نکات تاثیر گذار در طراحی لولگو

نکات تاثیر گذار در طراحی لولگو

چند نکته حیاتی در مورد طراحی لوگو و چه عواملی می تواند بیشتر تاثیر گذار بر روی لوگوی برند باشد.

نکات این نوشته مخصوص کسانی است که به دنبال طراحی لوگو جدید برای کسب و کار خود هستند، نکات مهمی که از متخصصان بزرگ طراحی پرسیده شده اند.

مفهوم طراحی لوگو

اگر تصور می‌کنید که طراحی لوگو کار ساده ای است باید دوباره فکر کنید، برای ایجاد هویت بصری یک برند به کارهایی بیشتر از قراردادن اسم داخل یک مربع نیاز داریم.

در مورد طراحی لوگو مطالب زیادی دجود دارد و دلیل آن تاثیرگذاری بسیار زیاد یک لوگو در شکل گیری یک برند است. لوگومی اولین برخورد یک مشتری با برند است و می تواند تصویر اولیه از برند را در ذهن مشتری شکل می‌دهد.
محیطی که ما در آن زندگی می‌کنیم بی شمار از لوگوهای رنگارنگ است و همین تفاوت بین آن‌ها را سخت می‌کند. نکاتی که زیر تعریف شده مخصوص کسانی است که به دنبال طراحی لوگوی جدید برای کسب و کار خود هستند. نکات مهمی که از متخصصان بزرگ طراحی پرسیده شده اند:

متمایز بودن لوگو

یک لوگو چیزی است که باعث می‌شود یک برند از رقبایش متفاوت شود. پس بسیار مهم است که تصویر متفاوتی را برای برند خود بسازیم. این موضوعی است که بسیاری از برندها با آن درگیرند.
David Airey که مدیر سایت Logo Design Love است در این‌باره می‌گوید: نکته مهم در اینجاست که چیزی را طراحی کنید که می دانید از هر آنچه که در بازار است متفاوت است. هرچند ممکن است تصور کنید که طراحی لوگو منحصر بفرد و اصیل کار سختی و حتی غیرممکن باشد ولی باید این هدف اصلی شما در طراحی لوگو شود.
خلق یک طراحی منحصر بفرد صرفاً به معنی تقلید نکردن نیست بلکه به معنی طراحی چیزی متفاوت است. بسیار هوسناک است که یک آیکون صنعتی ایجاد کنیم و اسمش را لوگو بگذاریم ولی باید خلاقانه تر فکر کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم. در نظر بگیرید که Mercedes ماشین نیست ولی لوگو یک شرکت تولید خودرو است و همچنین Apple یک کامپیوتر نیست.

لوگو مرسدس<

 لوگوی اپل
 

مفهوم لوگوی برندتان

لوگو معرفی کلیات برند شما نیز به حساب میاید. به دلیل این که لوگو شما به دست مخاطبان خاصی خواهد رسید پس در موقع طراحی باید به این موضوع به خوبی فکر کنید. مطلابی که راجب برندتان به ذهنتان می رسد را بنوسید و یا روی صفحه‌ای اشکالی که برند در ذهنتان تداعی می‌کند را نقاشی کنید. می توانید از وب سایت هایی مانند Niice برای این کار ایده بگیرید.
آیا برند شما بیشتر بر منطق تمرکز دارد و یا بر تحریک عواطف و احساسات؟ مشتریان‌تان بیشتر از هر چیزی به چه چیزهایی توجه دارند؟ هرچند استفاده از آخرین روش‌های طراحی می‌ تواند در موفقیت آمیز بودن طراحی لوگو موثر باشد ولی نکته حیاتی در توجه ویژه به شخصیت برند است.
مهمتر از همه در نظر داشته باشید که لوگو شما مفهوم داشته باشد. بعنوان مثال لوگو شرکت اپل که به گاز گرفته شدن سیب دانش اشاره دارد و یا لوگو ویکی‌پدیا که نشانگر جهانی از عبارات به زبان‌های مختلف است که نیاز به تکمیل شدن دارد. هر دو این لوگوها ساده هستند ولی نگاه رو به عقبی به ایدولوژی برند در آنها وجود دارد.

 

رنگ‌ها کلیدی درطراحی لولگو


زمانی که حرف از شخصیت برند می شود ، باید همه جوانب ماجرا در نظر گرفته شود. یکی از این جنبه‌های بسیار مهم طیف رنگی استفاده شده و احساسی است که هر رنگی می‌تواند منتقل کند. به طور مثال طیف رنگ‌های روشن هرچند ممکن است جلب توجه کنند ولی احساس بی‌پروا و عجول بودن را نیز منتقل می‌کنند. هر رنگی تاثیر متفاوتی دارد و می‌تواند نکات ظریفی را به لوگو و هویت شما اضافه کند.
آبی: حرفه‌ای / درمانی / آرام‌بخش / مورد اعتماد
بنفش: روحانی / هوشمندانه / احضار کننده
سیاه: معتبر / قدرتمند
سفید: ساده / تمیز / خالص
صورتی : مفرح / دخترانه
قهوه‌ای: غیرشهری / تاریخی / ثابت
قرمز: انرژیک / جذاب / جلب توجه
نارنجی: خلاق / دوستانه / جوانانه
زرد: خوشبینانه / مخترعانه / روشنایی
سبز: رشد و نمو / طبیعی / آموزش

در قسمت دوم این مطلب، چهار نکته حیاتی و تاثیر گذار دیگر را در طراحی لوگو برای شما بیان می کنیم .

 تاثیر رنگ ها در طراحی لوگو

 


نتیجه گیری

یک لوگو چیزی است که باعث می‌شود یک برند از رقبایش متفاوت شود. پس بسیار مهم است که تصویر متفاوتی را برای برند خود بسازیم. پس با استفاده از مطلبی که بالا بیان کردیم می توان با استفاده از آن لوگویی با معنا و مفهوم برای برند خود ایجاد کینم .

293
17 مهر 1396 - 12:33