سوالاتی که قبل از برند سازی دوباره باید از بپرسید

سوالاتی که قبل از برند سازی دوباره باید از بپرسید

برای برندسازی دوباره و تغییر تصویر موجود از شرکت، باید این پنج سؤال را از خود بپرسید.

در این مطلب پنح سوال درمورد ابن که چگونه چگونه کسب و کارتان را به عموم جامعه ارائه دهید بیان شده. قبل ار برند سازی باید این سوالات را از خود بپرسید و به آنها پاسخ دهید.

برند سازی دوباره 

فرقی نمی‌کند که کسب و کار شما در چه سطحی قرار داشته باشد و به احتمال شما هم زمان زیادی را صرف فکر روی این موضوع کرده اید که چگونه کسب و کارتان را به عموم جامعه ارائه دهید. ممکن است در فکر طراحی یک کمپین برندسازی دوباره (Rebranding) برای کسب و کار خود هستید و شاید هم شروع به ایجاد تصویری نو از کسب و کار خود کرده اید. برای برندسازی دوباره و تغییر تصویر موجود از شرکت، باید این پنج سؤال را از خود بپرسید.

برند سازی دوباره
 

آیا این کار باعث افزایش پول شما می شود

گاهی اوقات برخی از مشاوران بازاریابی به‌قدری روی عبارت هایی مانند برندسازی دوباره تأکید می‌کنند که به نظر می‌رسد به کل فراموش کرده‌اند، فرایند برندینگ چه هدفی را دنبال می کند. اگر هر یک از بخش‌های برنامه بازاریابی شرکت شما منجر به تولید دلارهای بیشتر برایتان نمی شود، سریعاً دوباره به آن‌ها فکر کنید

حس طرفداران قبلی نسبت به تغییرات شما

کسب و کارها اغلب به این خاطر برندسازی دوباره انجام می‌دهند که مشتریان بیشتری کسب کنند، این موضوع تا وقتی ایده‌آل محسوب می شود که مشتری‌های قبلی را از یاد نبرده باشیم. قبل از اینکه شروع به تغییر کنید، مطمئن شوید که طرفدارهای قبلی و واقعی تان نسبت به این تغییرات چه احساسی دارند؟

آیا وقت آن رسیده که کاری کنید 

این سؤال به‌قدری بد یهی است که بسیاری از یاد می‌برند که آن را بپرسند. گاهی اوقات کسب و کارها به این خاطر دست به چنین کاری می‌زنند که تصور می‌کنند وقت آن رسیده که کاری کنند! حتی تحت شرایطی که کسب و کار خوب پیش می‌رود و عکس‌العمل مردم خوب است، تصور می‌کنند وقت آن رسیده است که تغییری ایجاد کنند.
مطمئناً همه به دنبال کسب و کار بزرگ‌تر و بهتری هستند ولی برندسازی دوباره پاسخ مناسبی برای اینکار نیست. فکر کردن به این موضوع قبل از اینکه شروع به کاری کنیم، کسب و کار شما را از بدتر کردن شرایط نجات خواهد داد.

آیا قادر به بیان داستان برند خود هستید

شرکت Mountain Dew که یک شرکت تولید کننده نوشیدنی است برای مدتی تمرکز نحوه بازاریابی خود را روی تیپ شخصیت‌های استوار طراحی کرده بود. این شرکت در تبلیغات خود از تصاویر کوه‌نوردی های سخت استفاده می کرد.
ولی با‌گذشت زمان این کمپین برندینگ اثرگذاری خود را از دست داد و شرکت مجبور به آغاز برندسازی دوباره شد. این بار تمرکز شرکت روی جوان‌هایی بود که به ماجراجویی و کارهای هیجان انگیز علاقه داشتند، هویت بصری شرکت تغییر پیدا کرد و Mountain Dew تبدیل به یکی از بزرگترین حامیان مسابقات ورزشی شد.
برخلاف گذشته و با وجود ابزار قدرتمندی به نام اینترنت، ساختن داستان برای یک برند دیگر کار چندان سختی نیست. اگر فکر می‌کنید که باید برند خود را به نحوی تغییر دهید که به سطح بالاتری از تعداد کاربران برسید، تغییر هویت بصری فقط شروع کار است.
باید برای برند خود محتوای مربوطی تولید کنید که داستان برند شما را تعریف کند. از پست های وبلاگی گرفته تا ویدیو، پادکست و هر چیز مربوطی که کسب و کار شما را با پیغام جدیدش معرفی کند.

شرکت
 
Lemonheads.jpg

آیا سادگی کارتان را حفظ می کنید 

red and white Campbell یکی از مشهورترین و آیکونیک ترین برندهای دنیاست. آیا آن‌ها این دو رنگ‌ را بر اساس تحقیقات بازاریابی و تست های مختلف انتخاب کرده اند؟ نه! بلکه صرفاً انتخابی بر پایه روحیات مدیرعامل شرکت هستند.
Lemonheads، McDonald's و Facebook رنگ سرویس های جدید خود را بر اساس آخرین متدها انتخاب کرده و شکست خوردند. این واقعیت را بپذیرید که زمانی که تلاش می‌کنید بیش از حد هوشمندانه عمل کنید منجر به سردرگمی مشتریان تان می شوید.
تحقیقات لازم را انجام دهید ولی سادگی کار را از بین نبرید.
.

 

نتیجه گیری
هرچند به روز نگه داشتن برند امری حیاتی است ولی تحت هر شرایطی قبل از صرف زمان و هزینه‌های بالا برای برندسازی دوباره و تغییر تصویر موجود از شرکت، باید این پنج سؤال را از خود بپرسید.

 

 

241
25 مهر 1396 - 12:26