بازاریابی ارزان

بازاریابی ارزان

لازمه کسب و کار کوچک بازاریابی ارزان

۱ مرحله اول شناخت دقیق کسب و کار

،محصولات و خدمات خود اولین گام در بازاریابی و فروش موفق  داشتن تسلط بر تمامی ابعاد کاری می باشد شناخت دقیق و کسب اطلاعات کامل در جهت شناخت دقیق و کامل رقبا و اینکه دقیقا چه کاری انجام می دهند و مخاطبین آنها چه جامعه ای را تشکیل می دهند و چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می کنند. فراموش نکنید که بررسی دقیق عملکرد رقبا از کلیدی ترین موارد مربوط به بازاریابی شماست. در ادامه نوشته، متوجه حساسیت این موضوع می شوید.

۲ محصولی جدید ،خاص و متفاوت ارائه دهید

نوعی از خدمات را ارائه دهید که با دیگر رقبا متفاوت باشد و این کار را ارائه نداده باشند در این راستا می توانید از تجربیات و مشاوره کسب و کار استفاده نموده و  اقدام به تولیدات و محصولاتی تولید نمایید که جدید باشد

۳ طیف مخاطبان خود را محدود و با دقت انتخاب کنید

توجه داشته باشید که کوچک کردن طیف مخاطبین بسیار سودآورتر از گسترده بودن آن است کافی است طیف کوچکی را موردانتخاب و بازار هدف خود قرار دهید نتایج حاصله بهتر و موفق تر از جامعه هدف گسترده است .

۴.ارتباطات و اطلاع رسانی به مشتریان

کافی است وب سایت بسیار خوبی طراحی کنید که هر روز بتوانید در قالب مقالات به مخاطبان خود اطلاعات کاری تان را بدهید و سعی کنید با کلمات مناسب با کسب و کار خود وبازاریابی موتورهای جستجو به بازاریابی آنلاین پرداخته و در رتبه های بالای گوگل قرار بگیرید. سعی کنید وب سایتی طراحی کنید که با رقبای شما متفاوت باشد و قابلیت های بیشتری در آن وجود داشته باشد.

۵اقدام به فروش به روش های مستقیم نکید

. از روش های غیر مستقیم فروش استفاده نمایید

۶خلاقیت در کارتان داشته باشید

سعی کنید خدماتی ارائه دهید که دیگران شبیه آن را ارائه نداده اند. فراموش نکنید که انجام کارهای خلاقانه شما را به شدت بر سر زبان ها خواهد انداخت و همه بدنبال دریافت خدمات از شما خواهند بود. نکته بسیار مهم این است که امروز اگر کاری متفاوت ارائه ندهید وضعیت شما تغییر نخواهد کرد و به هیچ وجه نمی توانید در کارتان رشد کنید.
بازاریابی ارزان
 

۷خود را با خلاقیت در رسانه ها مطرح کنید

به روش های خلاقانه در رسانه ها و شبکه های تلوییونی به معرفی محصولات خود بپردازید اکثر مخاطبین ترجیح می دهند که احتیاجات و محصولات مورد نیاز خود را از شرکت های معروف تهیه نمایند مثلاً در برنامه به خانه بر میگردیم شبکه ۵ صدا و سیما پخش می کردم. همین نوع جذب اسپانسر برای مجلات و روزنامه ها نیز امکان پذیر است. پس می بینید که راه های خلاقانه بسیار زیادی وجود دارد که با کمترین بودجه خود را در رسانه های مختلف مطرح کنید و نیاز نیست که خودتان سرمایه میلیاردی داشته باشید

نتیجه گیری

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم باید بگویم که یقین داشته باشید که باید کاری متفاوت انجام دهید و مخاطبان خود را در طبقه خاصی از جامعه تعریف کنید و به شکلی خلاقانه خود را در ذهن آنها جای دهید از روش های متداول بازاریابی در عصر ارتباط می توان از طریق دیجیتال مارکتینگ ، شبکه های اجتماعی استفاده نمایید. سعی کنید کمبود بودجه خود را با راهکارهای خلاقانه جبران کنید.
180
8 آبان 1396 - 16:45