حمایت و هواداری از برند

حمایت و هواداری از برند

در این قسمت اینجا برخی نکات ساده درمورد هواداری برند که تعجب شما را در این موضوع بر خواهند انگیخت، بیان می کنیم می کنیم.

هر برندی نیاز به طرف دارد . با توجه به گفته های Janessa Mangone، افرادی که فعالانه به ترویج برند شما می پردازند، 50٪ موثرتر از مشتریانی هستند که به طور متوسط در تضمین فروش های جدید به شما کمک می کنند. بنابراین شاید جذب آنها بهتر از این است که به شانس متکی باشید.

هواداری از برند 

به طرفداران چیزی برای صحبت کردن بدهید. چیزی که از به اشتراک گذاشتن آن لذت ببرند- اخبار، ایده ها، راهنمایی ها، پرسش های متداول، مطالعات موردی، ویدئو و بازبینی هایی را در اختیار کسانی که دوستدار برند شما هستند بگذارید تا با شور و شوق با دیگران به اشتراک بگذارند. با استفاده از بازاریابی ایمیلی، به آنها اطلاعاتی که در رسانه های عمومی منتشر نمی شود، بدهید و ترافیک رد و بدل شدن ایمیل ها را تماشا کنید. این یک راه ساده برای بررسی اثر تقویت کنندگی ناشی از حضور طرفداران است. در حالی که شرکت ها به طور فزاینده در جستجوی بازاریابی محتوا برای آوردن افراد جدید به برند خود هستند، درگیر کردن مشتریان فعلی کار آسان تری به نظر می رسد. در نوشته جامعی از Joe Pulizzi می توانید چگونگی جذب و حفظ مشتریان را از طریق تولید محتوا دنبال کنید.

شناسایی مشتریان وفادار 

مشتریان وفادار را شناسایی کنید. این تشخیص ممکن است از طریق راه هایی همچون تخفیف، دعوت به رویدادها، پیش نمایش های ویژه یا محتوای منحصر به فرد شکل بگیرد. مهمتر از همه این است که همواره سپاسگذار این افراد باشید ، و مطمئن شوید که آنها هرگز این احساس را نمی کنند که برای تایید شدن شما نگه داشته شده اند

تمرکز بر روی افراد تاثیرگذار

بر افراد تاثیرگذار صنعت، تمرکز کنید-به انها چیر هایی بگوید که می توانند منتقل کنند . این دسته متفاوت از شبکه حمایتی شماست چرا که مطمئن نیستید آنها طرفداران پرشوری برای شما باشند. اما در دنیایی که در آن هر کس می خواهد مطلبی را به اشتراک بگذارد، به کسانی بها بدهید که نفوذ اطلاعاتی دارند و نیاز به گسترش این اطلاعات، باعث می شود حمایت ارزشمند گروه های ثالثی که افراد جدیدی به برند شما می آورند را به دست آورید و وفاداری کسانی که در حال حاضر دنبال کنندگان شما هستند را تثبیت کنید.
برای دیگران عمل کنید با کارهای خوبی که در جامعه یا برای تغییر اجتماعی انجام می دهید، توجه دیگران را جلب کنید و طرفداران خود را تشویق به پیوستن به آن کنید. این مشتریان جدید شما را گسترش می دهد و غرور و افتخاری که طرفداران شما احساس می کنند را تقویت می کند

گردآوری افراد مشهور

اگر افراد مشهور و نامدار در میان طرف داران خود دارید ، با دلایل و برنامه هایی، به مناسبت هایی آنها را با برند خود گرد هم آورید. اگر افراد مشهور و یا نام دار در میان مشتری های شما نیستند، پس از آن به دنبال توسعه برنامه سفیر برای برند خود باشید. نگاه کنید Lululemon چگونه این کار را انجام می دهد.

  هواداری 
 برند راه های

 
هواداری برند

هم فکری و جمع کردن افراد

مردم را گرد هم آورید راه اندازی یک سایت حامیان تشویق کنید، این روش ساده و بسیار موثری برای جمع کردن افرادی است تا بتوانند در مورد برندی که دوست دارند، صحبت کنند و برای دیگرانی که درکی از چیزی که برند شما ارائه می دهد، ندارند، بتواند رفع مشکل کند. با توجه به استفاده گسترده از سایت های مرور محصول برای تایید تصمیم گیری خرید، و آمار Mangone که 83 درصد از مصرف کنندگان در حال خرید آنلاین، نیازمند به حمایت مشتری هستند، باعث می شود که افرادی که با شما تماسی ندارند را با افراد در تماس، ارتباط دهید.

همچنین لازم است که به جامعه طرفداران خود، همینطور کارکنان تان، محلی برای به اشتراک گذاشتن و گفتن ایده هاشان اختصاص بدهید. 

شاخصی که توسط گروه مشاوره بوستون منتشر شده، نشان می دهد که چرا بیشتر برندها باید تلاش بیشتر خود را به افزایش وفاداری و فروش به این طریق قرار دهند. در میان یافته های آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

حامیان اثبات گرا دوست دارند در صنایعی که محصولات یا خدمات شان موجب بروز احساسی بیشتر می شود، و در رده هایی "ایده آل" و برای خریدهای قابل مشاهده که شامل پول و زمان جستجوی قابل توجه است، قرار گیرند.
حامیان خود به خودی تاثیری بسیار بیشتر از توصیه های معمولی بر جای می گذارند.
شرکت ها اغلب ورودی ای که از طریق غیر مشتریان می آید، نادیده می گیرند، اما این افراد می توانند به ویژه در صنایع و یا بخشهایی که در آن تنها تعداد کمی از مصرف کنندگان خرید می کنند، و یا خرید ها به ندرت صورت می گیرد، موثر باشند.

یک توصیف جالب دیگر در یک یافته دیگر از تحقیقات BCG آمده، و آن این است که همواره به شهرت خود توجه ویژه داشته باشید. انتقاد کردن از یک برند تاثیرگذاری بسیاری بیشتری از ستایش کردن آن دارد.

 

نتیجه گیری 

هر برندی طرفدار و هوادار خود را دارد، برای داشتن هواردار و حامی باید به مراحلی بیان شد توجه کنید. افرادی که فعالانه به ترویج برند شما می پردازند، 50٪ موثرتر از مشتریانی هستند که به طور متوسط در تضمین فروش های جدید به شما کمک می کنند. 

273
18 مهر 1396 - 12:28