4 راز درمورد نام و نشان برند

4 راز درمورد نام و نشان برند

در حقیقت به دست آوردن چنین نشان هایی از طرف مخاطب و نفوذ در قلب آن ها جادوی خاصی ندارد ولی ما چهار راز این کار را برای شما بیان می کنیم .

به دسن آورد نام و نشان برای برند کار سختی است اما ما در این مطلب چهار راز را درمود به دست آوردن یک نام و نشان خوب برای برندتان بیان کرده ایم. هر کدام از این راز ها مربوط به قسمت خاصی از برند شما می شود پس برای اجرا از چهار تا راز الگو برداری کنید.


تعریف هویت و نشان برند

یک عبارت جالب و مربوط وجود دارد که برند را همراه با وفاداری شدید می داند و اینگونه تعریف می‌کند: یک محصول یا نام که به قدری قدرتمند است که مردم هویت خود و گروه های اجتماعی که در آن حضور دارند را بر اساس آن رقم می زنند.
برندهای بزرگی مانند Versace، Cadillac، Gucci و بسیاری دیگر در بین مثال های واضحی هستند که صرفا یک تصویر آیکونیک از خود ایجاد نکرده اند و جایگاه خاص و منحصر بفردی در جامعه دارند. جایگاهی که از روش های سنتی بدست آمده است: کیفیت اثبات شده و بازاریابی موثر.

احساسات دیگران را با خود همراه کنید

برای معرفی Jaguar های جدید تو عامل هنر و تجارت، حیاتی بودند - یکی عامل کاملا خیالی بود و دیگری به وضوح قابل لمس بود. Jaguar برای معرفی محصول جدید خود ابتدا از این شعار استفاده کرده: چقدر زنده هستید؟ سپس پس از دو ماه این جمله را به کار برد: در نهایت، محصولی واقعا زیبا که برای شماست.
David Pryor که یک متخصص توسعه برند است می‌گوید که : Jaguar مسیر احساسی جالبی را برای ارتباط با مشتری انتخاب کرد. تاکید روی این دو شعار در طی زمان کوتاه یک حرکت در مسیر تغییر است. آن ها تلاش نمی کردند که خودرو بفروشند، آن ها در حال ساخت یک ارتباط قوی احساسی بودند. احساسی که در گذشته برای برند وجود داشته و حال نیاز به بازسازی داشت.

حس متمایز بودن و غرور ایجاد کنید

از آن جایی که ما همواره در تلاش برای رسیدن به بالاترین سطح از یکپارچگی و درستی در کار هستیم، همواره افرادی از سراسر دنیا هستند که حاضر به تشویق و تمجید ما باشند. باید بتوانید تمجید از خودتان را به نوعی غرور در آن ها تبدیل کنید. برای مثال شرکت مرسدس بنز از شعار: حمایت از ایده‌آل استفاده می‌کند.
این کار باعث می شود که صاحب این خودرو احساس متمایز و ویژه بودن می‌کند.

 
Jaguar

Cadillac.jpg

 

تک و خاص باشید

هیچ محصول دیگری هیچ وقت نتوانست برای بار دوم یک لوگو رنگارنگ بسازد و جمله ای که سال ها آلبرت انیشتین، باب دیلن، مارتین لوتر کینگ، ادیسون، گاندی، پیکاسو، جان لنون و دیگر افسانه ها بارها تکرار کرده بودند را زیر آن بنویسد: Think Different!
اپل در کمپین تبلیغاتی خود در سال های 1997-2002 با انتخاب این شعار خود را هم فکر با دانشمندان، هنرمندان، رهبران و ایده‌آل ترین شخصیت های یک جامعه نشان داد و جایگاه قدرتمندی در ذهن مخاطبناش ایجاد کرد. همچنین برای همیشه به رقیبی جدی برای IBM و مایکروسافت تبدیل شد.

قدمت و ریشه ی خود را فراموش نکنید

یکی از رازهای بسیار مهم بدست آوردن نشان برند، سنتی بودن آن است. حتما شما هم نام های تجاری بسیاری را می شناسید که برای قدمت خود افتخار می کنند.

 

نتیجه گیری 

بدست آوردن و حفظ "نشان برند" نیازمند دیدگاهی دقیق، تمایزهای شفاف و تلاش متداوم است و اگر به راحتی قابل به دست آمدن بود، به این میزان ارزشمند نمی شد.ن چنین نشان هایی از طرف مخاطب و نفوذ در قلب آن ها جادوی خاصی ندارد فقط نیاز به تلاش شما دارد.

 

252
26 مهر 1396 - 12:18