ارتباط شبکه های اجتماعی با روابط عمومی

ارتباط شبکه های اجتماعی با روابط عمومی

شبکه های اجتماعی دارای مخاطب بسیاری هستند و افراد مختلفی را از سنین مختلف شامل میشوند که برای برنامه ریزی بازاریابی باید بررسی کنیم مخاطبان ما دارای چه سنی و چه جنسیتی هستند

هنگام فعالیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی باید بدانیم هویت هر شبکه اجتماعی براساس کاربرانی که در آن فعالیت دارند ساخته میشود. تعدادی از این رسانه های اجتماعی بوسیله جوان ترها مقبولیت دارند برخی دیگر هم توسط تولید کننده های محتوای حرفه ای در زمینه خاص انتخاب میشوند.

ارتباط روابط عمومی با شبکه های اجتماعی

تقریبا تمام فعلان تجاری و صاحبان کسب و کار نیاز دارند باید هنگام برنامه ریزی برای بازاریابی و فروش استراتژی مناسبی برای شبکه های اجتماعی داشته باشند که جامعه نسبتا زیادی در آن وجود داشته باشد،اینکار کمپانی را از تماس یک به یک با مشتریان دور نگه میدارد. درگزارشی جدید از BI بررسی برای رسانه های گروهی مختلف براساس دسته بندی سنی کاربران آمده.  

 

   

نکات کلیدی گزارش BI

فیسبوک

با وجود کاهش جمعیت فیسبوک این شبکه اجتماعی همچنان مورد توجه زنان میباشد. برپایه نظر سنجی از شبکه های اجتماعی در سال 2013 عمده کاربران فیسبوک را زنان تشکیل میدهند . از میان مردان امریکایی فقط حدود ده درصد از فیس بوک استفاده میکنند. فیسبوک همچنان از محبوبیت بالایی در بین نوجوانان امریکایی برخودار است.تقریبا نصف کاربران فعلی فیسبوک میگویند که بیشتر از سال گذشته از فیسبوک استفاده میکنند و فیسبوک محبوب ترین شبکه اجتماعی در بین نوجوانان میباشد.

هنگام تولید محتوا برای بازاریابی شبکه های اجتماعی باید برای محصولات متناسب برای نوجوانان فیسبوک را به عنوان شبکه اجتماعی اصلی خود حتما در نظر بگیریم

اینستاگرام

طبق گزارشات اینستاگرام بیشترین محبوبیت را بین جوانان دارد. با این حال اینستگرام بین برخی از نوجوانان هم اهمیت زیادی داشت،همینطور مشخص شد 83 درصد نوجوانان خانواده های ثروتمند در اینستاگرام عضو هستند.

لینکدینروابط عمومی

 

در میان بزرگسالان لینکدین از توییتر بسیار محبوب تر میباشد. عمده فعالان در لینکدین افراد 30 تا 49 سال هستند یعنی افرادی که در سال های اولیه زندگی حرفه ای هستند. همینطور دارای کاربرانی با تحصیلات بالا هستند.

 غلب موسسات مشاوره کسب و کار بر لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی مهم در زمینه کسب و کار اشاره میکنند.

شبکه های اجتماعی

توییتر

در گذشته توییتر در میان کاربران از نظر جنسیت یک شبکه متعادل بود اما امروزه 22درصد از جمعیت آن را مردان و 15 درصد آن را زنان تشکیل میدهند.

یوتیوب

یوتیوب بین کاربران 18 تا 34 سال محبوبیت بالایی دارند. از دسامبر 2013 تا فوریه‌ی 2014 نصف افراد این گروه سنی از یوتیوب استفاده کرده اند.برای این قشر یوتیوب بهترین محل برای تماشای محتوا است و جلوتر از تلویزیون، فیسبوک و ای اس پی ان قرار دارد.

یوتیوب بستری عالی برای به اشتراک گذاشتن ویدیوهای مختلف است و به همین دلیل وقتی برای بازاریابی محتوا ،محتوای ویدیویی تولید میکنیم یوتیوب محلی عالی برای اشتراک گذاری و دیده شدن است.

 

اسنپ چت

اسنپ چت در بین شبکه های اجتماعی کم ترین سن را بین کاربران شبکه های اجتماعی داراست. براساس یک نظرسنجی از Informateبیش از 6 نفر از 10 کاربر اسنپ چت در گروه سنی 18 تا 24 قرار دارند.

نتیجه گیری

امروزه شبکه های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما شده اند در زمینه بازاریابی آنلاین بسیار مورد توجه هستند و تقریبا زندگی بدون آن ها غیر قابل باور است.هرکدام از این شبکه ها برای قشر و سن خاصی اهمیت دارند و ما هنگام برنامه ریزی برای بازاریابی و فروش باید ببینیم هدف ما کدام گروه سنی است و متناسب با گروه سنی هدف شبکه اجتماعی مناسب برای فعالیت خود انتخاب کنیم.

362
15 مهر 1396 - 15:29