تاثیرا ت مثبت نام مناسب برای برند

تاثیرا ت مثبت نام مناسب برای برند

انتخاب نام ، تاثیر نام شرکت بر موفقیت آن و تاثیرات آن بر روی رشد برند

گفته می شود که انتخاب یک نام مناسب برای کسب و کار ، معمولا کاری مشکل است که نیاز به اطلاعاتی در زمینه هنر، علم و ... دارد. در این مطلب ما تاثیرات یک نام بر روی یک شرکت را بیان می کنیم .

نام گذاری مناسب برای کسب کارتان

برخی از شرکتها نیز نامی انتخاب کرده اند که در عین حالی که توصیف کننده فعالیت های شرکت است، حالتی طنز آلود نیز دارد و به این ترتیب برای مردم جذاب است. در اینجا چند نکته برای نام گذاری بهتر کسب و کارتان ارائه می کنیم.


هرگز از اسم خود را برای نام شرکت انتخاب نکنید

اگر خودتان شخصیت شناخته شده و برجسته ای هستید، نامیدن شرکت به اسم خودتان اشکالی ندارد در غیر اینصورت این کار را انجام ندهید. مثلا Steven King که نام خود وی برجسته تر از عنوان کتابهایش است ولی بسیاری دیگر از نویسندگان عنوان کتاب برجسته تر از نام خود نویسنده است. بنابر این، در صورتی که شهرتی ندارید از اسم گذاری به نام خودتان صرف نظر کنید.

یک بازی ایجاد کنید

با تعدادی از دوستان تان، تمام کلماتی که به ذهن تان می رسد را لیست کنید و درباره آنها با یکدیگر بحث کنید. جنبه سرگرمی به کار خود بدهید و از حالت جدیت خارج کنید. در نهایت اسمی را که دوست دارید و احساس خوشایندی نسبت به آن دارید انتخاب کنید و سپس در بازار جستجو کنید و یا از طریق فضای مجازی نظر سنجی کنید که کدام نام بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته است. در نهایت، این نام را به لحاظ دامنه اینترنتی و حفاظت در برابر علائم تجاری دیگر، مورد بررسی قرار دهید.

تاثیرات نام برند

 

از نامی که در فضای مجازی ثبت شده اطلاع پیدا کنید

در هنگام انتخاب نام برای وب سایت شرکت، می توانید از نامهای اختیاری که لزوما مرتبط به ویژگیهای اساسی برند شما نیستند، استفاده کنید. بدین معنا که این نامها می توانند دامنه بیشتری در فضای مجازی به خود اختصاص دهند. به خاطر داشته باشید که در نامیدن سایت شرکت خود به نامهای مشابهی که در فیسبوک، توییتر و ... وجود دارند توجه کرده باشید.

درمورد چگونه به نطر رسیدن نامتان در فضای مجازی تحقبق کنید

مطمئن شوید که افراد به راحتی می توانند در نوار آدرس اینترنت، نام برند شما را بنویسند و آنرا جستجو کنند. مثلا آدرس اینترنتی مربوط به نمایشگاه زنان این چنین است: www.womensexpo.com که برای بسیاری از افراد اینگونه خوانده می شود: Women Sex Po.
ابزار Google alerts را برای نام شرکت خود تنظیم کنید. از رسانه های اجتماعی برای رصد اینکه نام شرکت شما چقدر و به چه ترتیبی مورد اشاره گرفته، استفاده کنید و ببینید که آیا برند شما به درستی و برای اهداف مربوط به فعالیتهای آن جستجو شده و یا به غلط برای اهدافی دیگر؟

نتیجه گیری

یک نام خوب می تواند نه تنها به راحتی به خاطر سپرده شود بلکه به گونه ای بر انگیزاننده نیز باشند و در عین حال توصیف کننده کاملی از فعالیتهای برند باشند.

 

259
1 آبان 1396 - 12:32