برندسازی

برندسازی

بازاریابی هدف نهایی تمام اعمالی است که در یک کسب و کار اتفاق می افتد

بازاریابی هدف نهایی تمامی فعالیت ها و تلاش هایی می باشد که درفرایند کسب و کار شکل می گیرد بازاریابی و فروش موفق تنها با ثبت نام تجاری نیست بلکه تمامی برنامه های باید متمرکز بر تثبیت نام تجاری تان باشد  فرض کنید که وارد یک داروخانه می شوید که در قفسه های خود انواع خمیر دندان با برندهای مختلف در آن قفسه ها برای فروش قرار گرفته است. شما چگونه از میان آنها بهترین خمیر دندان را انتخاب می کنید؟ آیا تمام نوشته های روی خمیر دندان مورد نظرتان را می خوانید و از فروشنده نتایج آزمایشگاهی مختلف آن خمیر دندان را دریافت می کنید؟ آیا وقتی می خواهید آن خمیر دندان را خریداری کنید مطمئن هستید که این بهترین خمیر دندان موجود در بازار است؟ یقین دارم که جواب اکثر شما خوانندگان عزیز منفی است. در واقع شما یک یا دو برند را در ذهن دارید و به هر نحو سعی می کنید فقط خمیردندان مورد نظر خود را از میان آن ها انتخاب کنید.

ضرورت برندسازی

تغییر روند اساسی در دنیای تجارت در حال شکل گیری به سرعت است و آن تغییر جریان فروش به خرید است. برای اینکه مشتری از شما خرید کند شما می بایست جایگاهی در ذهن او داشته باشید از طریق تبلیغات ماندگار با روش های مختلف از جمله بازاریابی شبکه های اجتماعی و ... در غیر اینصورت بی شک در بازاریابی به موفقیت نخواهید رسید.
نام تجاری

نام تجاری چیست؟

هویت و خصوصیات منحصربفردی مربوط به یک کسب و کار، شرکت و یا شخص است که در ذهن مخاطب تصویری منحصر بفردی در مورد آن ایجاد می کند.

تثبیت نام تجاری چیست؟

ثبت برند به معنای بیان خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد برند می باشد که از کالاها و محصولات مشابه دیگر متمایز می کند کهبرای آشنایی با این ویژگی هامی توان از مشاوره کسب و کار  استفاده نمایید وباآن در ذهن مخاطبین می باشد مطلع شوید  زمانی که صحبت از ثبت نام تجاری و تثبیت آن در ذهن مخاطبین به میان می آید تصور می شود که این کار فقط باید برای کسب و کارهای بزرگ انجام شود در صورتی که کسانی نیز که دارای کسب و کارهای کوچک نیز می باشند قادر به ساخت برند و یا نام تجاری خود می باشند تنها با یک برنامه ریزی  استراتژی بازاریابی  کسب و کارهای کوچک نیز می توانند نام تجاری بلندآوازه ای داشته باشند

نتیجه گیری

231
9 آبان 1396 - 15:36