نکاتی برای برقراری ارتباط موثر در لینکیدین

نکاتی برای برقراری ارتباط موثر در لینکیدین

لینکدین محلی مناسب برای دیده شدن است است ولی داشتن اکانت لینکدین صرفا کافی نیست و لازم است مواردی را مورد توجه قرار دهیم

در مورد پروفایل خود در لینکدین چه ایده ای دارید؟آیا فقط وقتی در خواست دارید لینکدین خود را چک میکنید؟ آیا در پروفایل خود به اکانت توییتر خود لینک داده اید؟ آیا زمان ثبت اکانتتان را بیاد می آورید؟لینکدین شیوه ای جدید برای برقراری روابط عمومی در عصر ارتباطات است.

نکاتی برای داشتن یک اکانت لینکدین حرفه ای

لینکدین شبکه اجتماعی ای حرفه ای است، وسیله ای تعاملی برای روابط عمومی که شما را در رسیدن به اهداف کاریتان کمک میکند. تفاوت های زیادی بین شبکه حرفه ای و شخصی وجود دارد تا زمانی که به شغل شما آسیب نزند آن ر آن را با اکانت فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام خود ارتباط دهید. در لینکدین در هر لحظه میتوانید یک فرصت شغلی عالی کسب کنید به همین دلیل برای از دست ندادن فرصت خیلی محتاط باشید.

نبود پروفایل عکس

از اصلی ترین اشتباهان در لینکدین نبودن عکس پروفایل برای اکانت است. داشتن عکس پروفایل احتمال دیده شدن آن را 7 برابر میکند. هیچوقت پروفایل را بدون عکس نگذارید این کار یکی از بزرگترین خطا ها در روابط عمومی برای این محیط است. پروفایل بدون عکس مثل ملکی است که برای فروش گذاشته شده ولی عکسی از آن در اختیار نیست و حس غلط بودن اطلاعات را به بازدید کننده انتقال میدهد. سعی کنید تصویرتان با کیفیت و رزولشن بالا باشد.

عکس اشتباه قرار دادن

افراد زیادی از عکس هایی مانند  مانند عکس گربه، کودکان و غیره برای پروفایل عمومی استفاده می‌کنند. این تصاویر برای پروفایل در زمینه روابط عمومی حرکتی کاملا غیر حرفه ای است. مثلا مادری عکس کودکش را روی پروفایل قرار میدهد به مخاطب این مطلب را میرساند که برای کار تمام وقت آماده نیست. همیشه از عکس جدید استفاده کنید،افراد مسن نگرانی این را دارند که از نظر سنی مورد تبعیض قرار میدهند و معمولا عکس دوران جوانی خود را قرار میدهند و وقتی برای مصاحبه آن هارا انتخاب میکنند دید افراد به آن ها متفاوت میشود، با روحیه و انرژی میتوانید طرز فکر افراد را نسبت به خود عوض کنید.2927c04.jpg

 

 

بروز نکردن پروفایل

 
لینکدین یک شبکه حرفه ای است و محیطی عالی برای کسب موفقیت برای شما است. میتوانید از ارتقا یکی از همکاران خود بنویسید و یا مقاله ای که نوشته اید را قرار دهید. هر چند روز پروفایلتان را بروز رسانی کنید، این نشان دهنده فعالیت شما میباشد و اینکه چه کارهایی انجام میشود. دنبال کننده زیاد نوعی دارایی برایتان محسوب میشود.
 
 

 

linkedinvideo.jpg

قرار دادن پروفایل در حالت در خواست پیش فرض

اغلب تصور براین است که لینکدین مثل توییتر دارای کمیت است، در حالی که این تصور کاملا اشتباه میباشد. قرار است شما از لینکدین ارتباطات حرفه ای بگیرید. در مورد افراد جستجو کنید و بعد با آن ها ارتباط برقرار کنید. کارفرمایان از ارتباط شما خوشحال میشوند حتی شمارا بخاطر اطلاعاتتان و شناختتان از صنعت استخدام کنند.که استخدام به این روش توسط افراد صاحب نظر در مشاوره کسب و کار توصیه شده است.

بی توجهی به تنظیمات حریم خصوصی

خیلی افراد نمیدانند لینکدین تنظیم حریم خصوصی دارد. مثلا وقتی درحال انجام کارهستید،ولی دنبال موقعیت شغلی جدید هستید و نمیخواهید رییستان از موضوع مطلع شود میتوانید از تنظیم حریم خصوصی برای این منظور استفاده کنید. یافتن تنظیم حریم خصوصی بسیار آسان است؛ گوشه سمت راست بالا، جایی که اسمتان مشخص است از منوی کشویی استفاده کنید.

قرار ندادن شرح مختصر

یک خلاصه مشخص به حرفه ای شدن پروفایلتان کمک میکند.این خلاصه فرصتی است برای معرفی شخصیت شما. از آنجایی که رقابت برای افراد مشابه جایگاه شما بالاست؛ این رزومه کارفرمای آینده نگر را برای آینده تحریک میکند.

 
 

حذف کردن شغل های قبلی و کارهای داوطلبانه

حتی اگر زمینه ای که در آن کار میکردید را عوض کرده اید بازهم آن را حذف نکنید. برخلاف رزومه که تلاش میکنید تا موقعیت خاصی را مورد هدف برسانید در این محل همه کار خود را بصورت لیست در آورید. شما دقیقا نمیدانید افراد دنبال چه مواردی هستند، مثلا شاید سازمانی دنبال فردی برای بازاریابی و فروش باشد که تجربه  بازاریابی آنلاین هم داشته باشد. حتی اگر لیستی از کارهای عجیب خود در جوانی دارید، به صورت کاملا خلاصه به آن ها و موفقیت های خود بپردازید.

پشتیبانی نکردن از شبکه

اغلب تصور بر این است داشتن یک پروفایل لینکدین کافیست این در حالی است که باید برای آن تلاش هم کنید. ممکن است دسترسی شما به اکانت لینکدینتان از بین برود. بعضی اوقات لینکدین حساب های بسیار فعال را میبندد.فقط چند ثانیه طول میکشد تا از اکانتتان پشتیبان بگیرید. به اتصال مخاطبان بروید، سپس پیوند ایجاد شده را در پایین سمت راست قرار دهیدتا صدور اتصالات (Export Connections) دنبال نمایید.

نتیجه گیری

لینکدین ابزاری مهم و مدرن برای برقراری ارتباط و داشتن روابط عمومی با افراد حرفه ای در زمینه های گوناگون است و فرصتی عالی برای یافتن شغل مناسب با تخصص و روحیات خودتان است اما این فقط زمانی میسر میشود که با اکانت خود فعالیت هم داشته باشید.

369
1 آبان 1396 - 18:18