نقش فیس بوک در بازاریابی صنعتی

نقش فیس بوک در بازاریابی صنعتی

شبکه های اجتماعی پر مخاطب نقش مهمی در کسب و کار های B2B دارند ، فیسبوک یکی از ابزار های پر مخاطب و قوی در بازاریابی صنعتی به شمار می آید

در دنیای امروز یکی از راه هایی که مشتریان با شما میتوانند در تعامل باشند شبکه های اجتماعی است عموما کسب و کار  مختلف با شناسایی بازار هدف خود از طریق بازاریابی  شبکه های اجتماعی  مخاطب هدف خود را ردیابی می کنند. اما گاهی ردیابی مشتریان هدف امری دشوار است یا رنج مشتریان گسترده است بنابراین حظور در تمامی شبکه های اجتماعی محبوب برای کسب و کار ها امری ضروری است .
 

نکات طلایی موفقیت در بازاریابی صنعتی

9 شیوه ای که برترین شرکت های B2B برای بازاریابی آنلاین از طریق فیسبوک به کار میگیرند.
 

 

از طریق ویدئو با مخاطب در ارتباط باشید

در بازاریابی دیجیتال ابزاری که برای ارتباط با مخاطب استفاده میکنید بسیار اهمیت دارد یکی از ابزار های تاثیر گذار در شبکه های اجتماعی نشر ویدئو می باشد . جنین بلک‌ول برای مالکان کسب‌وکار که می‌خواهند برای مخاطبانشان جهتی مشخص کنند، برنامه‌های آموزشی اجرا می‌کند و سپس این ویدئو را برای نشر در فیسبوک آنها در اختیارشان میگذارد. باید توجه داشته باشید اگر از طریق ویدئو یا پست با مخاطب در ارتباط هستید از درج کامنت و دیده شدن مطلبتان اطمینان حاصل نمایید در غیر این صورت نمیتوانید در بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق شوید .

در باره ی شرکتتان و سیر تکاملش با مخاطب بگویید

ارتباط صمیمانه ای با مخاطبانتان برقرار کنید و اجازه دهید راجع به شرکت شما بدانند رسالت شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتن رویداد ها ، احساسات ، پست ها و ... می باشد بنابراین شما نیز برای تعامل بیشتر با مخاطب گذشته شرکت را به صورت جالب با مخاطبان به اشتراک بگذارید.

بازاریابی صنعتی

 

بازاریابی آنلاینایجاد رغبت در افراد برای ملحق شدن به شما

برای بسیاری از کسب و کار فیسبوک میتواند به صورت یک بانک دیتا عمل کند ،بدین صورت که در صورت برگذاری سمینارهای اینترنتی رایگان طی یک ایمیل به آنها اطلاع رسانی کنیم . در حالت کلی در بازاریابی شبکه های اجتماعی هر اندازه که شبکه ی اجتماعی برای مخاطب جذاب تر باشد و کاربری آن شبکه اجتماعی بیشتر باشد امکان دیده شدن و بردینگ در آن شبکه ی اجتماعی بالاتر است. فیسبوک در صورتی بالاترین بازده را برای یک کسب و مار دارد که یکی از شبکه های اجتماعی پر مخاطب باشد. هر دو شرکت Marketo و HubSpot ابزارهایی مانند کتاب الکترونیک، سمینار اینترنتی و جزوۀ آموزشی و موضوعاتی مانند بازاریابی از طریق ایمیل، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات ارائه می‌دهند
 

رویدادهایتان را در فیسبوک به اطلاع مخاطبین برسانید

اگر شما نیز میزبان یا برگزار کننده رویدادهای مختلف هستید فیسبوک یکی از بستر هایی است که به نشر سریع این رویداد ، اطلاع رسانی مخاطب و ترغیب و دعوت از آنها برای شرکت در این رویداد کمک میکند . فضای دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ به کسب و کار ها کمک میکند تا در مدت زمانی کوتاه خبر خود را در سرتاسر دنیا به گوش مخاطبانشان برسانند. ThinkLA یک موسسۀ خیریه است که از شبکه های اجتماعی برای نشر رویداد های خود استفاده می کند . تمرکز این موسسه برجذب مردم برای شرکت در رویدادها و آگاه کردن مخاطبین از رویداد بزرگ بعدی است. اگر شما نیز از فیسبوک برای کسب و کار B2B خود به عنوان بستری در فضای بازاریابی اینترنتی استفاده میکنید از این قابلیت فیسبوک غافل نشوید.

در عکس های تبلیغاتی از نقل قول استفاده کنید

هر چند که تصویر جذاب میتواند شما را به مخاطب هدف برساند و در راستای برندیگ شما گامی اساسی باشد ،اما اگر تصویر تبلیغاتی شما همراه با یک نقل خود منحصر به فرد از خودتان باشد تاثیر بهتری در ذهن مخاطب می گذارد مارک سنبور یکی از بزرگترین سخنورانی است که در کتاب هایی که منتشر کرده است از نقل قول های و علامت تجاری خودش استفاده کرده که این شیوه یکی از راه های نوین برندینگ در دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود . البته نقل قول کردن از خودتان همواره اثر بخش نیست و بسته به حوزه ی فعالیت شما می تواند مناسب باشد یا نباشد ،پنانپه دارای ایده های ناب ، قابل توجه و افکار الهام دهنده هستید حتما از این تکنیک موثر استفاده کنید .پنانپه برای این کار طبق برنامه ی خاصی پیش ببرید این کار میتواند شما را به رهبر بازار در حوزه ی کاریتان تبدیل کند و ادامه ی راه بازاریابی دیجیتال را برای شما هموار سازد .
 

تصاویر مورد علاقه ی مردم را پست کنید

درک درست از مخاطبان هدف به شما کمک میکند تا دقیقا محتوایی که مورد علاقه ی انهاست و امکان به اشتراک گذاری آن توسط مخاطب وجود دارد را نشر دهید . در بازار یابی شبکه های اجتماعی لزومی ندارد عکسی که منتشر میکنید تمامی کمپین شما را در بر بگیرد همین که عکس منتشر شده باعث جلب توجه مخاطب هدف شود و برایش جالب و مهیج باشد کفایت می کند .سعی کنید در طراحی پست ها این را در نظر بگیرید که چه متنی با چه گرافیکی برای مخاطب هدفتان جذاب تر است شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین فاکتورهایی که به برندیگ و  بازاریابی و فروش شما در فضای آنلاین کمک میکند توجه به همین موضوع ساده می باشد.

برندینگ


Facebook-Updates-ads-for-in-store-tracking.png

هرگز از تبلیغات غافل نشوید

در همه ی عرصه های زمانی تبلیغات امری ضروری است و کسب و کار ها برای فروش ، دیده شدن و برندینگ باید حتما امر تبلیغات را در برنامه ی خود قرار دهند پنانپه شما در دیجیتال مارکتینگ به صورت هدفمند تبلیغ کنید بیشترین تاثیر و بازدهی را خواهید دید. تبلیغات برای شرکت‌های کوچک B2B به‌طور ویژه مؤثر است. بهتر است با مالکان کسب‌وکارهای کوچک، که به محصول شما نیازمند هستند، در ارتباط باشید و این‌گونه بازگشت خوبی در سرمایه‌گذاری تبلیغات فیس‌بوکتان دریافت کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از مدیر تبلیغات فیس‌بوک، از طریق اینستاگرام نیز تبلیغ کنید. دستگاه‌های بازرگانی الکترونیکی، برای بیشتر دیده شدن به تبلیغات و بیشتر دیده شدن نیاز دارند از این رو این گونه شرکت ها تبلیغات زیادی انجام میدهند. صرفا تبلیغ در یک شبکه ی اجتماعی در دنیای امروزه کفایت نمیکند . پنانپه قصد دارید در بازاریابی آنلاین یه صورت 360 درجه فعالیت داشته باشید باید بدانید که همزمان در چندین شبکه ی اجتماعی پر مخاطب تتبلیغ دهید . بهترین مزیتی که بازاریابی آنلاین و بازاریابی شبکه های اجتماعی دارد آن است که تبلیغات و مخاطبان قابلیت رصد شدن را دارند ما از هر اتفاق در فضای مجازی میتوانیم نتیجه گیری کرده و بهترین زمان و بهترین رسانه و شبکه ی اجتماعی را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم تا در بازاریابی اینترنتی بیشترین بازده را کسب کنیم

فرهنگ حاکم بر شرکتتان چیست ؟

یکی از بهترین راه ها برای ارائه ی تصویری از شرکتتان به مخاطب استفاده از شبکه اجتماعی فیسبوک می باشد. یکی از راه های جلب اعتماد مشتریان ارائه ی تصویری از کارکنان شرکتتان می باشد . در واقع ارتباط مخاطب به صورت تصویری با کارکنان حس صمیمیت بیشتری را به مخاطب القا میکند و در تبدیل کردن مخاطب بالقوه به مخاطب باالفعل را افزایش می دهد. علاوه بر این یکی از قابلیت هایی که در فیس بوک وجود دارد درج نظرات مخاطبان می باشد که این خود به تصمیم گیری مشتری برای همکاری با  کسب و کار ما کمک میکند . نظرهای مثبت برای هر کسب و کار بسیار به آنها کمک کرده و برعکس نظر های منفی میتوانند یک کسب و کار را از عرش به فرش آورند بنارباین برای موفقیت در فضای آنلاین باید تصویر ذهنی مثبتی از خود در ذهن مخاطب ایجاد کنید و از اهمیت بازاریابی شبکه های اجتماعی غافل نشوید. شرکت فنّاوری Sprinklr از هر دو شیوه برای جذب مخاطب استفاده کرده است. فیسبوک یک بستری است که در آن می توانید فرهنگ حاکم بر شرکتتان را برجسته کنید و مشتریان بالقوه را از آنچه که در سازمان جاری است مطلع نمایید ، برای مثال چنان چه چندین دفتر کار مجزا دارید و تغییر مکان کارکنان یکی از کارهایی است که در شرکت انجام میدهید میتوانید این مورد را در فیسبوک نشان دهید. در صورتی که تصویر واقعی شرکت و فرهنگ جاری آن را در معرض دید مخاطبان قرار دهید میتوانید مشتریان بالقوه را از این طریق جذب کسب و کار خود کنید.چنانچه قصد دارید از قابلیت درج نظر در فیسبوک استفاده کنید ،برای فعال کردن آن به قسمت اطلاعات بروید و با انتخاب گزینه کسب و کار محلی و اطمینان از درج آدرس درست اقدام به فعال سازی این گزینه نمایید.
 
نتیجه گیری
فیسبوک به واسطه ی محبوبیتی که بین مردم دارد و کاربران زیادی که در این شبکه ی اجتماعی حظور دارند یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی برای شرکت های B2B است . اگر شما نیز قصد دارید بر روی  بازاریابی و فروش و برندینگ شرکت خود در فضای مجازی کار کنید از بازاریابی آنلاین ، بازاریابی شبکه های اجتماعی و علی الخصوص فیسبوک غافل نشوید. پس از منتشر کردن پست ها طی یک برنامه مشخص نتیجه ی پست ها و تبلیغات شبکه اجتماعی و فیسبوک خود را بررسی کنید و پس از مشخص شدن نتیجه یا به برنامه ی فعلی خود ادامه دهید یا با اعمال تغییراتی در روند اجرای کار بازده خود را از بازاریابی آنلاین به بیشترین حد ممکن برسانید.
484
20 آبان 1396 - 9:55