتماعی محبوب باعث میشود کسب و کار ها در بازاریابی دیجیتال به موفقیت های عمده ای دست یابند .با وجود تعدد زیاد شبکه های اجتماعی اگر اندکی بر کسب و کار خود تمرکز کنیم و مطالعات بازار را در حوزه ی کاری خود انجام دهیم خواهیم دید که مخاطبان هدف ما در برخی از این شبکه های اجتماعی پر رنگ تر ظاهر می شوند و بدین ترتیب میتوانیم روند سریع تری را در بازاریابی شبکه های اجتماعی طی کنیم . بنابراین اگر میخواهید در زمان و هزینه ی خود صرفه جویی کنید باید این شبکه های اجتماعی را شناسایی کرده و به صورت تخصصی در این رسانه ها فعالیت کنید یا اگر قصد دارید در بیشتر آنها حظور پر رنگ داشته باشید بهتر است این کار را برون سپاری کرده و کار را به متخصصان این حوزه بسپارید.

بازاریابی آنلاین

محتوای خود را با استفاده از ابزار های مدیریت شبکه اجتماعی منتشر کنید .

بازاریابی آنلاین نیازمند پست گذاری های برنامه ریزی شده و منظم است و از آنجایی که شبکه های اجتماعی متعددی وجود دارد ،تولید محتوای اختصاصی برای هر یک از آنها فرآیندی زمانگیر است ،بنابراین هوشمند سازی و خودکار سازی شبکه های های اجتماعی ضروری است و استفاده از نرم افزارهای ارسال محتوا یکی از روش هایی است که برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود . شما برای نشر هر پست در شبکه های اجتماعی در گام اول باید در هر یک از آنها یک اکانت برای کسب و کار خود بسازید و سپس با لاگین شدن در اکانت خود اقدام به نوشتن و طراحی پست مربوطه کنید و در مرحله ی آخر آن مطلب را نشر دهید ، حال تصور کنید این کار را روزانه برای چندین شبکه ی اجتماعی مختلف انجام دهید و این امر باعث می شود که از مسیر اصلی کسب و کار خود خارج شوید .اگر زمانی که برای فعالیت های فوق مورد نیاز است را جمع بزنید خواهید دید که بخش عظیمی از زمان خود را باید صرف فعالیت های جانبی کنید برای سهولت این کار در بازاریابی آنلاین عموما از نرم افزار های هوشمند استفاده می شود و این کار باعث میشود شما زمان اختصاص داده شده به بازاریابی شبکه های اجتماعی را به نصف کاهش دهید . ابزاری که قصد داریم در این مقاله به شما معرفی کنیم HOOTSUIT می باشد برای خودکارسازی فعالیت های شبکه ی اجتماعی کسب و کار به وجود آمده و شما را در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی شبکه های اجتماعی یک گام جلوتر از رقبا قرار می دهد. همه ی آیتم های موجود در این نرم افزار به صورت رایگان نمی باشد ، اما بخش رایگان این نرم افزار تا حدود زیادی نیاز های پایه شما برای پست گذاری در شبکه های اجتماعی را برطرف می کند .


2.fw.png

رصد کردن رقبا و مشتریان و فعالیت آنها در شبکه های اجتماعی

هدف اصلی هر کسب و کاری از دیجیتال مارکتینگ یافتن مشتریان بالقوه ای است که در فضای دیجیتال فعالیت دارند بنابراین اگر شما نیز در بازاریابی آنلاین به دنبال موفقیت هستید باید بدانید مشتریانی که به دنبال آنها هستید در چه رسانه هایی بیشتر حظور دارند و آنها برای یافتن شما بیشتر چه کلماتی را سرچ می کنند . دانستن این موضوع در بازاریابی شبکه های اجتماعی در وحله اول به شما کمک میکند بدانید در کدام رسانه باید تبلیغ دهید و با چه محتوا و کلید واژه هایی این کار را انجام دهید تا بیشتر در معرض دید مخاطب باشید .بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید که رقبا و مشتریان در مورد صنعتی که شما در آن فعالیت میکنید به چه چیزهایی اشاره میکنند .اما مسلما رصد کردن همه ی اینها برای شما ممکن نیست و شما هرگز نمیتوانید تمامی رقبایتان را دنبال کنید در این حالت ابزار HOOTSUIT که در بالا نیز بدان اشاره شد به کمک شما می آید به علاوه سایت Mention.com نیز با دریافت هزینه میتواند به شما کمک کند.شما به کمک این ابزار ها و رصد کردن رقبا و مشتریان می توانید روند برندینگ خود را سریع تر طی کرده و با پیشی گرفتن از رقبا به رهبر صنعت خود تبدیل شوید. .
 
نتیجه گیری
اگر صاحبان کسب و کار قصد دیده شدن و جذب مخاطب دارند بازاریابی شبکه های اجتماعی با توجه به محبوبیتی که این شبکه ها نزد مردم دارند امری ضروری است و نباید از اهمیت آن غافل شوند ، اما نکته ای که اهمیت دارد فعالیت در این شبکه های اجتماعی بسیار زمان بر بوده و نیازمند مدیریت زمان می باشد ، این مدیریت زمان میتواند از طریق برون سپاری به آژانس های بازاریابی دیجیتال یا از طریق استفاده از نرم افزار های مدیریت زمان اتفاق بیوفتد.
419
21 آبان 1396 - 11:58