اهمیت بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتروهای جستجو در افزایش مخاطب یک وبسایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما امروزه با سیاست های سختگیرانه گوگل این عمل نیاز به استراتژی خاص خود دارد

یک نکته قابل بحث در زمینه بازاریابی آنلاین این است که "آیا سئو مرده است؟" اگر شما صاحب کسب و کار هستید و ارتباط با آنلاین با مشتری برایتان اهمیت دارد باید به سئو به اهمیت خاصی قائل شوید.

نکاتی درباره بهینه سازی موتور های جستجو

برای اینکه در موتورهای جستجو رتبه بهتری بدست آورید باید هنگام بازاریابی موتور های جستجو بعضی نکات را رعایت کنید این روزها تغییراتی در آن ها پدید آمده ،مثلا گوگل اخیرا جهتگیری سخت گیرانه ای در پیش گرفته که در آن لینک های نامربوط، محتوای ضعیف و طراحی بد از مهمترین عواملی هستند که باعث میشود یک وبسایت امتیاز منفی ،در نتیجه در جایگاه پایین تری قرار بگیرد. این روزها استراتژی موفق سئو از در کنارهم قرار گرفتن عامل هایی مثل بازاریابی محتوا، بهینه‌سازی موبایل و سوشیال مدیا ها ساخته شده اند. پس زمان آن رسیده که نقشه هایمان را با واقعیت تطبیق دهیم. در ادامه به پنج مورد که رعایت آن ها میتواند سئوی شما را دگرگون کند اشاره میکنیم.

 

سئوی موثر دارای سه بخش اساسی است

برنامه ریزی قوی برای سئو سه بخش اساسی دارد: محتوا، لینک‌ها وسوشیال مدیا ها. چیزی که اخیرا خیلی مورد توجه قرار گرفته برقراری رابطه بین این سه مورد میباشد. محتوای تولیدی باید نیاز مخاطب را در هدف قرار گیرد. رسانه‌های اجتماعی احتمال برقراری ارتباط بین شما و مخاطب را زیاد میکند و این نشانه را از طرف شما به موتور جستجو انتقال میدهد که مطالب شما برای مخاطب دارای ارزش میباشد و سبب این میشود که کاربر بتواند مطلب مفید شما را از طریق موتور جستجو پیدا کند. گرفتن لینک هایی از سایت هایی که دارای رتبه های بالا هستند نشان میدهد سایت شما دارای اعتبار خوبی میباشد.  

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا همزمان با تکامل دیجیتالی جلو میرود. بازاریابی محتوا از سال 2013 مورد توجه قرار گرفت که این توجه امروزه همچنان ادامه دارد. در سال های گذشته هرچه کلمات کلیدی در متن بیشتر بود متن با ارزشتر میشد اما الگوریتم های جدید این روند را بطور کامل دگرگون ساخته است. برندها باید برای راضی کردن مخاطب به اینکه کسب و کار آن ها دارای ارزش است محتوا تولید کنند. بازاریابی محتوا روز به روز بیشتر مهم میشود و ما باید محتوای تولیدی را هدف قرار دهیم و نتیجه خروجی را بررسی و محتوای مناسب خلق کنیم. بازارایان در حال حاضر دنبال بازده سرمایه گذاری  و یا ROI هستند. برای رسیدن به این هدف باید داما رتبه موتور جستجوی خود را مورد بررسی قرار دهند.  

 بهینه سازی موبایل

با بروزرسانی اخیری که کوگل در موتورجستجوی خود بوجود آورده اخیرا رسیدن به یک رتبه خوب هنگام بازاریابی موتور های جستجو در فرمت موبایل کمی سخت شده،  این هدف طراحی ریسپانسیو و استراتژی موبایل را باهم در برمیگیرد  . بدون شک سرمایه گذاری روی این حرکت اهمیت بسیار بالایی دارد. مثلا در امریکا نیمی مردم تلفن هوشمند و یک سوم دارای تبلت هستند، ساختار ریسپانسیو این قضیه را ضمانت میدهد که سایت شما در هر دیوایس و فرمتی قابل مشاهده خواهد بود و ابعاد آن مناسب برای هر سایت تغیییر میکند.استراتژی محتوا این قابلیت را دارد که مطالب سایت بر مبنای فضا، نیازها و رفتار کاربران بهینه‌سازی شود.  

 خلق برند از لینک اهمیت بیشتری دارد

خلق برندی قدرتمند اهمیت بالایی در  SEO دارد. یک مثال آشکار از هدف گوگل از تاکید برGoogle Authorship این است که محتوای تولیدی را به پروفایلی که نویسنده ایجاد کرده متصل میکند و با شناسایی نویسنده متن نتایج جستجوی بهتری ایجاد میکند.

سوشیال مدیا

سوشیال مدیا ها بویژه گوگل پلاس اهمیت زیادی در سئو دارد . در بازاریابی شبکه های اجتماعی موتور جستجو ها مخصوصا موتور گوگل به  واکنش های انسانی مثل اشتراک گذاری وبحث درباره سایت اهمیت خاصی قائل است.اگر استراتژی قوی درباره رسانه اجتماعی ندارید که مردم را ترغیب به اشتراک گذاری مطالب شما نمیکند وقتش رسیده که استراتژی مناسب برای آن را خلق کنید . سوشیال مدیا های مهم در حال حاضر در رتبه بندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. بهترین حرکت ساخت یک حساب گوگل پلاس میباشد و هم‌چنین ایجاد ماژول‌های اشتراک‌گذاری در سایت‌تان است.

نتیجه گیری

همزمان با ایجاد برنامه سئوی سایتتان، فراموش نکنید همه این مراحل به دو علت همبستگی و متعادل سازی وابسته میباشد. در همه زمینه های دارای اهمیت از نوشتن مطالب عالی،ایجاد بستر سوشیال مدیا ها و غیره هزینه کنید و این نکته را فراموش نکنید که این موارد همدیگر را پوشش میدهند. ایده خود را با شناخت فاصله های موجود در در کمپانی و فرصت های پیش رو ایجاد کنید وتمرکز خود را روی راه های ارتباطی که شما را به مخاطب نزدیکتر میکند قرار دهید، در نتیجه رتبه ای عالی در موتور جستجو بدست خواهید آورد.  

354
11 مهر 1396 - 11:54