نکاتی مهم در زمینه بازاریابی ایمیلی

نکاتی مهم در زمینه بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی از مهمترین روش های برقراری ارتباط با مشتری در زمینه بازاریابی آنلاین است که باید همواره نکاتی را درمورد ان رعایت کرد.

تجربه نشان میدهد حتی کارکشته ترین بازاریاب ها ایمیل اشتباه میفرستند که همه زحمت های آن ها به هدر میرود. در این نوشته به پنج اشتباه رایج در >بازاریابی آنلاین میپردازیم و میگوییم چطور از آن ها اجتناب شود.
 

پنج نکته مهم در بازاریابی ایمیلی

در بازاریابی ایمیلی باید نکاتی را رعایت کنیم که در زیر به آن ها اشاره میکنیم

 


ایمیل مارکتینگ

 ایمیل بدون موضوع

گاهی در بازاریابی آنلاین وقت زیادی برای نوشتن،وتولید محتوا و صرف خلاقیت برای یک ایمیل میشوید و برای ارسال آن آماده میشوید. کمی تامل کنید، ما یک موضوع خاص برای ایمل نیاز داریم.موضوع عضوی بسیار حیاتی از ایمیل شماست. ما باید تکنیک هایی استفاده کنیم که برای خواننده جذاب بنظر برسد. دقت کنید موضوع اولین چیزی است که مخاطب به آن نگاه میکند.اگر برای خواننده جذاب نشود از خواندن بقیه آن چشم پوشی میکند.

متن نامربوط به ایمیل

ایمیلی که شرکت ارسال میکند و محتوای با ارزشی ندارد، تهدیدی آشکار برای کسب و کار میباشد.در روش های بازاریابی ای که فرستادن ایمیل سریع انجام میشود، احتمال این وجود دارد که محتوا زیاد مورد توجه قرار نگیرد. اگر خواهان این هستید که مخاطب را درگیر کنید، لازم است برای آن ها تجربه های تازه بیافرینید و بخش اصلی آن محتوایی است که برای آن ها ایجاد میکنید. توصیه میشود لینک هایی از مطالب مرتبط با محتوای ایمیل برایشان بفرستید.باید در زمینه بازاریابی محتوا دقت بیشتر صورت بگیرد تا محتوا درست انتخاب شود.

 

بی توجهی به لیست ایمیل

سالم نگهداشتن لیست ایمیل بسیار مهم است. وجود اشکال در ایمیل احتمال اسپم شدن آن را زیاد میکند. فراموش نکنید همیشه موقعی که چیزی برای فروش است ایمیل نزنید، حتی اگر سایتی برای تجارت الکترونیک دارید، بعضی وقت ها ایمیلی بجز موضوع فروش به لیست ایمیل هایی که در دسترس دارید بفرستید.  مطالب آموزشی، یک گذارش در مورد عملکرد یا هر موضوعی که فکر میکنید میتواند برای مخاطب جذاب باشد ارسال کنید.

ایمیل بیش از اندازه

بر تعداد باز شدن ایمیل و کلیک ها دقت کنید و تعادل را برقرار کنید. یک برنامه از پیش تعیین شده هفتگی یا ماهیانه برای ایمیل ها ایجاد کنید و برنامه ریزی کنید چگونه به مخاطب ایمیل بزنید. ارسال ایمیل بیش از حد به مخاطب آن ها را ناراحت میکند.حتی اگر به صمیمی ترین دوست خود یک موضوع را تکرارکنید ناراحت میشود این خود برخلاف اصول روابط عمومی است. برقراری تعادل اهمیت زیادی در کارما دارد.

روابط عمومی

بی توجهی به معیار عملکردی

گروه های بازاریابی در زمینه بازاریابی و فروش با اشتراک کردن مطالب، حجم وسیعی از اطلاعات کسب میکنند.  تاثیر گذاری ایمیل به طور مستقیم بر عملکرد محصول پیشنهادی اثر میگذارد. جلساتی را برای بررسی تاثیر گذاری محتوای ایمیل بررسی کنید. همانگونه که در ایمیل بعضی از چیزها را رعایت میکنید از بعضی خطاها هم باید چشم پوشی کنید.

نتیجه گیری:

بازاریابی ایمیلی یکی از روش ها در بازاریابی آنلاین است، همانطور که دارای مزایای قابل توجهی در کسب و کار است در صورت اجرای خطا در آن به کسب و کار ما آسیب هم میزند.نکاتی هستند که در صورت رعایت آن ها این خطاها به حداقل میرسند

323
24 مهر 1396 - 16:35