قوانین طلایی بازاریابی شبکه های اجتماعی

قوانین طلایی بازاریابی شبکه های اجتماعی

برای موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی نیاز است در ابتدا بتوانیم قوانین را درک کرده و اجرا کنیم تا بتوانیم به پیشرفت بازاریابی آنلاین خود کمک کنید

با پیشرفت دنیای دیجیتال بازاریابی با شیوه های نوینی از جمله بازاریابی شبکه های اجتماعی رو به رو شد. بازاریاب‌ها بر این باورند که رسانه‌های اجتماعی بخش مهمی از کمپین ارتباطی‌ آنها است. برای افزایش بازدهی کمپین بازاریابی رسانه‌های اجتماعی‌تان، لازم است اصول آن را درک کنید.

شش قانون طلایی بازاریابی شبکه های اجتماعی

اگر از ترفند بازاریابی شبکه های اجتماعی جهت بهبود بازاریابی آنلاین شرکت خود استفاده می کنید سعی کنید قوانین آن را درک کرده و اجرا کنید تا بتوانید در جهت پیشرفت برندینگ خود گام بردارید.
 

درک نیاز مشتری

با کمی دقت بر روی برندینگ های بزرگ و قدرتمند متوجه خواهید شد که آنها برای موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی از ترفند درک نیاز مشتری استفاده می کنند.. خودتان را به تاجری بافکر باز بدل کنید و ببینید تصاویر و استفاده از آنها چه احساسی در مخاطب شما ایجاد می‌کند. اخبار و مقاله‌هایی را به اشتراک بگذارید که آگاهی را افزایش می‌دهد. به مشتریان، آنچه را می‌خواهند، ارائه دهید. زمانی می‌رسد که همۀ کسب‌ و کار نیاز دارند استراتژی‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی‌شان را تقویت کنند. بازاریابی مؤثر مستلزم یادگیری مداوم در حیطۀ خودتان است.

ارزش مکالمات با مخاطبین را بدانید|

آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که چرا رسانه های اجتماعی را دوست دارید؟ با کمی فکر در میابید که از ارتباط با دیگران و مطالعه محتوای آموزنده لذت می برید در نتیجه برای پیشرفت بخش بازاریابی و فروش خود از استمرار تبلیغات دست بردارید و زمان بیشتری صرف حفظ ارتباط با دنبال کنندگان خود باشید. بر روی ارزش افزایی و ارتباط با مردمی که به‌طور عادی به هم برنمی‌خورند بیشتر تمرکز کنید. این کار باعث می‌شود دیر یا زود، مردم شمارا باور کنند.

600-x-400-Social-Media-Infographics-LucionCreative-iStock-Thinkstock-476423382.jpg

 

socialmedia-2.jpgپاسخ به کامنت هاو دایرکت

در اکثر مواقع فردی که به دنبال نیازش در کسب و کار شما برسد سوالاتی خواهد داشت، سعی کنید هیچ وقت این افراد را از دست ندهید و با اندکی صبوری دنبالکننده های خود را افزایش دهید . ایجاد رابطه، یکی از کلیدهای موفقیت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید وقتی افراد به‌صورت آنلاین به شما نزدیک می‌شوند، از آنها قدردانی کرده و به سؤالاتشان پاسخ می‌دهید.

تمرکز روی مهارت ها

سعی کنید بر روی مهارت های خود تمرکز کرده و بهترین تصمیم را بگیرید . برای بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق باید ایده های جدیدی در سر داشته باشید تا مخاطب خسته نشود. به جای این که تلاش کنید از همه استراتژی ها استفاده کنید یک استراتژی واحد برای تولید محتوا  انتخاب کنید و آن را ادامه دهید.
 

توجه به تاثیر گذاران

زمان صرف شده برای جستجوی آنلاین تاثیرگذاران بر بازار خودتان در شبکه های اجتماعی، زمان هدر رفته محسوب نمی‌شود. در جستجوی تاثیرگذاران آنلاینی باشید که احتمال دارد به تجارت شما و خدماتش، علاقمند شده باشند. برای برقراری ارتباط و ایجاد رابطه با آنها، زمان بگذارید. اگر بتوانید ذخیرۀ اطلاعاتتان را افزایش دهید، آنها اطلاعات ارائه شده را با دنبال کننده گان خودشان به اشتراک می‌گذارند. این اتفاق، شما و تجارتتان را در معرض تعداد زیادی مشتری جدید و موثر قرار می دهد.

برانگیختن حس اشتیاق

برای اینکه کسب‌ و کار خودتان را به قلب مخاطب مدنظر وارد کنید، باید هدفی فراتر از کسب درآمد، تعیین کنید. وقتی برای کسب‌وکار خودتان اشتیاق نشان دهید، مشتریان به حامیان شما تبدیل می‌شوند. اگر هدفتان جبران چیزی برای مشتریان و جامعه است، آن را از طریق رسانه‌های اجتماعی اعلام کنید. بدین ترتیب کسب‌وکار شما برنده می‌شود.

social-media-signposts.jpg

234
24 مهر 1396 - 14:39