اهمیت رنگ ها در نام و نشان شرکت ها

اهمیت رنگ ها در نام و نشان شرکت ها

اهمیت و کاربرد رنگ ها در نام و نشان شرکت ها و بکارگیری رنگ در یادآوری و برانگیختگی حس و پیام رسانی در میان همه .

شرکت ها به اهمیت رنگ در ایجاد کردن تصویری مثبت در میان مشتریان پی برده اند. گذشته از آن بکارگیری رنگ در یادآوری و برانگیختگی حس و پیام رسانی در میان همه روش های ارتباطی بی همتاست.

اهمیت رنگ ها

تا به حال به اهمیت و کاربرد رنگ ها در نام و نشان شرکت ها قکر کرده اید ؟ کوکاکولا سرخ است. آی بی ام قهوهای.

استفاده از رنگ درست برای نام ونشان فرآورده هایتان بسیار مهم است. چنین رنگی باید بر روی لوگو، همه فرآورده ها، بسته بندی و هرآنچه پدید میآورید باشد و تا آنجا که می شود باید نماینده ی کار درون شرکت یا کارخانه شما باشد. بسته به روانشناسی رنگ، هر رنگی در فرهنگ ها، جای ها و فن های گوناگون می تواند معنی های گوناگون داشته باشد. کاربرد رنگ ها را بدانید. پژوهش های تبلیغاتی در آمریکا چند معنی جهانی برای برخی از رنگ ها پیشنهاد می کنند:

 

اهمینت

 • آبی: بیشتر نهادهای مالی برای پدید آوردن حس اطمینان این رنگ را به کار می برند.آبی سرد نشانه اطمینان پذیر بودن و خویشکاری و مسؤولیت پذیری است. بیشتر با رنگ آسمان و دریا میآید.

   

 • قرمز: با دیدن رنگ قرمز آن تپش قلب تان بالا می رود و دلدل می زنید. به همین دلیل رنگ قرمز پرانرژی بوده و شما را پرخاشگر و زودکنش می¬کند. قرمز نشانه آتشی مزاجی است نشان دهنده خطر و بدهکاری است.

 • سبز: روی هم رفته سبز نشانه تندرستی، تازگی و آرامش است. سبز هرچه تیره تر نشانه تندرستی و آبرو و اعتبار و هرچه بازتر نشانه آرامش.
 • زرد: در همه جا زرد نماد خورشید است. بیانگر خوشبینی و نیک اندیشی، نور وگرما است. چشم زرد روشن را پیش از هر رنگ دیگری می بیند پس برای مکان خرید رنگ خوبی است.
 • ارغوانی: رنگ دوست داشتنی آفرینشگران. آمیزه ای از قرمز آتشی مزاج و آبی آرام و آسوده. نشانه رمز و راز و پیچیدگی، جاه و جلال خسروانه. بنفش سنبلی بیانگر غم غربت و احساساتی بودن است.
 • صورتی: صورتی پررنگ پرجنب وجوشی و جوانی، پرنشاطی و برانگیختگی را می رساند و درخور فرآورده های کم بهاتر و یا سازگار با منش و خوی زنانه و دخترانه می باشد. صورتی چرک احساساتی گراست. هرچه صورتی بازتر، پرخیال تر و واهی تر.
 • نارنجی: شاد و سرخوش، سرزنده. برانگیختگی قرمز به همراه سرخوشی زرد، نارنجی رنگ مردمان گروه دوست و بیشتر کودکان است. نارنجی بازتر نشانه داد و ستد فرادستان و پولداران. تیره تر نشانه خوراکسراها و خوان سراها و تالارهای زیبایی.
 • سفید: این رنگ بیشتر برای فرآورده های مربوط به پاکیزگی و تندرستی و نوزادان به کار می رود.
  سادگی و پاکیزگی. سره و بی آلایش. چشم آدمی بی درنگ رنگ سفید را می بیند پس درخور خبررسانی است. همه رنگ های بالا در دو گروه گرم و سرد دسته ¬بندی می¬ شوند. رنگ های گرم مانند زرد و قرمز پرجنب ¬وجوشند و رنگ های سرد مانند آبی پرآرامشند. هرچه رنگ سردی بازتر باشد سرزندگی و چالاکی آن بیشتر می شود.
 • سیاه: سرسخت و بیباک، توانمند. سیاه برای محصولات گران رنگ خوبی است ولی میتواند فرآورده را سنگین بنمایاند.
 • قهوه ای: رنگ زمین، ساده و پردوام و پایدار. برخی مشتریان آن را نشانه چرک بودن میدانند. قهوهای با نم های از رنگ قرمز نشانۀ فرادستی و مالداری است. قهوه ای چرک و ناپاکیزگی را میپوشاند و درخورِ برخی از کارخانههای صنعتی است.


نتیجه گیری
با شناخت صحیح رنگ ها و موقعیت استفاده از آن در نام¬ و نشان شرکت ها به نتیجه خوبی خواهیم رسید. با برسی دقیق رنگ می توانیم و استفاده از می توانید مشتریان خاصی را جذب کنید.

 

244
23 مهر 1396 - 12:36