چرا طراحی سنتی سایت به آخر خط رسیده است؟

چرا طراحی سنتی سایت به آخر خط رسیده است؟

همانطور که میدانید وب سایت های قدیمی و سنتی در طراحی این روز ها رو به انزوا و مرگ هستند و این موضوع ممکن است بدون تغییر در طراحی هیچ بهبودی پیدا نکند .

بی شک در ذهن هر یک از شما تعریف وب سایت سنتی یک تعریف یکسان نخواهد بود . برای برخی افراد امکان دارد که یک وب سایت سنتی در حقیقت دارای تناقض زیادی با وب سایت سنتی دیگر داشته باشد و این تنها به دلیل وجود طراحی های بیشتر در طول 20 سال ایجاد شده است و نمی توان به طور کامل یک وب سایت را به دلیل قدیمی تر بودن یک وب سایت سنتی دانست چرا که وب سایت های مدرن در پایه تعریفی متفاوت دارند .

در حال حاضر می توان روند امروز در طراحی وب سایت های جدید را روندی مثبت در طراحی های جدید مانند طراحی اسکرول بار بزرگتر در وب سایت , عکس های سفارشی و خصوصی سازی شده , منوهای کشویی جدید و ... که همه به عنوان یک گام بزرگ در پیشرفت طراحی وب سایت ها در این سال ها می باشد دانست که می توان به عنوان نقطه قوت در تبدیل به سیستم جدید و مدرن از سیستم سنتی دانست . همانطور که میدانید وب سایت های قدیمی و سنتی در طراحی این روز ها رو به انزوا و مرگ هستند و این موضوع ممکن است بدون تغییر در طراحی هیچ بهبودی پیدا نکند . بعضی از شرکت های طراحی سایت با تکنولوژی پیشرفته از سد این مشکلات گذشته اند.

تسلط برنامه های دستگاه های مختلف

اولین عامل در ایجاد انزوا و مرگ وب سایت های سنتی را می تواند تسلط برنامه های دستگاه های مختلف دانست مانند برنامه های شخصی سازی شده در تبلت های یا تلفن های همراه و یا حتی در ویندوز سیستم های کامپیوتر که باعث ایجاد برنامه های مختلفی برای استفاده تمام کاربران می گردد . در وب سایت های سنتی تمام اشخاص از یک الگو کلی برای استفاده از ویژگی های وب سایت بهره می برند اما در وب سایت های مدرن این موضوع با ایجاد برنامه های کاربردی و اپ های مختلف توانسته برای هر شخص و بازدید کننده وضعیت خاص و سفارشی در همه انواع وب سایت ها مانند وبسایت های اطلاعات و یا سرگرمی و ... ایجاد نماید .

امروزه برنامه های مختلف در این زمینه جای مرورگر ها را پر کرده و می کند به گونه ای که این روز ها برنامه های زیادی مانند برنامه های دانلود جداگانه از آن چیزی که در مرورگر ها وجود دارد ایجاد شده است . همینطور برنامه هایی برای کاربران ایجاد شده است که می توانند برخی امکانات الویت دار خود را سفارشی سازی کنند . به طور مثال نقشه های گوگل در قدیم تنها از طریق مرورگر ها قابل دسترسی بودند اما در حال حاضر شما می توانید با استفاده از برنامه های تلفن همراه یا تبلت خود به راحتی به این نقشه ها و حتی با ویژگی های بیشتر دسترسی داشته باشید . این آینده وب است که در آینده صفحات وب سنتی جای خود را به برنامه های سفارشی شده می دهند.

البته هنوز هم برای برنامه های مختلف نیاز به سفارشی سازی و شخصی سازی عملکرد ها برای بهبود وضعیت و آمادگی شرایط برای جایگزینی آن ها با مرورگر ها و ایجاد تجربه بهتر کاربر در کارکرد با آن ها نسبت به مرورگر ها می باشد .
اطلاعات اجتماعی

علاوه بر برنامه های فردی و سفارشی سازی شده , عموم مردم نیز بیشتر به سوی سیستم عامل های اجتماعی و برنامه های اجتماعی برای اطلاعات مورد نیاز خود و همینطور اخبار می روند . به طور مثال در حال حاضر بیشتر کاربران برای جستجوی یک کسب و کار مانند فروشگاه ساعت یا منو رستوران مورد علاقه شان از فیس بوک و دیگر برنامه های اجتماعی استفاده می کنند . همینطور در حال حاضر مقالات و اخبار های مختلف در حال تعمیم به سیستم عامل های اجتماعی می باشند تا کاربران برای جستجوی هر چه نیاز دارند کمتر از سیستم خارج شوند و دیگر وب سایت ها سری بزنند . شما می توانید آمار رشد تمایل مردم به سامانه های اجتماعی را در وب سایت روبرو ببینید. wearesocial.net

البته باید این موضوع را هم در نظر داشت که رسانه ها و سیستم هی اجتماعی می تواند به مرگ وب سایت های سنتی و صفحات وب سنتی کمک کند اما بی شک نمی تواند دلیل اصلی مرگ آن ها باشد چرا که عموما رسانه های اجتماعی از یک هدر در بالا و اطلاعات و محتوا در پایین هدر استفاده می کند که شباهت زیادی بین صفحات وب سایت سنتی دارند.

گجت های پوشیدنی و وسایل هوشمند فناوری

فناوری گجت ها و وسایل هوشمند مختلف مانند ساعت اپل و یا عینک هوشمند گوگل یکی از ابزار مرگ وب سایت های سنتی می باشد . چرا که این ابزار ها با تازه ورود بودنشان دارای محبوبیت زیادی بین افراد بوده و حواشی ها و بررسی ها نشان از پتانسیل بزرگ این وسایل برای ورود کامل به دنیای واقعی را دارد . بله شما بی شک باید انتظاری برای فروش حدود 91 میلیون ساعت هوشمند در سال 2018 را داشته باشید

طراحی سنتی وب سایت

آمار ساعت های هوشمند

با سایز کوچکتر , تاچ صفحه نمایش ساعت و سیستم های کنترل صوتی ساعت و ایجاد راه های جدید گرفتن اطلاعات , می تواند گفت که بعید است که وب سنتی بتواند در طی پنج سال آینده با ساعت های هوشمند رقابت کرده و نیاز کاربران را برطرف نماید .

اطلاعات از طریق جستجو کردن

می توان در این زمینه نمونه گوگل را معرفی کرد که مدت 15 سال است که درباره آنالیز و تحلیل جستجوی اطلاعات و نمایش وبسایت ها و قابلیت آن ها در صفحات وب می باشد و هم اکنون نیز می تواند با استفاده از ابزار گوگل به این نتایج دسترسی پیدا کرد. با ابزار های جدیدی مانند Knowledge Graph که گوگل امیدوار است با این ابزار کاربران بتوانند به جواب صریح و مستقیم جستجوی خود در دایرکتوری گوگل برسند.

برنامه گوگل

برنامه گوگل دارای اطلاعات و قابلیت های زیادی برای کاربران می باشد که می توان گفت عملا این میزان قابلیت ها کاملا نا محدود هستند اما آیا فکر میکنید که چطور کاربران از این برنامه برای وب سایت های سنتی استفاده کنند؟

آیا وب سایت های سنتی در حال مرگ هستند؟

به طور مختصر می گویم . بله . می توان گفت در آینده ای نزدیک دیگر کاربران تمایلی برای استفاده و ادامه دسترسی به وب سایت های سنتی از طریق مرورگر های سنتی را ندارند و حتی می توان این موضوع را تا حدی جلو برد که استفاده از این وب سایت ها به عنوان یک معضل در پیشرفت فناوری اعلام گردد اما بی شک جمعیت کم و محدودی نیز وجود خواهند داشت که با دسترسی به وب سایت های سنتی از تغییرات لذتی نبرند البته باید بدانید که اکثر جمعیت ها آماده تغییر در استفاده از وب سایت ها به صورتی هیجان انگیز تر و منظم تر هستند.

شما چه می توانید بکنید

شما باید تشخیص دهید که این یک فرصت هماهنگی و یا یک معضل می باشد . شما هیچ کاری نمی توانید برای روند تغییر وب سایت های سنتی انجام دهید اما می توانید آماده عواقب آن باشید . بی شک به جای پیشرفت و بررسی مهارت های خود در طراحی صفحات وب سایت سنتی می توانید با تمرکز بر روی فناوری های جدید و جایگزین راه های بهتری برای پیشرفت در طراحی دنبال بگیرید . استفاده از اطلاعات و افزایش مهارت آن مواردی از طراحی که دیگر منتقل به دیگری نمی شود و منسوخ نمیگردد و در کل پاداش اصلی برای کسانی است که با تغییرات تغییر می کنند و دربرابر آن مقاومت ندارند .

783
14 تیر 1394 - 2:46