چهار کلید اصلی برای طراحی یک وب سایت عالی

چهار کلید اصلی برای طراحی یک وب سایت عالی

طراحی وب سایت می تواند قدرت فزاینده ای به کسب و کار شما بدهد و نه تنها به عنوان زیبایی کار شما وب سایتی طراحی گردد بلکه می تواند بازده بیشتری از مشتریان با وب سایت جدید تان داشته باشید

این روز ها همه افراد یک وب سایت دارند از نام های تجاری بزرگ گرفته تا فروش کلوچه های همسایه قدیمی شما هر کدام برای خود یک وب سایت دارند و داشتن یک وب سایت عالی نیاز یک کسب و کار موفق است . با این حال تمام کارآفرینان و صاحبان کسب و کار این موضوع را که چطور وب سایت پر بازدهی داشته باشند را در الویت خود قرار می دهند و البته موفقیت در افزایش بازده وب سایت یک کار ساده و آسان نخواهد بود و همیشه این سوال برای همگان می باشد اولا اهمیت طراحی سایت چیست و چه اطلاعاتی در صفحه اصلی وب سایت باشد تا بهترین نتیجه را از نظر مردم و بازده داشته باشد .

طراحی وب سایت می تواند قدرت فزاینده ای به کسب و کار شما بدهد و نه تنها به عنوان زیبایی کار شما وب سایتی طراحی گردد بلکه می تواند بازدهی بیشتری از مشتریان با وب سایت جدید تان داشته باشید به گونه ای که آن ها از طریق موتور های جستجو مانند بینگ یا گوگل به کسب و کار شما آشنا شوند و اینگونه به کسب و کارتان و یا نام تجاری تان شخصیت و ارزش می دهید و با ارتباط موثر با مشتریان تان فروش خود را نیز افزایش می دهید .

در اینجا چهار مورد از کلید ها و ستون های طراحی یک وب سایت عالی را شرح می دهیم .

1 - نمایش مناسب مزایا

sir-kens.jpg

برند : sir-kens

وب سایت : Sir Kensington’s

محصول خود را به بهترین شکل بدون توضیحات نمایش می دهد و آن را به عنوان یک محصول مورد نیاز در زندگی مشتری نشان می دهد . بی شک برای توضیح داخل و خارج و همه ویژگی ها نیاز به توضیحات خیلی زیادی دارید که این نوع نمایش محصولات در وب سایت Sir Kensington’s راه حل مناسبی برای نمایش محصولات و توضیح کامل تصویری برای آن ها بدون ایجاد مزاحمت برای بازدیدکننده دارد.

به طور مثال شما تصور کنید که قرار است شما یک و نیم اینچ ناخن بفروشید . بی شک به مشتریتان می توانید بگویید که این ناخن از بهترین جنس ساخته شده و دارای گارانتی کیفیت هست و شما می توانید با آن از یک دیوار راست بالا بروید اما این جمله چه حسی را به مشتری القا می کند؟

برند : nike

nike.jpg

وب سایت : Nike

در عوض من فکر میکنم چرا مشتری شما به خرید یک ناخن فکر می کند بله با ایجاد یک تصویر زیبا از روز های تعطیلات و نشان دادن راه حلی به مشتری برای رفع مشکل می تواند عامل مهم برای جلوگیری از غر غر کردن مشتری باشد بلکه شما می توانید از راه حل و رفع یک مشکل او در زندگی اش صحبت کنید که بسیار بیشتر باعث جذابیت محصولات شما می شود.

2 - CTA یا همان حذف تماس تلفنی برای انجام امور

cta.jpg

وب سایت : Dropbox

تعیین کردن هر نوع اقدامی که مشتریان تان در صفحه اصلی وب سایت تان یا هر صفحه ی دیگری انجام می دهند آسان است اما بی شک باید شما در سادگی کاربردی بودن وب سایت و نگرفتن حق استفاده از امکانات وب سایت توسط کاربران تلاش کنید . تصور کنید که CTA مانند یک توپ هست که شما با آن تردستی انجام می دهید در ابتدا این کار بسیار ساده است اما اگر تعداد توپ ها افزایش پیدا کند بی شک سخت تر و سخت تر خواهد شد و نیاز به مدیریت و تمرکز شما دارد .

در CTA شما از مشتریان تان می خواهید که برای ایجاد یک خرید در وب سایت شما یک ایمیل ارائه دهند و یا از شماره تلفن خود استفاده کنند تا چیزی که می خواهند را به روشنی خرید کرده و در خواست آن ها انجام گردد.

3 - وب سایت سئو محور

یکی از بزرگترین دلایل داشتن یک وب سایت موفق که کارایی لازم را از خود نشان دهد . شما برای جذب مشتریان جدید از وب سایت خود استفاده می کنید تا آن ها با وب سایت شما و کسب و کارتان آشنا شده و پس از درک آن چیزی که شما ارائه می دهید خرید خود را انجام دهند . بهترین راه برای رسیدن افراد به داخل وب سایت شما موتور های جستجو می باشند که می توانید با بهینه سازی وب سایت تان در موتور های جستجو و تمرکز بر روی سئو این امر را ایجاد کنید که ابتدا موتور های جستجو مانند گوگل ویسایت شما را بشناسند و پس از آن در نتایج جستجو برای کسانی که نیاز به خدمات شما دارند نمایش داده شود.

نکته کلیدی در اینجا , فهم کلمات مورد نیاز و چیز هایی است که مشتریان شما به آن نیاز دارند . این کلمات و این موارد را می توانید با استفاده از وب سایت هایی مانند Wordtracker پیدا کنید که پیرامون موضوع فعالیت شما چه کلماتی در موتور های جستجو سرچ می شوند تا با استفاده از این کلمات کلیدی در وب سایت خود و صفحات مختلف باعث راهنمایی کاربران به وب سایت تان از طریق جستجو ها شوید .

در نهایت شما باید برای اضافه کردن مطالب جدید در وب سایت تان اقدام کنید . مطالب ارزشمند و جدید در وب سایت شما به گوگل و دیگر موتور های جستجو می فهماند که شما هنوز هم در این کار فعالید و در کارتان اراده دارید همینطور نه تنها مطالب جدید و با کیفیت اهمیت زیادی دارد بلکه تشویق دیگر سایت ها برای نمایش لینک وب سایت تان نیز می تواند به سئو شما کمک زیادی کند و شما را در نتایج جستجوی بالاتری قرار دهد . البته وحشت نکنید نیازی نیست هر روز وب سایت خود را بروز رسانی کنید اما باید با یک هدف مناسب سعی بر به روز نگه داشتن آن نمایید.
4 - اطلاعات حیاتی در بالای وب سایت

above-fold.jpg

وب سایت : 99designs ( با لکه های رنگ گرم در کناره چپ وب سایت )

قرار دادن اطلاعات حیاتب در بالای وب سایت به این معناست که بازدید بیشتری را برای این اطلاعات خواهید داشت . بیشتر مشتریان با سیستم کامپیوتری و یا تبلت که وارد وب سایت شما می شوند ابتدا قسمت بالایی وب سایت شما را می بینند و بیشتر آن ها به قسمت های پایین صفحه اصلی وب سایت شما نمی روند پس باید توجه داشته باشید که اطلاعات و تصاویر مهم در بالای صفحه وب سایت شما جای گیرد تا بدون نیاز به حرکت بازدید کنندگان بتوانند آن را ببینید. سایز ارتفاع آن نیز حدود 550 پیکسل بسیار ایده آل برای تمام دستگاه ها مانند تبلت می باشد .

شاید شما فکر کنید که بای یک شروع قوی در بالای وب سایت مرد وب سایت شما را ترک می کنند . همینطور نیز خواهد بود چرا که اگر شما قوی شروع نکنید مردم دلیلی برای دیدن و کسب اطلاعات بیشتر در وب سایت شما را ندارند شما باید اطلاعات و نشانه های بیشتری در قسمت بالایی وب سایت ارائه دهید تا مردم بیشتری بخواهند صفحات وب سایت شما را پیمایش کنند.

نتیجه گیری

حالا که کلید های اصلی برای طراحی یک وب سایت را می دانید . نترسید و دست به کار شوید و یک صفحه از وب سایت خود را انتخاب و با تمرکز بر روی آن صفحه و استفاده از این چهار اصل که در بالا توضیح داده شد به کمک وب سایت تان بشتابید . می توانید با استفاده از یک ابزار مقایسه کننده اینترنتی برای کمک و آزمایش صفحات خود با یک دیگر کمک بگیرید و می توانید ببینید که به چه میزانی رشد داشته اید . بی شک با این 4 مورد رشد بسیار خوب و شانسی مناسبی برای گرفتن مشتری برای خرید دارید .

آیا به نظر شما عنصر دیگری برای طراحی یک وب سایت عالی وجود دارد؟ آن را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

1216
18 تیر 1394 - 3:25