انتخاب بهترین شبکه اجتماعی برای شرکت شما

انتخاب بهترین شبکه اجتماعی برای شرکت شما

یکی از مهمترین نکات بازاریابی شبکه های اجتماعی انتخاب شبکه اجتماعی مناسب است.با انتخاب شبکه های اجتماعی مناسب می توانید به بهبود دیجیتال مارکتینگ خود کمک کنید

شبکه های اجتماعی امروزه اصلی ترین بخش بازاریابی را در دست گرفته اند زیرا تمام اقشار جامعه را جذب خود کرده اند. یکی از مهمترین دلایل استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی در شرکت های مختلف رایگان بودن و استفاده از محتوای ارگانیک است که باعث ارتباط موثر تری با مخاطب می شود .
 

انتخاب شبکه اجتماعی مناسب

باید توجه داشته باشید که انتشار محتوا یکسان در تمام شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام ، فیسبوک، توئیتر،پینترست و... بر دیجیتال مارکتینگ شما تاثیر معکوس خواهد داشت .. به عبارت دیگر برخی از شبکه‌های اجتماعی اصلاً نباید وارد هیچ یک از این ۴ شبکه اجتماعی معمول و مرسوم شوند. شناخت مناسب از جامعه مخاطب شما و اطلاع از اینکه در کجا زندگی می‌کنند(از چه شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند) بسیار در تصمیم گیر در رابطه با این موضوع حیاتی است. سپس باید به تولید محتوا و پیام خود به طور خاص برای مجموعه مخاطبین هدف خود نمایید. خوشبختانه، شرکت‌های بسیار زیادی پیش از این اقدام به این کار کرده و به عنوان یک طرح و الگو قابل‌استفاده می‌باشند.
 شبکه اجتماعی پینترست

پینترست شبکه اجتماعی مخصوص مد و فشن است. یکی از ابزار های بسیار قوی بای برند سازی پینترست است. برندهای پوشاک، خصوصاً آنهایی که زیرمجموعه یا وابسته به برند دیگری نبوده و بصورت مستقل فعالیت می‌کنند در فضای پینترست موفقیت‌های قابل توجهی بدست می‌آورند.. همچنین فضایی بسیار مناسب برای نشر ایده‌های خلاقانه در رابطه با تغییر و توسعه محیط خانه و منزل است، بخش عمده کاربران این شبکه را زنان تشکیل می‌دهند، بنابراین فضایی بسیار مناسب برای تبلیغ و معرفی آخرین محصولات و خدمات مرتبط با خانم‌ها است بنابراین شرکت‌هایی هم که درزمینه معماری و یا خدمات مرتبط با سبک زندگی را ارائه می‌دهند دارای فرصت بسیار خوب و مناسبی برای رشد و گسترش خود در این شبکه در اختیاردارند.


انتخاب شبکه اجتماعی مناسب

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی


شبکه اجتماعی فیسبوک

یکی از شبکه های اجتماعی موثر در امر بازاریابی شبکه اجتماعی فیسبوک می باشد فیسبوک بخش عمده‌ای از بازار شبکه‌های اجتماعی را در کنترل خود دارد.تقریبا 71% از کاربران شبکه های اجتماعی از فیسبوک استفاده می کنند. بر اساس مطالعه در سال ۲۰۱۴، ۷۱% کاربران بالغ اینترنت از فیسبوک استفاده می‌کنند و نسبت به کاربران دیگر شبکه‌ها قابل‌اعتماد بیشتر هستند و ارتباط نزدیک‌تری نسبت به یکدیگر دارند. کاربران فیسبوک همچنین در حال پیر شدن هستند. همچنان که والدین و حتی پدربزرگان و مادربزرگان از این خدمات استفاده می‌کنند، فرزندان آنها خواهان داشتن ارتباطی با آن نیستند. این در واقع خبر بدی برای آینده فیسبوک و خبر خوبی برای آن دسته از بازاریابی اینترنتی است که خواهان داشتن مجموعه بزرگی از مخاطبین باقدرت خرید بسیار زیاد هستند.
 

شبکه اجتماعی اینستاگرام

شبکه اجتماعی ایستاگرام با محتوای بصری پیشرفت می کند این شبکه اجتماعی بیشتر برای عکاسان مناسب است .اینستاگرام امروزه دنیای بزرگی از کاربران را جذب خود کرده است و برای دیجیتال مارکتینگ بسیار مناسب است. اینستاگرام بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد و هر عکاس و فعال باتجربه‌ای در این حوزه از ارزش ارسال کردن و انتشار تصاویر و کارهای خودش در این شبکه بخوبی مطلع است. رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها نیز استفاده‌های بسیار خوب و مفیدی می‌توانند از خدمات این شبکه داشته باشند، چرا که این شبکه فضای بسیار مناسبی برای نشان دادن و معرفی خوراک‌های ارائه‌شده و اسپرسو های مختلف در اختیار این صاحبان این دسته از کسب‌وکارها قرار می‌دهد. البته وبسایت ها همچنان فضای بسیار خوب و مناسبی برای ساعت‌ها کار و تلاش و جذب بازدیدکننده می‌باشند، اما اینستاگرام همیشه بهترین محیط برای ارائه و نمایش انواع نوشیدنی و غذا است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی


رسانه قدرتمند توئیتر

یکی از بستر های شبکه های اجتماعی که با رشد روزافزون مواجه است شبکه اجتماعی توئیتر است . کاربرد اصلی توئیتر برای آن دسته از وبسایت هایی است که بر به روزرسانی فوری تکیه دارند مثلاً انواع مختلف وبلاگ‌ها یا رسانه‌های آنلاین، بر روی بستر توئیتر رشد و پیشرفت می‌کنند. در حالیکه اغلب وبسایت های خبری مجهز به ارسال به‌روزرسانی‌های زنده و در لحظه هستند، کاربران باز هم برای اطلاع از اخبار جدید و لحظه‌به‌لحظه از رویدادها از شبکه توئیتر استفاده می‌کنند که این پوشش و اطلاع‌رسانی شامل بحث‌های سیاسی و رویدادهای مهم ورزشی می‌شود.
نتیجه گیری

یکی از معیار های اصلی انتخاب شبکه اجتماعی مناسب شناخت درست از بیزنسی است که با آن سر و کار داریم.ابتدا باید نیازمندی های مخاطبین اطراف خود را شناسایی کرده سپس تشخیص دهیم که کدام یک از شبکه های اجتماعی مناسب است.برای کمک به بهبود بازاریابی آنلاین خود حتما باید شبکه اجتماعی مناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنید.

640
17 مهر 1396 - 14:12