استخدام مدیر شبکه های اجتماعی

استخدام مدیر شبکه های اجتماعی

استخدام مدیر شبکه های اجتماعی کار آسانی نیست زیرا این مدیر نماینده معرف برند شمام به عموم است

امروزه بیشتر مدیران در جهت پیشرفت کسب و کار خود از باازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و برندینگ خود را به جامعه بیرون معرفی می کنند. یکی از بحث های جنجالی این روز ها استخدام مدیر مجرب جهت مدیریت شبکه های اجتماعی است .
 

انتخاب مدیر مجرب برای مدیریت شبکه های اجتماعی

متاسفانه سطح توقعات متخصصین شبکه های اجتماعی این روزها بسیار بالاست و شرکت های تجاری ترجیح می دهند مدیریت شبکه های اجتماعی را خودشان در دست گیرند .اما قطعا زمانی میرسد که نیاز به مشاوره با یک متخصص دارند در این زمان شخصی دیگر به عنوان مدیر شبکه های اجتماعی برای جذب مشتری وارد سازمان می شود که در جهت سودآوری برای شرکت فعالیت می کند. چه شرکت کارشناسی از بیرون بیاورد که به صورت ساعتی حقوق می‌گیرد و چه کارمندی تمام‌وقت بیاورد که تمام امور رسانه‌های اجتماعی را اداره کند، انتخاب شخص مناسب برای این کار، مهم است. در اینجا نکاتی را بیان می‌کنیم که قبل از آغاز جستجو برای مدیری عالی در زمینۀ شبکه های اجتماعی، باید به آنها توجه کنید:

انتخاب حرفه ای ها

انتخاب یک مدیر حرفه ای در جهت بهبود دیجیتال مارکتینگ کار آسانی نیست زیرا مدیر شبکه های اجتماعی شما نمایندۀ عمومی برند شماست. به همین علت ضروریست که کسی را انتخاب کنید که هر شرایطی را به حرفه‌ای ترین شکل ممکن اداره کند. این امر شامل موارد نادریست که یکی از مخالفین کسب و کار شما در فضای آنلاین آنلاین سعی میکند با بیان نظرات منفی دربارۀ برندینگ شما، جلب توجه کند. مدیر شبکه های اجتماعی شما باید قادر باشد هر شرایطی را به بهترین شکل اداره کند و حرفه‌ای بودنی که انتظار دارید مشتریانتان همیشه از برند شما ببینند، را ارائه کند.

تولید محتوای منطبق با برند

مدیران مجموعه همواره باید بر تولید محتوایی که با برند همخوانی داشته باشد تاکید کنند.یکی از فوائد مهم استخدام مدیر شبکه های اجتماعی این است که این متخصص تشخیص می دهد چه نوع محتوایی با برند شما همخوانی دارد.نفر تمام پست‌های آنلاین و پاسخ‌ها را برای شما اداره می‌کند که یکسان بودن هویت تمام پست‌ها از این طرق تضمین می شود.یافتن شخصی که سبک نوشتاری‌اش با سبک مدنظر کسب و کار شما تطابق داشته ‌باشد، مهم است؛ خواه سبک شما شوخ و غیر جدی باشد و خواه حرفه‌ای و تجاری باشد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی محتوا

قانون خط مشی را حفظ کنید

یک مدیر مستعد شبکه های اجتماعی، اهمیت ایجاد و دنبال کردن خط مشی را می‌داند. در جستجوی کسی باشید که با شما کار کند و برای پستهای شما در این شبکه ها، به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه برنامه‌ریزی کند و این برنامه را بدون راهنمایی دائم شما، دنبال کند تا بازاریابی آنلاین شما بهینه شود. مهم‌تر از آن، به دنبال کسی باشید که خط مشی را با اصل خاص مشتریان شما تطبیق دهد. از داوطلبان بپرسید از چه ابزارهایی برای تدوین خط مشی استفاده می‌کنند و بر این اساس، انتظاراتی را مبنی بر انتظار خود از قرار گرفتن آنها در فرایند مدیریت این شبکه ها تعیین کنید؛ البته اگر ابزاری در کار باشد!

بررسی حساب های کاربری متفاوت

تمام کارمندانی که در جهت پیشرفت بازاریابی شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند باید حضوری تاثیر گذار داشته باشند و تمام حساب کاربری چک شود. گاهی ارتباط‌های موجود از گذشته، به شما کمک می‌کنند، سعی کنید امور بازاریابیتان را به سوی مسیری جدید سوق دهید. اگر در حال حاضر داوطلب مورد نظر امور شبکه های اجتماعی کارفرمای دیگری در دست دارد، فعالیتی که آن برند در فضای آنلاین در حال انجام آن است را در جستجوی نشانه‌هایی برای اطمینان از مناسب بودن داوطلب مد نظر، بررسی کنید.
 

استخدام نیروی جوان

درست است که در استخدام متخصص تجربه حرف اول را می زند. اما در این مورد مدیران شبکه های اجتماعی تجربه زیادی ندارند،کسی را نمی‌بینید که بیش از سال‌های کمی، تجربه داشته باشد. در این حوزه ممکن است بین شخصی با سال‌ها تجربه با شخصی که چندماه تجربۀ دانشگاهی دارد، مرزی نباشد. روندها دائما در حال تغییر است و کسی که در این حوزه نسبتا مبتدی است، می‌تواند به بینش تازه‌ای برسد که برای شخص قدیمی‌تر امکان‌پذیر نیست. با این حال از واگذاری حساب‌های کاربری خودتان به اشخاص مبتدی خودداری کنید، چون هنوز در حال تجربه‌اندوزی هستند.

توانایی ها را بررسی کنید

مدیر شبکه های اجتماعی تنها برای برنامه ریزی و به روز رسانی حساب های کاربری استخدام نمی شود بلکه این شخص باید گزارشاتی جهت پیشرفت کار تهیه کرده و به مدیر شرکت تحویل دهد بهتر است مدیران شرکت خودشان به صور مستقیم کارهای مدیر شبکه های اجتماعی را بررسی کنند تا برندینگ آنها با مشکل رو به رو نشود.

مدیر شبکه های اجتماعی

نتیجه گیری
اگر فکر میکنید زمان استخدام مدیر شبکه های اجتماعی فرا رسیده، دانستن انتظارات قبل از شروع جستجو، مهم است. با اعتبارنامۀ صحیح، قادر به استخدام بهترین شخصی هستید که نمایندۀ برندینگ شما باشد در حالی که به مرحلۀ بعدی کسب و کار خودتان می‌پردازید.
266
23 مهر 1396 - 14:55