پیشرفت در برند سازی با همکاری مشتری

پیشرفت در برند سازی با همکاری مشتری

همکاری بین مشتری و متخصصین جواب بهتری برای برندسازی است، به این خاطر که از مکان بهتری آغاز می شود.


مشتریان برند ما مرتبا به ما می گویند که با وجود تحقیقات فراوان هنوز نظری در مورد اینکه از کجا شروع کنند، ندارند و این به دلیل آن است که از جای نادرستی آغاز کرده اند.

نکات لازم برای همکاری مشتری در برندسازی 

به آخرین باری که شما و تیم تان در راه اندازی یک برند و یا پیدا کردن راهی برای بهبود آن شرکت کردید، فکر کنید. آن را احتمالا با انجام برخی تحقیقات آغاز کرده بودید (آنهم تحقیقات زیاد) تا به جستجوی آن نقطه جادویی که در آن نیاز، ارزش و فرصت منحصر به فرد برای برند شما وجود دارد، برسید. من هم حدس می زنم که آن نقطه را پیدا نکردید. یا اگر فکر می کردید که آن را فهمیده اید، بلافاصله در می یافتید که نزدیک ترین رقیب تان نیز به دلیل اینکه از همان روش شما استفاده کرده همان نتایج را به دست آورده است.

چیزی که ما یافته ایم این است که بهترین مکان برای یک شروع مناسب، در محدوده سازمان خود شماست، با کسانی که بهترین درک را از مشتریان تان دارند، یعنی کارشناسانی که با مشتریها سر و کار دارند شروع کنید. این ها کسانی هستند که با گوش دادن و دقت کردن، در نهایت تجربه برندی که شما نیاز دارید را منتقل می کنند تا آینده آن را بهتر بسازند.
بسیار هیجان انگیز است که این کارشناسان مشتری شناس را با خود مشتریان در یک اتاق جمع کنید. این جایی است که جادوی واقعی اتفاق می افتد. در کنار یکدیگر، با کمک برخی از تسهیلات جالب، این شرکای تازه شکل گرفته، ایده هایی را برای برند آشکار و تعریف می کنند که اغلب دارای وضوح، ارزشمندی و سادگی شگفت انگیزی هستند.
همچنین، نکته جالب دیگر در این تجربه این است که چگونه آنها فرصت های منحصر به فرد در کار گروهی با یکدیگر را پیدا می کنند و می توانند راه های مبتکرانه برای فکر کردن در مورد برند و متمایز کردن آنرا فراهم آورند.
همکاری متخصصین و مشتری یک حرکت هوشمند برای بازاریابان است تا بتوانند در مورد چگونگی ارتقاء جایگاه و پیشرفت برند خود به دانش مورد نیاز نائل شوند. با شرکت دادن ذینفعان و مشتریان در آغاز فرآیند، اعتماد و همدلی به سرعت ایجاد می شود و انعطاف پذیری نیز در پی می آید. زمانی که تمام بازیگران مهم، از ابتدا بخشی از طراحی باشند، شما به سادگی می توانید به یک پاسخ هوشمندانه و سریع برسید.

برند

 

همکاری با مشتری باعث آینده بهتر برند می شود

یکی از مهم ترین مسائلی که برندها به منظور حفظ توان رقابتی خود باید پاسخ دهند، این است که چگونه با مشتریان خود یک ارتباط منحصر به فرد ایجاد کنند. در واقع، کارگاه های آموزشی شرکت سازی این فرصت را فراهم می کنند. در جهان پرشتاب کنونی، این کارگاه ها توانایی جدیدی به برندها میدهند تا با بدست آوردن مزیت های اذهان عمومی و بازار، به صورتی متناسب و مرتبط با آن باقی بمانند. پروژه بلیک، یک نمونه از برندهای مشاور که پشتیبان استراتژی برندسازی داخلی است در این فعالیت پرکاربرد با کارگاه های راهبردی که بر شرکت سازی متمرکزند، به صورتی حرفه ای مشغول کار است: شرکت سازی راهبردی برند و شرکت سازی تجربی مشتری.
نتیجه گیری
با همکاری متخصصین و مشتری یک حرکت هوشمند برای بازاریابان است تا بتوانند در مورد چگونگی ارتقاء جایگاه و پیشرفت برند خود به دانش مورد نیاز نائل شوند.

 

 

257
15 مهر 1396 - 12:30