تاثیر موتورهای جستجوگر بر بازاریابی و فروش

تاثیر موتورهای جستجوگر بر بازاریابی و فروش

نقش و تاثیر موتورهای جستجوگر را در بازاریابی اینترنتی را هیچکس نمی تواند نادیده بگیرد مدیران تجارت آنلاین جذب بیننده در سایت را برای موفقیت در دنیای مجازی ضروری می دانندنقش و تاثیر موتورهای جستجوگر را در بازاریابی اینترنتی را هیچکس نمی تواند نادیده بگیرد مدیران تجارت آنلاین جذب بیننده در سایت را برای موفقیت در دنیای مجازی ضروری می دانند . برای آن ها از اهمیت کمی برخورداری است نوع کالا و تولیدات ارائه شده در سایت اگر وب سایتی به دنبال ارائه و فروش کالا یا خدمات و کسب درآمد یا محبوبیت باشد باید توان جذب وافزایش بازدید کننده داشته باشد.
سئو.jpg
 

راههای دستیابی کاربران فضای مجازی به سایت چیست ؟

بدون شک باید گفت که ما در اغلب موارد به کمک بازاریابی موتورهای جستجوگر ماننده گوگل به آنچه که می خواهیم، دست پیدا می کنیم. ۸۲ درصد کاربران اینترنت، موتورهای جستجو را ابزار اصلی خود برای یافتن وب سایت ها دلخواه عنوان کرده اند. ۵۷ درصد از کاربران اینترنت، هر روز جستجو می کنند و ۴۶ درصد این جستجوها برای کالا یا خدمات است. ۸۵ درصد ترافیک هدفمند در اینترنت را موتورهای جستجوگر باعث می شوند همانگونه ملاحظه میفرمایید آمارها نشان میدهد در سال های اخیر به وسیله موتورهای جستجوگر که به خریداران این امکان را می دهد به راحتی و سهولت کالا و خدمات مورد نظر خود را بیابند و اطلاعات دقیقی در مورد آن کسب نمایند نکته قابل توجه این است که که تنها رتبه های بالای نتایج جستجو هستند که مورد توجه کاربران قرار می گیریند و کاربران به سایت های لیست شده د راین رتبه ها مراجعه می نمایند . بسیاری از کاربران و مشتریان وب سایت ها دریافته اند که در اغلب موارد ۱۰ رتبه اول نتایج جستجو می تواند خواسته آنها را بر آورده کند و هنوز هم علاقه دارند که تنها ۱۰ سایت اول نتایج جستجو را مرور کنند.

آنالیز آماربازدید کاربران سایت ها 

۷۰ درصد از کاربران به هنگام جستجو حتماً یکی از سه وب سایت رتبه اول نتایج جستجو را کلیک می کنند. تنها ۷ درصد از آنها وب سایت های قرار گرفته در رتبه های بیست به بعد را کلیک می کنند. ۸۵ درصد از آنها اگر جوابی برای جستجوی خود در بیست نتیجه اول نتایج جستجو نیابند, موتور جستجوگر مورد استفاده خود را عوض می کنند. ۳۳ درصد کاربران وب باورند دارند که سایت لیست شده در ابتدای نتایج جستجو، در موضوع جستجو شده سرآمدتر از رقبای خود است و در آن موضوع پیشرو می باشد. آمارهای ارائه شده از بازخورد رفتار کاربران وب پیام بسیار واضحی دارد: وب سایتهای که در رتبه های بالا موتور جسجتو قرار نمی گیرند، بخش اعظمی از مخاطبین و کاربران خود را از دست می دهند . سایت ها می توانند در روز هزاران بازدید کننده داشته باشند اما تعداد مخاطبان آن است که موفقیت یا عدم موفقیت سایت را رقم می زند زیرا مخاطبان هستند که از سایت خرید خود را انجام می دهند امروزه تجارت الکترونیک خود را با مسئله رتبه بندی در موتورهای جستجو هماهنگ کرده است زیرا رتبه های بالاتر مستقیماً به فروش بیشتر، و معرفی بهتر تعبیر می شوند.


سئوسئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی سایت (SEO Engine Optimizations) به معنای به کارگیری ترفندها ، روش های و استاندارد سازی های است که در اغلب موارد تاثیر فوق العاده ای در بالا بردن رتبه سایت شما در موتورهای جستجو را دارند. پیاده سازی یک برنامه موفق بازاریابی با موتورهای جستجوگر (SEO Plan)، بدون یک ساختار و زیربنای مستحکم در خود سایت اصولاً با شکست همراه می باشد.
 
خدمات و فعالیتهایی که در یک پروسه بازاریابی با موتورهای جستجوگر انجام می شود:
  • بررسی وضعیت فعلی سایت در موتورهای جستجو
  •  بررسی وضعیت فعلی رقبای سایت در موتورهای جستجو
  • تحلیل آمار سایت موجود و سایتها و مراجع دیگر آماردهی برای انتخاب عبارتهای کلیدی مناسب
  •  اصلاح ساختار سایت و بهینه سازی کدها و محتوای صفحات آن بر اساس عبارتهای کلیدی انتخاب شده
  •  معرفی صفحات بهینه سازی شده به موتورهای جستجو
  •  بالا بردن محبوبیت سایت
  • بررسی وضعیت رتبه های کسب شده سایت و پیشرفت کار
  •  کنترل و مونیتورینگ رتبه ها و اعمال تغییرات مورد نیاز برای حفظ رتبه ها
  •  تبلیغات در موتورهای جستجو 
 

نتیجه گیری

میزان بازدید افراد از یک سایت برگ برنده برای کسب و کار در بازاریابی آنلاین و بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد سایتی که مخاطب و دنبال کننده نداشته باشد قطعا با شکست در فضای مجازی روبرو خواهند شد فقط طراحی یک سایت نمی تواند تضمینی برای افزایش بیننده و فروش باشد باید از روش های متفاوت مخاطبین را جذب کرد . بیننده های سایت تنها به دنبال رفع نیازهای اطلاعاتی خود می باشند و وظیفه ندارند به هر قیمتی که شده سایت ما را بیابند.
259
14 آبان 1396 - 16:35