بازاریابی بین المللی

بازاریابی بین المللی

در محیط امروز بیشتر شرکت ها در حال بین المللی شدن هستند، زیرا آنها می خواهند در بازار جهانی به طور فزاینده ای به رقابت بپردازند

در عصر ارتباطات تمامی شرکت ها در حال بین المللی شدن هستند، زیرا آنها می خواهند در بازار جهانی به طور فزاینده ای به رقابت بپردازند. شرکت ها  با ورود به بازار بین المللی و بازاریابی از طریق روش های متفاوت به صورت بازاریابی سنتی و یا بازاریابی آنلاین سهم بیشتری از بازار را تصاحب نمایند و سود بیشتری حاصلشان میشود  با این حال برای بسیاری از بازاریابان، بازاریابی و فروش محصولات و خدمات در کشور خود با توجه به تلاش های مورد نیاز برای به دست آوردن بازار در کشور های دیگر، آسان تر است. 

مزایای بازاریابی بین المللی

مزایای بسیاری برای بازاریابی محصولات یا خدمات یک شرکت در سطح جهانی وجود دارد، اما تصمیم به بین المللی شدن باید با دقت  و مطالعه وبا  مشاوره کسب و کار گرفته شود زیرا شرکت ها برای جهانی شدن با مشکلات و چالش های زیادی روبرو می شوند. با این حال، مزایای حضور در بازار بین الملل عبارتند از:
  •  افزایش فروش و سود با کسب درآمد اضافی
  •  توسعه فن آوری تجارت بین المللی 
  • کاهش وابستگی به بازارهای موجود
  • روش های جدید در رفتار با مشتری 
  • استراتژی های توزیع مختلف

نتیجه گیری

شرکت هایی که می خواهند در سطح بین المللی فعالیت کنند، به طور کلی باید اصلاح شوند و متناسب با بازار های خارجی گردند. بنابراین در هر کشور خارجی، شرکت به دنبال پیدا کردن ترکیبی از محیط بازاریابی و بازارهای هدف است که با کشور خود و دیگر کشور های خارجی متفاوت است. قبل از آن باید بدانید که بازاریابی را می توان به عنوان "روند پیدا کردن آنچه که مردم نیاز دارند و می خواهند و سپس تولید محصول و خدمات متناسب با نیاز مردم و بهتر از رقبا" تعریف کرد. از سوی دیگر بازاریابی بین المللی، فعالیت های بازاریابی را با کاهش واسطه ها از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی موتورهای جستجوگر  و دخالت مستقیم در کشورهایی که در آن تجارت انجام می گیرد، برقرار می کند.
 
 
334
7 آبان 1396 - 18:16